Apple ve Netflix Vietnam’da vergi kaçırmakla suçlanıyor!

Apple ve Netflix Vietnam’da vergi kaçırmakla suçlanıyor!

Vietnam uzmanlık bakanı salı günü yaptığı açıklamada Apple ve Netflix tercih bilinmeyen kişi konuşlandır şirketlerini ülkelerindeki vergi yükümlülüklerinden kaçmakla suçladı. CNBC’de yapılan habere bağlı olarak, şehir dışı genelinde kararlı 1 bin aboneden kapsamlı 43.15 bin para ücret ödünç almak eden konuşlandır şirketleri, uzmanlık ve peşini bırakmamak, sürdürmek bakanlığına bağlı olarak Vietnam’da Daha önce hiç vergi ödemedi. Vaiz, kim durumun iç şirketler için de mantıksız anlaşma yarattığını belirtti.


İlginizi çekebilir: Netflix, TV kanalı mantığıyla konuşlandır yapan bir mod tarama ediyo


Önemli ölçüde Netflix düzenlemelere uymuyor!

Vaiz Nguyen Manh Hung gerçekleşen bir devlet toplantısında ” Kültürel şirketler vergi ve bilgi düzenlemelerine koordinat zorundayken bilinmeyen kişi şirketlerin bunlara uymaması mantıksız anlaşma doğuruyor.” dedi. Vaiz, konuşmasına ” Netflix’teki bazı içerikler Vietnam’ın tarihine ve egemenliğine, vahşet, uyuşturucu kullanımı ve cinsellik düzenlemelerine uymuyor.” şeklinde oyalanmak etti.

Vietnam, Bir çift on yıl daha önce şehir dışı içindeki online aktiviteler üzerinden ücret ödünç almak eden bütün bilinmeyen kişi şirketlerin verilerini şehir dışı içine depolamasını zorunlu kılan bir siber güvenlik ve güvenlik yasası çıkarmıştı. Yine de davranış konusunda problemler yaşanıyor denebilir. Örneğin Netflix cephesi Vietnam’da server kurma veya iş yeri açma tercih planlarının olmadığını açıkladı. Yine de Reuters’a yapılan açıklamada tedarikçi, hâlâ yetkililer aracılığıyla içerikleri üzerindeki düzenlemelerle endişeli görüşmeler yapmayı olarak görmek ettiğini belirtti. Nihayet Netflix’ten “Full Çelik Jacket” adlı Vietnam Savaşı’nı ilgilendirmek banliyö bölgesi bir filmin ülkede yayınlanmasını kaldırması gereklilik edilmişti.

Faktör yapan bir Netflix sözcüsü ise vergi ödememe konusuyla endişeli ” Bizim tercih bilinmeyen kişi servislerin Vietnam’da vergi toplamasını ve hükümete havale yapmasını başarılabilir kılan bir sistemin uygulanmasını Şirketimiz de destekliyoruz. Yine de zaten böyle bir planı bulunmuyor.” dedi. Buna bağlantı olarak papaz Hung, uzmanlık aracılığıyla ekonomik durum bakanlıklarının ve vergi departmanının bilinmeyen kişi şirketlerin şehir dışı pazarına girişlerinden itibarenki gelirlerini hesaplayarak vergi toplanmasını kolaylaştıran bir cihaz üzerine çalıştıklarını belirtti.

apple

Kim rahatsızlık, ilerleme devlerini Güneydoğu Asya’da zorlamaya oyalanmak edecek tercih öyle gibi görünmek. Nihayet geçtiğimiz aylarda Filipinler, Tayland ve Endonezya da çok kendi ülkelerinde Netflix tercih şirketleri vergilendirme konusunda mevzuat ileri çalışmaya başladı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple ve Netflix Vietnam’da vergi kaçırmakla suçlanıyor!

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply