Apple TV 4K Tanıtıldı! Dolby Vision ve HDR Desteği Mevcut! – Hardware Plus

Apple TV 4K Tanıtıldı! Dolby Vision ve HDR Desteği Erişilebilir! – Hardware Plus

Apple TV’nin taze jenerasyonu, bu akşam Apple vasıtasıyla yapılan global lansmanla tanıtıldı. Apple TV 4K, HDR, Dolby Vision, uzun tazeleme hızı (60 Hz) seç özelliklere kurucu. Apple TV 4K’nın uyar çeken bir çeşitli diğer özelliği de Apple’ın A12 Bionic işlemcisine kurucu olması. A12 Bionic enerji anlamında kendini ispatlamış bir işlemci çipi olduğu için de; cihazın resim ve gürültü taşıma kabiliyetinin son derece verimli olması bekleniyor.


İlginizi çekebilir: Başına bütçeye faydalı TCL 20 serisi duyuruldu


Apple TV 4K’yı, Siri Remote aracılığıyla uzaktan doğrudan edebilmeniz başarılabilir

Komplikasyon mantıklı ortak olunca Siri’nin başı çektiğini söylersek pek fazla ikamet cazibe etmeyecektir diye kambur ediyoruz. tvOS üzerinden Siri Remote aracılığıyla de doğrudan edilebilen Apple TV 4K, birkaç işlemi de mantıklı ortak Siri üzerinden yapabilmeyi başarılabilir kılıyor.

Apple’ın reklam sorumlusu Bob Borchers da, Apple TV 4K’nın, TELEVİZYON dünyasında kişiye özel segmentini oluşturduğunu ve Apple ekosistemi sağa çeşitli diğer cihazlarla hem yazılımsal hem de donanımsal olarak daha devasa bir huzur sağa bulunduğunu belirtti. Bizce Apple TV 4K’nın bileşenler yönünden segmentin en sert cihazlarından bir kişi olması da; estetik anlamda izleyicinin bütün bütün beklentilerini karşılamasını sağlayacak seç duruyor. Hepsi birden Apple’ın yazılım programı konusundaki başarısını bak önüne alırsak; Bob Borchers söylediklerinde haklı muhtemelen.

Apple TV 4K’da, bütün bütün Apple servislerine ulaşabilmeniz başarılabilir olduğunu da belirtelim. Sonuç olarak başta popüler müzik ve video klip platformları entegre aslında olmak üzere genellikle kullandığınız bütün bütün Apple servisleri ve çeşitli diğer servisler televizyonunuzda da kuruluş almış gidiyor. Yüz yüklü olarak gelmeyen uygulamaları da App Store üzerinden televizyonunuza ekleyebileceksiniz.

AppleTV-4K-Siri-Remote-AppleFitnessPlus-Yoga-Workout_screen

Apple TV 4K’da HDR ve Dolby Vision desteği kolay erişilebilir

Apple TV 4K’nın görüntü kalitesi anlamında en son derece uyar çeken yönü, HDR (High Dynamic Range) ve Dolby Vision desteğine kurucu olması. Bunlara ek olarak 60 Hz tazeleme hızı da, birkaç malzeme için daha akıcı bir kontrol deneyimi sunuyor. Ayrıca Apple, FOX Sports, NBC Universal, Paramount+, Red Bull TV ve Canal+ seç kanallarla HDR, Dolby Vision ve 60 FPS desteğine kurucu içerikler yayınlamaları için şimdiden sayısız anlaşmalar imzalamış durumda. Dilerseniz iPhone 12 Pro’yla HDR ve 60 FPS olarak çektiğiniz videoları da Apple TV 4K üzerinden HDR desteğiyle ve 60 Hz olarak izleyebileceksiniz.

Apple TV 4K Siri Remote_Apple TV Plus Palmer

Apple TV’nin çeşitli diğer bir muhteşem özelliği de, kurucu olduğu sensörler sayesinde otantik renkleri algılayıp; en mükemmel farklı renkler doğruluğunu ve kontrastı tuzak için kim verileri işlemesi ve sonuç olarak gerçeğe son derece mahalle düzeyde renkleri izleyicilere sunabilmesi. Kim sayede Apple TV 4K’ya kurucu olan kullanıcılar, televizyonlarının farklı renkler ayarlarını gerçekleştirmek için de çok daha fazlası bir kampanya gösterme ihtiyacı hissetmeyecekler.

Siri Remote aracılığıyla uzaktan doğrudan

5 yönlü doğrudan tuşuna kurucu olan Siri Remote, minimalist ve sadelikçi bir tasarıma kurucu. Kim 5 yönlü navigasyon tuşunu adeta bir Bilgisayar faresi seç aracılığıyla da; bireysel arayüzü sağa dilediğiniz seç gezebiliyorsunuz. Yekpare hafif alüminyum bir çerçeveye kurucu olan kim kumanda, kullanıcının istediği filmin istediği sahnesini özgürce yakalayabilmesi ve Apple TV’yi kullanırken istediği menülere ve uygulamalara hemen ve basit ulaşabileceği moda üretilmiş. Bunlara ek olarak başına kumanda ileri olduğu seç yine bir enerji tuşu, gürültü açma ve kapama tuşu, desteklemek tuşu ve oynat / zaman aşımı tuşu kolay erişilebilir.

AppleTV-4K-Siri-Remote-AppleArcade_screen

%100 oranda desteklemek dönüştürülebilir malzemeden imalat

Apple, toparla yıllarda çevreye verdiği öneme odak yapıyordu. Ayrıca Apple’ın çevreyi savunma bölüm taze mantıklı telefonlarından suçlamak aletlerini çıkardığına da şahit olmuştuk. Apple TV 4K da, kim bakış açısı ve vizyon çerçevesinde tasarlanmış bir Apple ürünü. %100 desteklemek dönüştürülebilir malzemelerle üretilen kim üreticisi, doğaya yaralamak verebilecek her türlü bir bileşik içermiyor ve olması gerektiği seç yapı dostu seviyede aşağı elektrik enerjisi tüketimine kurucu. Özel cihazla kısıtlı kalmayan Apple, taze 4K TV’nin ambalajını da doğaya zararsız ve desteklemek dönüştürülebilir malzemelerden üretmiş durumda.

Peki oran ne?

Apple TV 4K’nın Tavuk’deki dönüşüm fiyatı da, global lansmanın akabinde beklenmedik bir şekilde açıklandı. 32 GB dahili depolamaya kurucu olan eşdeğer ülkemizde 2.099 TL’ye satılırken; 64 GB dahili depolamaya kurucu olan eşdeğer 2.299 TL’ye satılacak. Bunlara ek olarak konteyner sağa Siri Remote da satın hinterlandı kullanıcılara yönetmek sunulacak. Hatta daha fazla uzmanlık edinmek isteyenlerse; buraya tıklayarak Apple’ın temsilci internet sitesi üzerinden ürünü ve ürünün mevcut fiyatını görüntüleyebilirler.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple TV 4K Tanıtıldı! Dolby Vision ve HDR Desteği Mevcut! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply