Apple TV 4K kullanıcıları için 4K YouTube geliyor! – Hardware Plus

Apple TV 4K kullanıcıları için 4K YouTube olay! – Hardware Plus

Bazı Reddit kullanıcıları vasıtasıyla yapılan paylaşımlar, Apple TV 4K kullanıcıları için 4K çözünürlüklü YouTube desteğinin sunulmaya başladığını gösteriyor.

Kullanıcılar vasıtasıyla yüklenen göster görüntülerinde 4K çözünürlüklü videoların 24 yanı sıra 30 fps kare hızında izlenebildiği görünür. Yine de kurumsal 60 fps kare hızında ki videolara geldiğinde Apple TV kullanıcıları tamamen 1440p müzakere desteğine yaratıcı durumda. HDR desteğinin olmaması da bir çeşitli diğer kıtlık olarak göze çarpıyor. YouTube’a HDR olarak yüklenmiş olan videolar sihirbaz Apple TV 4K ileri tamamen SDR olarak oynatılabiliyor.

3 on yıl daha önce piyasaya sürülen Apple TV 4K, YouTube haricindeki platformlarda 4K yanı sıra HDR içerikleri oynatma yeteneğine yaratıcı. Fakat YouTube 1080p çözünürlüğün üzerindeki bütün videolar için ekipman ya da yazılım programı ileri kod çözme yeteneği gerektiren Google’ın VP9 video kaydı çözümleme teknolojisini kullanıyor. Apple Silicon işlemciler vasıtasıyla desteklenmeyen VP9 için YouTube uygulaması ileri de yazılımsal bir çözümleme sunulmuyordu. Fakat kim rahatsızlık tvOS 14 aracılığıyla birbirleriyle değişiyor.

Apple TV 4K YouTube

 


İlginizi çekebilir: Google, YouTube hikayelerinde gürültü netleştiren son zamanlarda konuşmak iyileştirme teknolojisi başlattı


İçinde bulunduğumuz yılın başlarında duyurulan 4K desteği, tvOS 14 kullanıcılarına giderek daha fazla sunuluyor. Video klip taşıma teknolojisinde bir düzeltme olmadan 4K çözünürlüğün desteklenmesi YouTube uygulamasının ya da tvOS 14’ün çözümlemeyi çok kendi içine anlayış yeteneğine kavuştuğunu gösteriyor. 4K çözünürlükte 60 fps kare hızı yanı sıra HDR teknolojisinin ancak desteklenmemesine faktör olarak, Apple TV 4K’da bulundu 3 her yıl A10X işlemcisinin fakir olması ihtimali ileri duruluyor. Bir çeşitli diğer kavram ise 60 fps kare hızı yanı sıra HDR teknolojisinin önümüzdeki günlerde giderek daha fazla kullanıcılara sunulacağı doğru.

Ancak bütün kullanıcılara sunulmayan geliştirmek giderek daha fazla dağıtılıyor. Sizde bir Apple TV mal sahibi iseniz güncellemelerinizi yönetmek edebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple TV 4K kullanıcıları için 4K YouTube geliyor! – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply