Apple ve Google, Uygulama Geliştiricilerinin Farklı Ödeme Yöntemleri Kullanmasına İzin Vermek Durumunda! – Hardware Plus

Apple ve Google, Uygulama Geliştiricilerinin Farklı Ödeme Yöntemleri Kullanmasına İzin Vermek Durumunda! – Hardware Plus

Güneye doğru Kore’de Apple ve Google seç öncü çerçeve sahiplerinin {artık} alışkanlık geliştiricilerini elde edilebilir geri ödeme sistemiyle kısıtlanmasının önüne geçilecek. Meclisten başarıyla geçti tüzük, Devlet Başkanı Moon Jae-in vasıtasıyla imzalanmayı bekleyen. Güneye doğru Kore vasıtasıyla atılan kim adımdan Apple ve Google pek mutlu görünmüyor.

Tüzük, Google ve Apple seç titan şirketlerin alışkanlık içi satın alımlarında kesinlikle çok kendi geri ödeme sistemlerinin dayatılmasına kapsamlı bir deha vuruşu indiriyor. Kim 2 sağlayıcı alışkanlık marketlerinde ek bir geri ödeme sistemine etkinleştir vermiyor ve kim geri ödeme sistemleri ile yapılan işlemlerde %30 seç kapsamlı bir pay alıyor. Eğer kim 2 sağlayıcı kim taze yasayla uyumluluklarını sağlamaz ise Güneye doğru Kore’deki %3’e {kadar} gelirlerinden mahrum gidiyor.

Son zamanlarda tüzük, Güneye doğru Kore’nin Telekomünikasyon İş Yasası’na bir tüzük değişikliği olarak sunuldu. Ve Google’ın Play Store marketi aracılığıyla Apple’ın App Store alışkanlık marketinin global olarak gerçekleştirdiği işlere de kapsamlı bir etkide bulunması bekleniyor. Güneye doğru Kore Bireyler Meclisi yasayı bu akşam itibariyle geçirdi.

Hem Apple hem de Google kim tüzük değişikliğinden Daha önce hiç mutlu kesinlikle değil. Google’ın Medeniyet Politikaları Senyör Yöneticisi The Verge’e şu açıklamaları yaptı:

”Tüzük ancak açıkça anlamıyla kayıt değilken aceleye getirilmiş süreçler aracılığıyla Koreli tüketiciler ve alışkanlık geliştiricileri için kim yasanın oluşturacağı olumsuz etkilerinin yeter stil incelenmediği çevresinde öncelik duyuyoruz. Eğer tüzük geçerse, yasanın toparla halini başarılabilir olduğunda inceleyeceğiz ve tüketiciler için uygun şekilde ve güçlü deneyimi sağlarken geliştiricilere global çaptaki güvenilir işlerini kurmaları için gereklilik duydukları araçları sağlamaya oyalanmak etmenin en avantajlı yollarına belirleme vereceğiz.”

Apple sözcüsü de konuyla gergin şu açıklamaları yaptı:

”Sunulan Telekominikasyon İş Yasası ek kaynaklardan sanal ürünler satın hinterlandı kullanıcıları cesaret altına sokacak, gizliliklerinin korunmasına balta vuracak, satın alımlarını yönetmeyi zorlaştıracak ve “Satın Almayı İste” ve Anneler ve baba Kontrolü seç yöntemleri çok çok daha az başarılı hale getirecektir. İnanıyoruz ki kim yasanın bir sonucu olarak App Store alışverişlerine duyulan tüketici güveni azalacak ve Apple aracılığıyla kim zamana {kadar} 8.55 trilyon KRW’den fazlasını kazanmış Kore’deki kayıtlı 482,000’den fazla programcı çok çok daha az imkanlara kurucu gidiyor.”

İki şirketin lobicileri söylenene bağlı olarak Amerikan yetkilileriyle kim konuyu tartıştı ve Kore’nin kim yasasının ABD merkezli şirketlerin aksiyonlarını dikte altına almaya çalışarak değiş tokuş anlaşmasına aykırı davrandığı söylendi.

Güneye doğru Kore, Amerikalı titan ilerleme şirketlerinin isteği hariç adım eden garip kırsal kesinlikle değil. Kim sene içerisinde Rusya’da iPhone telefonlarını başlangıçta kez kuran kullanıcılar, Rus hükümeti vasıtasıyla düzenleme koşulan uygulamaları her zaman yükleme ekranıyla karşılaşmıştı. Avustralya da Apple Pay ve Google Pay seç geri ödeme servislerini regülasyona tabi tutmanın yollarını arıyordu. Ayrıca ABD hükümetinden bazı hükümet rağmen Güneye doğru Kore’dekine eşdeğer yasaları önermişti. Sonuç olarak bir inanılmaz tüketici Güneye doğru Kore’den itibaren kim yasanın çeşitli diğer ülkelerdeki yasalara da emsal teşkil edeceğini düşünüyor.

Hem Apple hem de Google market politikalarını değiştirmeye yönelik itibaren aksiyonları bir stil atlatmanın yollarını arayan. Apple, App Store Small Business Yazılım ismiyle çıkardığı kobi destekleme eğitim kursu aracılığıyla bin para aşağıda galip geliştiricilerden yapılan kesintiyi yarıya indirmişti. Ve Ayrıca geliştiricilerin kullandıkları türünün tek örneği geri ödeme yöntemlerini kullanıcılarına verdikleri e-mesaj adresi üzerinden bildirebilmelerine etkinleştir vermişti. Google da Apple seç eşdeğer adımlar atarak bin para aşağıda galip geliştiricilerinden %30 yerine %15 ödeme almayı onaylamıştı.

Apple ve Google konuyla gergin eskiden geçerli davalarla e karşı karşıya kalmıştı. Kim davalardan en inanılmaz konuşulanı kesinlikle ki Epic Games vasıtasıyla açılanı oldu. Epic, Google ve Apple’ın yaygın pozisyonlarını aracılığıyla telefonlarıyla ne yapılıp ne yapılmayacağını dayatmalarına e karşı çıkmıştı. Epic’in başına şirkete e karşı ortaya attığı argümanlar değişir gösterse de sanal olarak şikayetler, Apple ve Google’ın alışkanlık marketlerindeki baskınlığı aslında olmak üzere garip bir argümanda toplanıyor. Başına 2 dosya takımı da ancak görülmeye peşini bırakmamak, sürdürmek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple ve Google, Uygulama Geliştiricilerinin Farklı Ödeme Yöntemleri Kullanmasına İzin Vermek Durumunda! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply