Apple Resmen Eski Model iPhoneları Yavaşlattığını Kabul Etti! – Hardware Plus

Apple Resmen Eski Model iPhoneları Yavaşlattığını Kabul Etti! – Hardware Plus

Apple kullanıcıları ortasında bir yanlış anlama haline itibaren “Eski iPhonelar Apple vasıtasıyla yavaşlatılıyor” inanışı Apple vasıtasıyla resmi olarak doğrulandı.

Apple kullanıcıları cihazlarından mutlu olsa da aradan geçmek başına yılda bir yavaşlama sorunu yaşarlar. Kim da yıllardır “Apple, rahatsız olarak modası geçmiş iPhone modellerini yavaşlatıyor” inanışına ana sebep olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Reddit’te bir tüketici CPU DasherX adlı rutin üzerinden Apple vasıtasıyla 1.400 MHz olan CPU hızının 600 MHz’e düşürüldüğünü, yine de elektrik pili değişimi ardından bir kez daha 1.400 MHz’e çıktığını belirtmişti.

Bunun üzerine The Verge Apple’a ulaşarak kim durumu sordu ve ayrıca itibaren yetkililer açıklamaya bağlı olarak Apple “Nitelik” dediği ayarlama aracılığıyla işlemcileri yavaşlattığını resmi olarak doğruladı.

Yapılan açıklamada başlangıçta geçmişte Apple “Telefonların en mükemmel deneyimi ve ayrıca en uzun vadeli kullanımı teklif için” sözleriyle başlayarak aynı anda serin ortamda ve ayrıca yüksek kullanımlarda lityum-iyon pillerin ızdırap çıkartabileceğine değinmiş. Dolayısıyla performansı düşen iPhone 6, iPhone 6S ve ayrıca iPhone SE modelleri için sunduğu güncellemede kim “özelliği” eklediğini hazırlanıyor Apple, iOS 11.2 güncellemesi aracılığıyla beraber iPhone 7’ye de eklediklerini belirtiyor.

Buradan anlayabileceğimiz üzere Apple, iPhone modellerini daha uzun vadeli olması için yavaşlattığını olarak görmek ederken, iPhone 7’nin de yavaşlatılmaya başlandığını da belirtmiş oldu. Tabii genel olarak kanı Apple’ın stratejisi gereği taze iPhone modelleri envanter için yavaşlattığı düşünülse de Apple buna deyim yerindeyse “Telefonları daha yüksek dönem kullanın diye yavaşlattık” bahanesi üretmiş seç görünür.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Resmen Eski Model iPhoneları Yavaşlattığını Kabul Etti! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply