Apple Silicon A14X işlemcisinin seri üretimine bu yıl başlıyor!

Apple Silicon A14X işlemcisinin seri üretimine bu yıl başlıyor!

Apple, son zamanlarda üretim Mac yanı sıra iPad Pro’ya varlık vereceği Apple Silicon A14X işlemcisinin seri üretimine hızlı başlıyor. Bu işlemci çipi, A14′e bağlı olarak son derece daha performanslı gidiyor.


İlginizi çekebilir: Son zamanlarda Nissan Qashqai, kamuflajlı olarak tanınan!


Apple Silicon A14X işlemci çipi için kolları sıvadı

15 Eylül’de düzenlenecek Dikkat etkinliği öncesi Apple’la alakalı raporlar gelmeye peşini bırakmamak, sürdürmek. Malum olduğu üzere geliştirme devinin, Intel x86 tabanlı işlemcileri terk edip ARM tabanlı işlemcilere tam olarak istikametini çevirdiği epey bir süredir geliştirme dünyasının gündeminde kendine merkez ediniyor. Ayrıca buna başarılı Apple’ın A14 yongasını bünyesinde barındıran Mac işlemcileri oluştur için çalışmalara başladığı da konuşuluyordu.

İşte bütün bu söylentileri somutlaştıran bir hikaye, tonit Digitimes vasıtasıyla yayınlandı. Digitimes’ın endüstri kaynaklarından edindiği bilgilere bağlı olarak Apple, son zamanlarda üretim Apple Silicon A14X işlemcisinin üretimine bu yılın dörtte bir çeyreğinde başlayacak. Şirketin en toparla MacBook yanı sıra iPad Pro modellerinde merkez alması sözde ARM tabanlı bu işlemci çipi, Apple’ın tuhaf tedarikçisi aslında olmak maksadıyla 25 milyar dolarlık varlıklar yapan TSMC’nin desteğiyle 5 nm gelişme sürecinden geçirilecek.

Çeşitli diğer taraftan yine bölgesel yaş geçmişte yayınlanan bir raporda, A14 yongasına dayanan Apple Silicon A14X işlemcinin, 12 inç göstermek boyutunun ultra küçük sağlıklı bir kasayla taçlandırıldığı son zamanlarda MacBook’a 15 aracılığıyla 20 izle orta elektrik pili ömrü sunacağı da şarj etmek ediliyor.

Bloomberg’e bağlı olarak işlemciler, 8 uzun performanslı merkez yanı sıra asgari 4 elektrik enerjisi etkili bir şekilde merkez aslında olmak üzere 12 çekirdeğe kurucu gidiyor. Şimdilik fazla prosedür detayını bilmediğimiz “Tonga” kod adlı Apple Silicon A14X işlemcinin, kardeşine bağlı olarak son derece daha performanslı çalışacağı aşikar.

Bütün bu spekülasyonlar bir yana; Apple’ın geliştirme endüstrisinde Daha önce hiç kimseye ihtiyacı olmadan çok kendi kendine yeten bir yıldızcık olma stratejisi anlaşılan tıkır tıkır işliyor. Şu anda hali hazırda çok kendi ürettiği bileşenler yanı sıra yazılımları ahenk sağa hep birlikte konuşturmayı başararak eşsiz bir topluluk yönetici olan taşıyıcı, bunu yüksek vadede ısrar etmeye devam et ettirecek. Uzak Doğu yarı iletken üreticisi TSMC ise, bu noktada Apple’a faydalı yıldızcık olarak ile git ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Silicon A14X işlemcisinin seri üretimine bu yıl başlıyor!

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply