Apple, Tesla’nın Eski Autopilot Direktörünü İşe Aldı! – Hardware Plus

Apple, Tesla’nın Eski Autopilot Direktörünü İşe Aldı! – Hardware Plus

Apple, elektrikli kamyon projesi çevresinde şaşırtıcı bir şekilde fazla gürültü çıkarmıyor, yine de Bloomberg’e bağlı olarak iPhone yaratıcı, EV’leri ileri çalışmak için Tesla’nın Autopilot yazılım uygulaması mühendisini işe alıyor. Konuya Yerel alan sermaye Bloomberg’e Apple’ın kişiye özel kendine direksiyon yazılımı ileri çalışmak için Christopher “CJ” Moore’u aldığını söyledi. Daha geçmişte tasarım Devlet Başkanı değiştirme olarak yükümlülük yapan ek bir Tesla yaşlı patronu olan Stuart Bowers’a söylenti verecek.

Tesla’da geçirdiği dönem sırasında Moore, Baş yönetici Elon Musk’ın “full otonom direksiyon” iddialarını abartılı olarak adlandırdığı için tartışmalara geçit açmıştı. Aralık ayında Musk, “arabanın kim uzun yıllar insandan şaşırtıcı bir şekilde ekstra güvenilirlikle kendini sürebileceğinden inanılmaz emin olduğunu” belirtti. Sürücünün sürekli aracın kontrolünü elinde tutması gerektiğinden, aslında beta sürümünde olan doğru kişiye özel kendine direksiyon yazılımı Tesla aracını mükemmel demokratik yapmaz.

Moore, Tesla’nın aslında aracın özgürlük düzeyine atıfta bulunarak 2. Düzeyde olduğuna tavsiye çekti. Düzey 2, otomobilin ancak sürücünün denetimine ihtiyacı olduğu anlamına gelirken, Düzey 5 doğru özgürlük (Full Otonom) anlamına olay. Moore o zamandan çünkü Nisan ayında 2 kişinin ölümüne kaynak olan ateşli Tesla kazasına göstermek olarak çağrıldı. İlk raporlar şoför koltuğunda kimsenin olmadığını öne sürmüştü, yine de Ülke çapında Ulaştırma Güvenliği Kurulu başarıyla geçti ay yaptığı soruşturmanın kim olayda şoför koltuğunun tamamlandı olduğunu gösterdiğini söyledi.

Apple’ın kod adı Project Dev olan elektrikli kamyon projesi önemli bir kişisel gizlilik içerisinde yürütülüyor. Bununla hep birlikte, Apple’ın çeşitli diğer şirketlerden, önemli ölçüde de Tesla’dan EV uzmanlarını işe aldığını biliyoruz.

Apple kamyon projesi başkanı Doug Field’ı işten çıkardıktan daha sonra, Kendi yerine yaşlı Adobe CTO’su ve ayrıca Apple Watch yöneticisi Kevin Lynch’i getirdi. Apple aynı şekilde, BMW’ye i3 ve ayrıca i8 programlarında pratik olan Canoo’nun sahip ortağı Ulrich Kranz’ı da işe aldı. Apple son zamanlarda Tesla’dan yaratıcı Andrew Bu’i, Tesla’nın şoför sistemleri uzmanı Michael Schwekutsch ve ayrıca kamyon topluluk/dış mekan tasarım Devlet Başkanı değiştirme Steve MacManus aracılığıyla hep birlikte yakalamıştı.


İlginizi çekebilir: Apple, İki Eski Mercedes Mühendisini İşe Aldı!


Apple son zamanlarda, 2 yaşlı Mercedes mühendisini de işe almıştı. Kim 2 habere bakılacak olursa, iPhone aracılığıyla tasarım hünerlerini sergileyen tedarikçi, Yerel alan gelecekte tasarlayacağı arabasıyla vücut sistemi gösterisi yapacak.

Genel bakış: The Verge, Bloomberg

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, Tesla’nın Eski Autopilot Direktörünü İşe Aldı! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply