Assassin’s Creed Origins İncelemesi (PS4) – Hardware Plus

Assassin’s Creed Origins İncelemesi (PS4) – Hardware Plus

Sonuçlandırmak dönemde sayısız sevenini kendinden nefret ettirecek seviyeye getiren Assassin’s Creed hemen şimdi yanlış anlama dönüyor!

Assassin’s Creed, AC II, Brotherhood, Revelations derken bizi bizden banliyö bölgesi efsanevi Ubisoft serisi, 3 üncü oyunundan sonradan benim tercih sayısız sevenini uzaklaştırmıştı. Black Flag aracılığıyla başlayan olumsuz yargı yağmuru, Unity, Rouge, Syndicate’te ise satır safhalara ulaştı. Deyim yerindeyse “Ya Tamam mı ya ısrar etmeye devam et” tercih bir duruma itibaren Assassin’s Creed Origins, iyi haber ısrar etmeye devam et kararı almışa gibi görünür.

Yine de kim incelemede sayısız AC sevenler belirgin görüşler sunacağını spekülasyon ediyorum. Gerçeği nedeniyle tarz olarak bir Assassin’s Creed’in başta bahsettiğim oyunlarından uzaklaşmış olan Origins, RPG deneyimi noktasında ise açıkça manasıyla doyurucu gel. Sonuç olarak RPG severler video oyunu fazlasıyla beğenecek iken, AC severler ise böylece yadırgayabilir.

Fakat bana soracak olursanız hem AC için hem RPG deneyimi için heyecan verici bir organizasyon gel diyebilirim. Ayrıca benim yılın video oyunu diyebileceğim oyunlardan bir birey haline gelmiş. Dedikodu sürükleyici, çatışma mekaniği yanlış anlama, kenar görevler ise arada ayrıca olsa da bir stil özel tutmayı başarmış bir organizasyon sahip olmak karşımızda. Önemli ölçüde kapasite ağacında gelişmeye başladıkça organizasyon daha da gerçekten iyi (PL) hale olay.

Muazzam Grafik, Açıkça Bir Görünür Toplum!

Gerçekten, açıkçası bir Assassin’s Creed video oyunu için büyük haritaya sahibiz. Mısır’ın tamamını oyuna aktaran Ubisoft, karakterimiz Bayek’in memleketini Siwa olarak ayarlamış. Ama İskenderiye, Giza, Nil Deltası tercih açıkçası çölün orta yanı sıra heyecan verici grafikleri hissediyorsunuz. Tabii kim {kadar} devasa bir grafik olunca Fast Travel, Böylece bir yerden bir yere hızlıca gidebileceğiniz dönüm noktası da belirlenmiş. Yine de bunu geleneksel bir AC deneyimi olarak uzun bir noktaya çıkarak senkronize etmeniz gerekecek. Kim da can dostunuz olup oyunda fazlasıyla işinize yarayacak Senu’ya yaradığını belirtelim.

Can Arkadaş Senu

Oyundaki en keyifli değişiklerden bir birey Senu gel. Bonelli Kartalı veya Türkçe’deki sıralama adı olan Tavşancıl olan kartalımız, AC serisinin ikonikleşen Kartal Görüşü, Böylece Eagle Vision özelliğini üstlenerek üslerdeki düşmanlarımızın konumunu aranıyor, gireceğimiz büyük bir yapıdaki gitmemiz gereken noktayı görüş tercih özelliklere yaratıcı. Hepsi birden kapasite ağacında düşmanı hoş olmayan etme tercih hatta daha fazla özellikler kazanabilen Senu, başına senkron edilen hemen gezi bölgeleri aracılığıyla spekülasyon özelliği de gelişiyor. Kim da bulmanız gereken noktaları çok daha hızlı bulabilme şansı sunuyor.

Mısır’ın Koruyucusu Bayek

Siwa’lı bir Medjay, Böylece firavunun koruyucularından bir birey olan Bayek, hikayedeki önemli karakterimiz yanı sıra AC serisi içerisinde Assassin’s Brotherhood’a dönüşecek Hidden Ones’ın kurucularından bir birey olarak tavsiye çekiyor. Eşi Aya aracılığıyla intikam yanı sıra Mısır’ı güvenlik hesap kendini ortaya koyan Bayek, Medjay görevinin ve Mısır’ın bir nevi düşünceli devlet oluşumu olan Order of the Ancients adındaki ülkenin yoğun isimlerinden oluşmuş örgütün başına bir bireyini yok etme isteği elde edilebilir. Bunun sebebi ise oğlu Khemu’yu öldürmesi. Bu nedenle hem vatani hem de zihinsel bir görevimiz elde edilebilir.

Bir de arkadaşımızın farklı orak biçimli ağır kılıç, için savaşmak yanı sıra mızrak tercih silahların ve ok ucu kullandığından da bahsetmek hayati. Kim oklar da küçük, avcı tercih çeşitleri yanı sıra özel mekanik elde edilebilir. Oyuna keyifli bir lezzet kattığı da dürüst gerçek. Rahat ilerlemeyi sevenler kılıçtan yanı sıra hidden blade dediğimiz bıçağından istisnai olarak ok ucu kullanacaklardır şüphesiz.

Kleopatra, Ptolemy XIII yanı sıra Sezar

Tarihin devasa karakterleri olan Mısır denilince akla itibaren Kleopatra aracılığıyla bizzat konuştuğumuz oyunda Firavun Ptolemy yanı sıra Julius Sezar tercih isimler aracılığıyla de irtibata geçiyoruz. Kim da başına oyunda ortaya çıkan devasa tanınmış kişiliklerin Assassin’s Creed Origins versiyonu olarak karşımıza çıkıyor.

Önemli Görevi Unutturan Kenar Görevler, Aktiviteler

Oyundaki beni en etkileyen bölüm ise sizi sıkmayan, Ayrıca güçlenmek hesap yapmayı bizzat istediğiniz, en önemlisi ise yaparken keyfini çıkarın aldığınız kenar görevler gel. Son derece farklı olmasına bile bazı anlarda bir kez daha ettiğini de gördüğünüz kenar görevler, belirgin belirgin harika konulara yaratıcı yanı sıra bir kez daha etmesi ne olursa olsun kim sebepten sizi yormuyor.

Aynı şekilde yarışlara yanı sıra gladyatör olarak arenalara da girebiliyorsunuz. Ki bunun ne olursa olsun Bayek hesap bir hikayesi yanı sıra kullanışlılık sahip olmak. Kim da oyunun zevkini yüklemek için sık sık önemli sorumluluk gitme, veya sırf önemli görevde güvenilir aslında olmak için kenar sorumluluk kuvvet tercih durumlara düşürmüyor. Ayrıca ben o {kadar} sevdim ki kim kenar sorumluluk içini, başına Yine bir başka şehire gitmeden bulunduğum bölgedeki kenar görevleri görünüm istedim.

Oyunun Eksileri, Değeri

Oyunda açıkcası pek de bir kıtlık yok. Fakat ufak tefek ikilem elde edilebilir elbet. Mesela çatışma mekaniği çok gerçekten iyi (PL), ama istisnai olarak daha derin olabilirdi. PS4’te asıl oynadığım sürede fast travel yaparken veya Senu aracılığıyla istisnai olarak takıldıktan sonradan Bayek’e dönerken ortaya çıkan yükleme süreleri, açıklık arttıkça can sıkıcı hale gelebiliyor. Rafine 2dk’yı bulan bekleme süresi gördüm.

Ama bunu PC için söyleyemeyeceğim. Ryzen 1300X, 1050Ti yanı sıra 8GB RAM aracılığıyla donatılmış, SSD üzerinden oynadığım deneyimde aslen tavsiye çeken netleştirmek yükleme süresi yok denecek {kadar} azalması idi. Ama şu anda PS4 yanı sıra XBO oyuncuları olarak bekleme sürelerine alıştığımız için istisnai olarak da dert edilecek bir faktör kesinlikle değil bana sorarsanız.

Gözden geçirmek

Sonuca geldiğimizde Revelations’tan sonradan aslen defa seve seve, bayıla bayıla oynadığım bir Assassin’s Creed video oyunu aracılığıyla karşılaştığımı açıkca söyleyebilirim. Mısır ortamında takılmak, piramitlerin, tapınakların içerisine dalmak, Kleopatra aracılığıyla kanki aslında olmak tercih detaylar, güçlendirilmiş çatışma grafikleri aracılığıyla beni fazlasıyla cezbetti.

Konusu, kenar görevleri, zorluğu, kapasite ağacı ve benzeri bütün etmenleri toplayınca parasını hakkıyla veren, açıkça olmasa da PlayStation 4 Pro’da yanı sıra Xbox One X’te 4K deneyimi yaşayarak, veya evinizdeki program de güçlü ise harika görüntüler aracılığıyla oynama zevkinizi karşılayabilecek, 30 izle üzeri kenar görevleri aracılığıyla beraber oynama süresi sunan bir organizasyon sahip olmak karşımızda.

PC’de 210TL, XBO yanı sıra PS4’te ise 270TL fiyatla satışa çıkan Assassin’s Creed Origins, parasının hakkını veren, Witcher severlerin fazlasıyla hoşuna gidecek bir yapım olarak bizden açıkça farkına varmak alıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Assassin’s Creed Origins İncelemesi (PS4) – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply