Apple, tarihinde ilk kez satışlarda gerileme beklediklerini açıkladı

Apple, tarihinde ilk kez satışlarda gerileme beklediklerini açıkladı

Şu bir kez dünyanın en yardımcı markası olan Apple, 10 uzun yıllar aradan daha sonra tarihinden ilk kez satışlarında reddet yaşanacağını açıkladı.

İlk iPhone modelinden kim yana satışları tutarlı genişletmek gösteren Apple uzunca bir aradan daha sonra satışlarda reddet beklediklerini açıkladı. Açıklamayı yapan Tim Cook kim yılın ilk çeyreğinde analistlerinin iPhone satışlarında bir reddet olacağını kambur ettiklerini söyledi

Seçim ayı raporlarına bağlı olarak Apple 2015 yılının sonuçlandırmak çeyreğinde 75,9 milyar dolarlık satıştan 18,9 milyar para kâr ödünç almak ederek bir rekora marka atmıştı. Aynı zamanda analistlerin tahminine bağlı olarak kim yılın alayı ayına {kadar} yapılacak satışın 55 milyar doların aşağıda olması bekleniyor.

Yaşanması olası kim düşüşün sebebi olarak, iyi bir fikir telefon pazarının doygunluğa ulaşması, Çinli üreticilerle yetiştirme mücadele ve ayrıca kimilerine bağlı olarak radikal bir değiştir sonucu önemli ekranaların kullanmaya başlamasından dolayı minik gözünde canlandırmak seven bireysel kitlesinin kaybı, gösterilebilir. Bunu söyledikten sonra Apple’ın Araba kredisi Direktörü Luca Maestri, kim düşüşün asıl sebebi olarak Çin borsasının durağanlaşmasını gösteriyor.

apple-borsa

Başına ne {kadar} Apple’ın gelirleri özel iPhone endeksli olmasa da halen şirketin asıl gelirinin önemli bir kısmını iPhone satışlarından ödünç almak ediyor. Sonuç olarak iyi bir fikir telefon piyasasında yaşanacak en ufak bir yükseliş şirketi yönetmek etkileyecektir. Bunlara ek olarak şirketin 17,3 milyar para olarak kambur ettiği iPad satışları 16,1 milyar dolara gerilerken Mac satışları ise 5,5 milyar para tahminine kıyasla 5,3 milyar dolara gerilemiş bulunmakta. Yapılan kim açıklamadan daha sonra Apple’ın ilgilendirmek senetleri komisyon 2.2 oranında gerilerken, New York‘ta kapanışı %1‘den çok çok daha az bir oranla yaptı.

Şirketin çıkarması demek minik ekranlı iPhone modelinden daha sonra satışlarının yaşlı haline döneceği kambur ediliyor. Zira minik gözünde canlandırmak seven bireysel kitlesini bir kez daha çekebilmenin tuhaf yolu kim.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, tarihinde ilk kez satışlarda gerileme beklediklerini açıkladı

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply