Apple tarafına bir yavaşlatma cezası daha – Hardware Plus

Apple tarafına bir yavaşlatma cezası daha – Hardware Plus

Apple 2017 yılında ortaya çıkan ve ayrıca kendi başına vasıtasıyla da düşün edilen geliştirmek tarafından telefon yavaşlatma konusunda, Fransa vasıtasıyla cezalandırıldı. Fransa’nın Sahtekarlığı Kaçınma, Giriş ve ayrıca Anlaşma Her şey hesaba katılırsa Müdürlüğü (DGCCRF) vasıtasıyla 2018‘den gerçeği nedeniyle ısrar etmeye devam et eden analiz sonucunda belirtildi karara bağlı olarak, Apple 25 bin euro ( tahmini 27 bin para) cezaya çarptırıldı. Benzer şekilde Apple tarafı bir ay süreyle temsilci sitesinde konuyla gergin bir metni yayınlamak zorunda gidiyor. Karara şuradan, şirketin yayınladığı metne şuradan ulaşılabilir.

Apple ne yapmıştı?

Eksiltme, kullanıcıların Apple vasıtasıyla gönderilen temsilci güncellemeleri yüklemelerinin ardından telefonlarında yaşadıkları etkinlik düşüklüğünü varyasyon etmeleriyle ortaya sonuç. Apple başlangıçta olarak IOS 10.2.1 güncellemesiyle kim yönde bir eylem atıldığını düşün ederken, bunu yapma amacı olarak modası geçmiş telefonların pillerindeki zayıflama nedeniyle beklenmedik ve ayrıca kendiliğinden kapanmaların önüne geçme olarak açıkladı. Fakat geliştirmek aracılığıyla telefonların eskisine kıyasla fakir performansla çalışacağı bilgisini gizleyen Apple, güncellemeyi yapan müşterilerine geçmiş sürüme dönme fırsatı da tanımadı. Bütün kim nedenlerle gergin Fransız kurumu Apple’a yanıltma ve ayrıca çalışmayı durdur suçlarından sonuç verdi.


İlginizi çekebilir: Google, Fransa’ya vergi yükümlülüğü cezası ödeyecek


Apple

Yukarıdaki grafikte, ‘iPhone slow’  (iPhone kademeli olarak/ladı) seç benzeri aramaların pik yaptığı noktaların IOS güncellemelerinin yayınlandığı günle örtüştüğü görülüyor. Kim rahatsızlık bize gergin konuda çok heyecan verici bir gösterge sağlıyor.


Apple tarafının açıklamalarının karşı, önemli ölçüde iPhone 6, iPhone SE ve ayrıca iPhone 7 modelleri etkilediği söylenen rahatsızlık son zamanlarda modellerin satışını oluşturmak için yapılan bir hamle olarak görüldü.

Kim sonuç da harmanlanmış aslında olmak üzere şirketin çünkü cezaları düşün etmesi (daha daha önce özel ülkelerde de  eşdeğer cezalara çarptırılmıştı) açıklamalarının karşı kullanıcıların şikayetlerinin etkili bir şekilde olduğunu gösteriyor.

Tavuk özelinde ise, önemli ölçüde geçmek uzun yıllar mart aylarında meclis gündemine de çalışma önergesiyle giren konuda her türlü bir büyümek sağlanamadı. Bize de ülkemiz tüketicileri olarak küresel şirketlerin kim seç davranışlarına e karşı hassas mıyız sorusunu konusmak kaldı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple tarafına bir yavaşlatma cezası daha – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply