Apple, Türkiye için App Store fiyatlarını artırma kararı aldı

Apple, Türkiye için App Store fiyatlarını artırma kararı aldı

Apple, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerde App Store uygulamalarının ve ayrıca davranış içi satın alımlarının fiyatlarında genişlet yapma kararı aldı.


İlginizi çekebilir: MediaTek Helio G95 yonga seti yasal olarak duyuruldu!


Apple, App Store fiyatlarını artırdı

Apple, tonit geliştiriciler için yayınladığı duyuruda Türkiye, Şili, Meksika ve ayrıca Suudi Arabistan için App Store fiyatlarında genişlet yapılacağını söyledi. Benzer şekilde hizmet sağlayıcı kim artışın sebebi olarak ise, işaret etmek konusu ülkelerde yürürlüğe giren son zamanlarda gelir vergisi değişiklikleri olduğunun da altını çizdi. Hatırlayacak olursanız geçtiğimiz sene kasım ayında çevrimiçi çözüm vergisi adlı son zamanlarda bir gelir vergisi kanunu çıkmıştı; kim kanun, yurt dışı kaynaklı çevrimiçi çözüm sağlayıcılarına Türkiye’de %7.5 Yine bir başka gelir vergisi getiriyordu.

İşte Apple da, kim tercih Yine bir başka vergilerden dolayı Türkiye’de App Store davranış fiyatlarında ve ayrıca davranış içi satın alımlarda oran artışı yapılacağını açıkladı. Açıklamaya bakıldığında, App Store için %18 oranında KDV’ye ayrıca %7,5 oranında çevrimiçi çözüm vergisi eklendiği anlaşılıyor.

“Vergiler ya da döviz kurları değiştiğinde, ara sıra App Store’da fiyatları güncellememiz gerek. Önümüzdeki çeşitli tarih içine, Şili, Meksika, Suudi Arabistan ve ayrıca Türkiye’deki gelir vergisi değişikliklerine geri bildirim olarak App Store’daki uygulamaların ve ayrıca davranış içi satın almaların fiyatları ({otomatik} yenilenebilir abonelikler dışında) artacak. Gelirleriniz buna bağlı olarak ayarlanacak ve ayrıca gelir vergisi dışında fiyata bağlı olarak hesaplanacaktır.”

Apple vasıtasıyla alınan çözünürlük sonrası App Store fiyatlandırmaları şu kriterlere bağlı olarak şekillenecek:

  • Şili: %19 oranında son zamanlarda ek gerçekten değer vergisi
  • Meksika: %16 oranında son zamanlarda ek gerçekten değer vergisi
  • Suudi Arabistan: Ekstra gerçekten değer vergisinde %5’ten %15’e genişlet
  • Türkiye: %7,5’lik son zamanlarda çevrimiçi hizmetler vergisi (%18’lik elde edilebilir ek gerçekten değer vergisine ayrıca)

Özetle, Türkiye için konuşacak olursak; App Store’da davranış yayınlayan ve ayrıca davranış içine kullanıcıya çözüm satan bir geliştiricinin, oran ücretlerini kim son zamanlarda %7.5 oranındaki çevrimiçi çözüm vergisine bağlı olarak şekillendirmesi gerekiyor. Kesinlikle kim rahatsızlık dolaylı olarak kullanıcıları da etkileyecek. En nihayetinde geliştiricinin de yaptığı uygulamadan hatırı sayılır derecede kazanç ödünç almak etmesi gerekiyor, böylece başına halükarda App Store fiyatlarında gözle görülür bir genişlet yaşanacağını söyleyebiliriz.

Aynı zamanda Apple, son zamanlarda fiyatlandırmanın yürürlüğe gireceği tarihin ise çeşitli tarih olduğunu söyledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple, Türkiye için App Store fiyatlarını artırma kararı aldı

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply