Apple, TSMC’nin 5 nm yonga üretim kapasitesini doldurdu

Apple, TSMC’nin 5 nm yonga üretim kapasitesini doldurdu

Apple, farklı ürünlerinde kullanım için TSMC’den önemli çaplı 5 nm yonga siparişi verdi. Iddia konusu satın alma, üreticinin kapasitesi bir hayli doldurdu.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), şu sıralar 5 nm mimariye kurucu yonga üretimine odaklanmış durumda. Geçmiş yaratılış işlemcilere bağlı olarak şaşırtıcı bir şekilde çok çok daha az güç tüketip daha uzun güçlere ulaşabilecek kim yapısal, Apple’ın hariç pek şaşırtıcı bir şekilde şirketin de hedefinde olanaklar alıyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Mate 40 Pro “Derinlemesine” İnceleme | Yılın sonuçlandırmak bombası?!

Hizmet sağlayıcı, kim taze mimariyle hep birlikte AMD, Qualcomm, Mediatek yanı sıra Broadcom seç pek şaşırtıcı bir şekilde yonga seti üreticisinden satın alma alırken, en fazla satın alma insanlar devi Apple’dan olay. Kaynaklara bağlı olarak TSMC’nin 5m üretim bantlarının tazminat 80’i Apple vasıtasıyla kapatıldı.

Hem iOS cihazlarında hem de Mac cihazlarında 5nm aracılığıyla ARM yongası tasarlayan Apple’ın kader uzun yıllar şaşırtıcı bir şekilde ekstra yonga sitene gereklilik duyacak. Amerikalı yenilik devinin çıkaracağı ürünleri bakış önüne alındığında, kader uzun yıllar sonuna {kadar} 300 milyona bölgesel 5nm Apple yongası gerekecek.

Apple

İlginizi çekebilir: vivo X60 hediye tanınmış yanı sıra taze Geekbench skoru

Apple aracılığıyla olan ilişkilerini ilerleten TSMC, 2021 yılının aslen çeyreğinde taze bir yer açacak. Hizmet sağlayıcı kim tesisin faaliyete girmesi aracılığıyla başına ay kararlı 9.000 adet silikon devre levhası üretmeyi planlıyor.

Iddia konusu şirketin, Apple hariç pek şaşırtıcı bir şekilde müşterisi bulunuyor. AMD’nin 2022 yılında çıkacak Ryzen 6000 işlemcilerinde yanı sıra Zen 4 yongalarında TSMC’nin 5 nm yongaları kullanılacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, TSMC’nin 5 nm yonga üretim kapasitesini doldurdu

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply