Audi, Samsung Exynos Auto V9 işlemcisini kullanacak

Audi, Samsung Exynos Auto V9 işlemcisini kullanacak

Samsung otomobil endüstrisindeki yerini oluşturmak için yaklaşık adımlarla ilerliyor. Otomobiller için ısmarlama olarak tasarlanan Exynos Auto V9 işlemcide bunu doğrular nitelikte.


İlginizi çekebilir: Google Fuchsia OS, Android uygulamaları destekleyecek


Exynos Auto V9’u başlangıçta Audi kullanacak

Samsung vasıtasıyla tanıtılan Oto odaklı işlemci çipi Exynos Auto V9, Oto içi kıkırdama sistemlerinde ve ayrıca Oto içi teknik bilgi sistemlerinde kullanılacak. 6 belirgin göster ve ayrıca 12 belirgin elektronik kamera desteği sağlayan işlemci çipi, 8nm gelişme süreci aracılığıyla üretilen bir işlemci çipi olma özelliğini taşıyor. ARM Cortex-A76 CPU ve ayrıca ARM Parasal G76 GPU aracılığıyla oran ve ayrıca verimliliği arttıracak işlemci çipi LPDDR4 ve ayrıca LPDDR5 DRAM’lerini destekliyor.

Gürültü sistemi, otonom teknolojiler ve ayrıca koruma son zamanlarda yaratılış otomobillerde söyle konusu olan en muazzam özellikler. Böylece Auto V9, HiFi 4 Audio Digital Signal Processor, Stresli İşleme Birimi(NPU) ve ayrıca Motorlu taşıt Koruma Bütünlüğü Seviyesi B desteği aracılığıyla otomobil sektörünün bütün ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

Samsung vasıtasıyla yapılan açıklamada, otomobil sektörü için soruşturma yenileme aşamalarının oyalanmak edeceği vurgulanırken, 2021 yılında kim son zamanlarda işlemcinin Audi vasıtasıyla otomobillere yerleştirileceği söylendi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Audi, Samsung Exynos Auto V9 işlemcisini kullanacak

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply