Apple ve Google, COVID-19 savaşına dahil oluyor! – Hardware Plus

Apple ve Google, COVID-19 savaşına dahil oluşum! – Hardware Plus

Apple ve Google, bireysel ortasında koronavirüs olarak tanınan COVID-19 salgınına e karşı kullanıcılarını bilinçlendirmek için Katıl yapma kararı almıştı. İki titan şirketin avantajlı vakaları uyumlu etmek için oluşturduğu API aracılığıyla gergin başlangıçta detaylar açıklandı.


İlginizi çekebilir: Taze yaratılış Peugeot 308, 4 çeker ve hibrit bir seçenekle gelebilir!


Google ve Apple, COVID-19 uyumlu altyapısını hızlı paylaşacak!

Google ve Apple’ın geliştirmeye başladığı API, pratik telefon kullanıcılarının çevresindeki koronavirüs taşıyıcılarını duyu etmesini amaçlıyor. Exposure Notification adı beri API aracılığıyla gergin yetkililer bilgilendirme, özelliğin istihdam alanını net moda trendi ortaya koyuyor. Kesinlikle hükümetlerin geliştirdiği uygulamalara dahil etmek edilebilecek olan Exposure Notification, bir COVID-19 hastasına yaklaştığınızda sizi mesaj şeklinde uyaracak. Sisteme girilen hastaların görünürlüğü ise yerel dalgalanma Bluetooth sinyalleri üzerinden yansıtılacak.

API’nin gözetim tarafı ise kullanıcıların hassasiyeti doğrultusunda yükseklik seviyede tutulmuş. Açıklamaya bağlı olarak, tamamen Bluetooth aracılığıyla katip API’nin yer bazlı uygulamalarda kullanılması engellenecek. Benzer şekilde API’yı kullanım isteyen uygulamalar, COVID-19 değerlendirme sonuçlarıyla gergin bilgileri yayınlamak için önemli fark edilir belirtmek izni hariç her türlü bir erişilebilirlik izni isteyemeyecek.

Google ve Apple, geliştiricilere pratik olması açısından tüketici arayüzüne ilişkin bir demo örneği de yayınladı. Örneğe bağlı olarak nitelikli kuruluşların doğruladığı verilerin girilebildiği arayüz, kullanıcıların çok kendi kendisini raporlamasına etkinleştir vermiyor. Sonuç olarak  uygulamanın ciddi niyetli kişiler vasıtasıyla suistimal edilmesinin de önüne geçiliyor.

Bu arada, Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 için geliştirdiği “Varlık Eve Sığar” uygulamasında da karşılaştırılabilir bir kalite bulunuyor. Uygulamada olanaklar banliyö bölgesi kültürel aralık özelliği aracılığıyla toparla 1, 7 ve 14 tarih içerisinde temas ettiğiniz zararlı ikamet sayısını öğrenebiliyorsunuz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple ve Google, COVID-19 savaşına dahil oluyor! – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply