Apple ve Broadcom 1.1 milyar dolar ceza ödeyecek

Apple ve Broadcom 1.1 milyar dolar ceza ödeyecek

Apple ve Broadcom Wi-Fi patates cipsi patenti davasında 1.1 milyar dolar ceza ödeyecek.


İlginizi çekebilir:Apple, son zamanlarda yaratılış Mac’lerinde AMD Ryzen işlemci çipi kullanacak!


İki kurumsal ortağı da karara popülerlik etmeyi planlamakta. Davayı açan Caltech milyar dolarlık ödemeyi hızlı bir şekilde alamayacak.

 

Apple ve Broadcom lisans davasını geçtiğimiz tam hafta kaybetti ve Caltech’e (California Institute of Technology) 1.1. milyar dolar ödeyecek.

Reuters’ın raporuna bağlı olarak, dosya takımı 2016 yılında Broadcom ve Kendi en kapsamlı müşterisi olan Apple’a e karşı Caltech vasıtasıyla açıldı. Caltech, Boardcom‘un iPhone‘larda olarak kullanılmak için üretildi Wi-Fi çiplerinde Caltech‘in yaratıcı olduğu istatistikler iletim patentlerini karşı çıkmak ettiğini suçlama etti. Mahkeme, Caltech‘i haklı gördü ve Caltech lehine çözmek verdi.

Karardan bahseden Caltech yaptığı açıklamada, “Jürinin Apple ve Broadcom‘un Caltech‘in patentini karşı çıkmak ettiği kararından dolayı mutluyuz. {Kar amacı gütmeyen} bir uzun öğrenim kurumu olarak, Caltech çalışma ve eğitimler aracılığıyla beraber insanoğlunun teknik bilgi birikimini değiştir ve topluma ödül teklif amacı doğrultusunda yaratıcı olduğu fikri bir şeyler haklarını korumaya kararlıdır.” dedi.

Apple ve Broadcom cezayı paylaşacak. Cezanın 837.8 bin doları Apple vasıtasıyla ödenecek. Broadcom ise 270.2 bin dolar ceza ödemesi yapacak. İki kapsamlı şirket karara popülerlik edeceği için Caltech ödemeyi hızlı bir şekilde alamayacak.

Çipleri üreten Broadcom olmasına bile daha uzun cezaya maruz kalıyorum yine Apple oldu. Sorun aracılığıyla stresli olarak Apple bir sebep yapmazken, duruşma boyunca kendisinin dolaylı olarak durumun sağa olduğunu belirtti fakat gözden geçirmek alamadı.

Broadcom ise jüriye teşekkürlerini sunup, karara ilişkin olgusal ve hakiki dayanaklara katılmadıklarını ve görünüm etmeyi amaçladıklarını belirtti. Kararın etkili bir şekilde moda trendi verildiği düşünülürse, cezanın dağılımına bakarak Apple‘ın koordinat yaptığı firmanın patates cipsi tasarımı ileri ne {kadar} sonuç olduğu ortaya çıkıyor.

Caltech‘in ise Broadcom çiplerini kullanan çeşitli diğer telefon üreticilerine e karşı bir lisans davası açıp açmayacağı bilinmemekte.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple ve Broadcom 1.1 milyar dolar ceza ödeyecek

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply