Apple Silicon işlemcili ilk iMac, A14T ile gelecek! – Hardware Plus

Apple Silicon işlemcili ilk iMac, A14T ile kader! – Hardware Plus

Çin gazetesi The China Times’a bağlı olarak Apple Silicon vasıtasıyla desteklenen ilk iMac, kader yılın ilk yarısında piyasaya çıkacak yanı sıra masaüstü sınıfı “A14T” yonga setine kurucu gidiyor.


İlginizi çekebilir: iPad için kapsamlı Office güncellemesi yayımlandı


Apple Silicon işlemcili iMac için tarihler 2021’i gösteriyor

Vermek zinciri kaynakları, Apple’ın 5nm gelişme süreciyle geliştirilen son zamanlarda masaüstü işlemcisi A14T’yi yanı sıra çok kendi GPU’sunu, kader olan Apple Silicon Mac’ler için kullanacağını suçlama etti.

Apple Silicon Mac’ler için A14X işlemcinin Apple vasıtasıyla Ayarlamak üretime sokulması şu anda bekleniyordu. Hemen şimdi de son zamanlarda raporlara bağlı olarak “A14T” adlı bir masaüstü işlemcisi de iMac için geliştiriliyor. Bunun ve yine Apple tasarımı bir resim taşıma biriminin 2021‘de piyasaya sürüleceği doğru iddialar sahip olmak. Hepsi birden Apple’ın şimdiden son zamanlarda “A15” çipini tasarlamaya başlamış olduğu bildiriliyor.

China Times’a bağlı olarak, Apple’ın son zamanlarda işlemcileri geliştiren Mt Jade kodlu bir çalışma yanı sıra yenileme projesi sahip olmak. Apple tasarımı GPU ise dahili olarak “Lifuka” kod adıyla biliniyor.

Lifuka, A14T yanı sıra çeşitli diğer A15 işlemcilerin de 5 nm olarak TSMC vasıtasıyla üretileceğine inanılıyor. iPhone 12 serisinde de TSMC’nin 5nm süreciyle ürettiği işlemciler kullanılmıştı. Hepsi birden TSMC’nin Apple’ın “A16” yongalarını 3nm’lik bir gelişme sürecine dayandıracağı da daha erken bildirilmişti. Kim işlemcinin 2022‘de iPhone yanı sıra iPad’de olması bekleniyor.

Apple Silicon

China Times’a bağlı olarak 2021’de piyasaya sürülecek iPhone 13ler, TSMC’nin 2021’de başlatacağı 5nm mimarisinin yükseltilmiş bir sürümüne dayanan “A15 Bionic” işlemci çipi kullanacak.

Bildirilenlere bağlı olarak, Kasım ayında çıkması amaçlanan ilk Apple Silicon Mac’lerA14X” işlemci çipi kullanacak. iPhone için ise A15 Bionic’in 2021’in 3 üncü çeyreğinde üretime girmesi bekleniyor. Daha daha sonra “A15T” nin de onu uyumlu edeceğine inanılıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple Silicon işlemcili ilk iMac, A14T ile gelecek! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply