Audi, 2035’e kadar bütün modellerini elektrikli yapmayı planlıyor!

Audi, 2035’e kadar bütün modellerini elektrikli yapmayı planlıyor!

Daha erken araç endüstrisinde elektrik gücü devrimi rüzgarı esiyor. Muazzam markaların elektrikli modelleri piyasaya sürmesiyle, ilerleyen zamanlarda bunların içten yanmalı elektrik motoru pazarına gözdağı vermek oluşturacağını söylemek uygulanabilir.


İlginizi çekebilir: 1.5 eTSI motorlu 8. üretim VW Golf için 189 beygirlik modifikasyon


Audi‘nin 2035 yılına kadar içten yanmalı motorlardan kusursuz kurtulmayı planladığı söyleniyor. Audi Baş yönetici‘su Markus Duesmann‘ın WirtschaftsWoche‘ye yaptığı açıklamalarda ise belirli bir geçmiş tarih vermeyerek kim dönemin inanılmaz da uzakta olmadığını söyledi.

Audi e-tron SUV

Bütçe mükemmellik aracılığıyla çevreyi korumanın hep birlikte çarpıcı olduğunu söyleyen Duesmann, önümüzdeki aylarda kim tarihlerin açıklanmaya mevcut hale geleceğini söylüyor. Işaret etmek konusu tarihler ise hangi fabrikaların içten yanmalı motorlu araçların üretiminden elektrikli kamyon üretimine geçeceğini belirleyecek.


Elektrikli otomobillerle çok yakından ilgilenenlere kişiselleştirilmiş için hazırladığımız Hepsiburada satın alma listemize buradan ulaşabilirsiniz.


Audi, bir zaman dilimi geçmişte VAG‘ın yazılımlarını geliştirmekten sorumluydu. Şimdilerde ise Porsche aracılığıyla hep birlikte grubun en modern elektrikli kamyon mimarisini geliştiriyor. Alman üreticinin elektrikli araçlara verdiği kullanışlılık, 2015 Dieselgate skandalından sonradan daha da arttı.

Başına başarıyla geçti zaman çok daha fazlası ülkenin içten yanmalı araçları yasakladığı şu zamanlarda, elektriğe harcama yürütmek gayet makul bir yargı diyebiliriz. Audi’nin paylaştığı verilere bağlı olarak markanın aslen %100 elektrikli stil e-tron SUV, 2020 yılında Norveç’te en inanılmaz satan kamyon oldu. Tabi Audi’nin içten yanmalıları bırakması, elektrikli modellerin başarısına ilişkili.

Audi aslında global olarak 17 adet plug-in hibrit modele kurucu. Kim yılın sonlarında ise e-tron GT modelini tanıtacak.

Rehber: WirtschaftsWoche, Carscoops

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Audi, 2035’e kadar bütün modellerini elektrikli yapmayı planlıyor!

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply