Apple, TruDepth Geliştiricisi Finisar’a $390 Milyon Yatırım Yaptı

Apple, TruDepth Geliştiricisi Finisar’a $390 Milyon Yatırım Yaptı

Apple, TrueDepth yoğunluk algılama sistemi için temel olan VCSEL bileşeni yapımcı Finisar’a 390 bin para harcama yaptı.

iPhone’un 10.yılı için özelleştirilmiş olarak tasarlanan iPhone X, firmanın özellikle göstermek kesinlikle değil hepsi birden güvenlik ve güvenlik ve ayrıca video kamera alanında da yeniliklerini sergilediği ve ayrıca adeta bir bakış bebeği olarak bilinmekte. Hemen hemen çerçevesiz ekrana kurucu olan iPhone X modelinde Touch ID ekrana yerleştirilemediği için TrueDepth sistemiyle güvenliği vermek istiyor.

Apple, gelişme boyunca bazı bileşenlerin fakir tedariğinden negatif etkilenmiş ve ayrıca hem planların gerisine düşmüş hem de fakir gelişme sorunu aracılığıyla uğraşmıştı.

TrueDepth

Yüzünüzün 30 birçok bin türünün tek örneği noktadan 3 boyutlu haritasını çıkaran ve ayrıca TrueDepth olarak isimlendirilen kim teknolojiyi Apple, bilge telefon dünyasının en güçlendirilmiş uğraşmak eleme süreci sistemi olarak tanıtmakta. Kim program hemen hemen 3 bileşenden oluşmakta ve ayrıca bunlar: Işıklar sensörü, tanımak eleme süreci sensörü ve ayrıca kızıl ötesi sensörü olarak sıralanmakta.

Apple kim program için temel olan ve ayrıca  ABD’li Finisar’ın ürettiği tanımak eleme süreci sensörünü kullanmakta. Bul eleme süreci sensörü’nün Bir çift bileşene kurucu VCSEL adındaki lazer cihazı projektör galyum arsenit materyalinden imal ediliyor. Apple’ın şaşırtıcı bir şekilde güvendiği ABD’li Finisar istenen verimliliği yakalayamayınca VCSEL ve ayrıca en uygun mercek birleşimi hızlı yapılamadı. Yaratma de haliyle gecikti.

Eksiklik Çinliler Kapattı

Çinli Lumentum Holdings Inc. ve ayrıca II-VI Inc. firmaları aracılığıyla bir vücut kim eksiklik kapatan  Apple, yılın toparla çeyreğinde siparişlere yetişmeyi başardı ve ayrıca kararlı 6-7 bin civarında iPhone X sattı.

Kader yılın aslen çeyreği ise daha kapsamlı. iPhone X satışlarını karşılayabilmek için üretimi artıran Apple, geçmiş dönemlere bağlı olarak 10 katman çok daha fazlası VCSEL siparişi veren Apple, tedariği garantilemek hesap Finisar firmasına 390 bin para harcama yaptı.

Şiddetli Hizmet sağlayıcı Finisar

Yatırım sonrası gelişme kapasitesi geliştirmek Finisar {artık} VCSEL üretiminde baş sağlayıcı oluşum. Fakat Çinli firmalar ise hem geliştirmek hem de konserve amacıyla çok çok daha az miktarda Apple’a desteğe oyalanmak edecek.

Apple’ın benzer şekilde kader yılki iPhone modellerinde de TrueDepth video kamera sistemi kiralama istediği düşünüldüğünde yatırımın sebebi daha yakın anlaşılıyor.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, TruDepth Geliştiricisi Finisar’a $390 Milyon Yatırım Yaptı

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply