Apple’ın Getirdiği Yeni Dosya Sistemi APFS Kimleri İlgilendiriyor?

Apple’ın Getirdiği Yeni Dosya Sistemi APFS Kimleri İlgilendiriyor?

Apple yayınladığı sonuçlandırmak geliştirmek aracılığıyla beraber iOS, Watch TV cihazlarının belge sistemini değiştirdi ve ayrıca 30 her yıl HFS+’ı geride bıraktı.

Apple’ın kim belge sistemi değişikliği sanal olarak 3 tarafı ilgilendiriyor. Bunlar kullanıcılar, geliştiriciler ve ayrıca şirketin kendi başına. Kullanıcılar için peşini bırakmamak, sürdürmek inanılmaz şekilde genel. Kullanıcılar organizasyon dosyalarını, gezi fotoğraflarını, e-kitaplarını falan kullanıyor. APFS ise kullanıcılara değerlilik, nanosaniye seviyesinde istatistikler çözünürlüğü ve ayrıca belge seviyesinde birkaç şifreleme seç artılar getirdi yine de ortalama bir kullanıcının bunu bilmesi kadar değil.

Geliştiriciler için Meslekler kim {kadar} şeffaf kesinlikle değil. iOS için harika bir fırsat son zamanlarda API yayınlandı. Kim son zamanlarda APIler sayesinde {artık} 3 üncü şenlik alışkanlık geliştiriciler de son zamanlarda belge sisteminin faydalarından yararlanabilecek. Yine de kim harika bir şekilde nimet kesinlikle değil. Yeni bir alışkanlık sistemi beraberinde son zamanlarda hatalar, son zamanlarda açıklar niyet etmek. Çeşitli diğer taraftan strateji yararlar da yok kesinlikle değil. Dosya transferinde daha bir güvenilirlik sahip olmak. Depolama alanı alanı yönetimi daha uyarlanabilir ve ayrıca şifreleme daha şiddetli. Apple’ın açıklamasında “HFS+ ve ayrıca HFS 30 yıldan daha modası geçmiş. Kim belge sistemleri disketlerin ve ayrıca verilerin kilobaytlar ya da megabaytlar aracılığıyla hesaplandığı bir döneme ait.” cümlesi olanaklar alıyordu. Tonit kullanıcılar yüzlerce gigabayt istatistikler depoluyor ve ayrıca azaltılmış gecikmeli, uzun analiz derhal flash sürücülerden milyonlarca dosyaya erişilebilirlik sağlıyor. İnsanlar verilerini yakın taşıyor ve ayrıca kim verilerin dikkatle olmasını istiyor.

Mac öncesi Dosya sistemi The Founder’da dosyalar bir disket resminin içerisinde gösterilirdi. 1984 yılında ise Mac Finder ortaya sonuç. Burada listeleniyor uygulamalar ve ayrıca dosyalar özellikle ekranda duruyordu her türlü bir şart veya klasör yoktu. Hierarchical File System (HFS) 1985 yılında hayatımıza girdi ve ayrıca kim seneye {kadar} kalmayı başardı. Tarihi bir program olan HFS’nin ileri ne {kadar} güncellemenin ya da eklentinin geldiğini tasavvur etmek ezici.

Apple için ise APFS hafızasını ve ayrıca tecrübesini kaybetmeden tekrardan genç yetişkin yaşlara dönmek için bir olasılıklar. Şirketin kek sistemleri genel olarak eleştirilse de geçişleri daha hızlı ve ayrıca dikkatle hale getiriyor. Turta bir program üzerindeki son zamanlarda ilk hatalar olacaktır yine de kim hataları değerlendirmek ve ayrıca doğru istisnai olarak türünün tek örneği bileşenler çeşitleri olmadığı için daha hızlı. APFS, macOS çalışma sistemine geldiğinde olacakları monitör etkileyici gidiyor. Bunlara ek olarak APFS’nin aslen olarak iOS’a gelmesi şirketin mobile verdiği kullanışlılık gösteriyor muhtemelen. Önemli ölçüde sonuçlandırmak aylarda Mac Pro ve ayrıca iMac modellerinin geleceği istisnai olarak tartışılıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Apple’ın Getirdiği Yeni Dosya Sistemi APFS Kimleri İlgilendiriyor?

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply