Avea 2014 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı – Hardware Plus

Avea 2014 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı – Hardware Plus

Avea, 2014 yılı 2. çeyrek dönemine ilişkin işlevsel yanı sıra finansal sonuçlarını açıkladı. Toparla 4 yılda abone sanayi payını komisyon 22.4’e çıkaran Avea, abone sanayi payını en son derece artıran sürücü oldu. Ilgilendirmek hakkındaki sıkmak bültenini aşağıdan okuyabilirsiniz.

 

“Avea 2014 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

Avea, yılın 2. çeyreğinde gerçekleşen 493 birçok bin abone artışıyla pazarda en son derece artan sürücü oldu. Hizmet sağlayıcı kim sonuçlarla, yılın aslen 6 ayında kazandığı 1,3 bin aboneyle, 2007’den kim yana en uzun aslen yarıyıl abone büyümesini gerçekleştirdi. Dolu tabanda geçtiğimiz yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak gerçekleştirdiği komisyon 14 oranındaki artışla kapsamlı abone sayısını da 15,8 milyona yükselten Avea, elde etmek ettiği kim sonuçlarla kesintisiz 12 çeyrektir “pazarda en son derece artan sürücü” olmayı da sürdürdü.

2. çeyrekte net 384 birçok bin abonenin numarasını Avea’ya taşımasıyla birbirleriyle, 2014’ün aslen yarısında numara düzenleyici net kazanımını 1,1 bin aboneye çıkaran Avea, elde etmek ettiği kim sonuçla, 2014’ün aslen yarıyılını numara taşımada pozitifte kapatan “garip sürücü” olarak tamamlarken; kim alandaki kesintisiz liderliğini de 9. çeyreğe taşıdı.

Avea’nın finansal sonuçları, GSM şirketlerinin geleceği olarak görülen cep telefonu data gelirlerine de izlenim vurdu. Ücret büyümesinin lokomotifi olan cep telefonu data gelirlerini 2010’dan kim yana 12 katına çıkartan Avea, kim alandaki gelirlerini geçtiğimiz yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak komisyon 75 büyümeyle 231 bin TL’ye yükseltti.

Avea Baş yönetici’su Erkan Akdemir: “Telekomünikasyon sektörünün en ergen, en bildirmek baştan çıkarıcı ‘Maraton’ koşucusuyuz”
2014 yılının 2. çeyrek sonuçlarının açıklanmasıyla birbirleriyle, 2014 yılının 2. çeyreğinin yanı sıra aslen yarıyılının değerlendirmesini yapan Avea Baş yönetici’su Erkan Akdemir, elde etmek edilen verimli sonuçların izledikleri “Ihtiyatlı Geliştirme” stratejisinin bir sonucu olduğunu vurguladı. Akdemir; yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kim yılın aslen çeyreğini, benzersiz alanlarda gösterdiğimiz rekor büyümeler yanı sıra liderliklerle tamamladıktan daha sonra sık sık yükselişte olan mükemmellik grafiğimiz, 2. çeyrek sonuçlarıyla da kim trendi sürdürdü. Abonelerin ihtiyaçlarını en tam olarak verilen yanı sıra kampanyalarla karşılamayı başaran şirketimiz, yılın 2’nci 3 aylık dönemindeki sonuçlarıyla ‘müşterinin özlemek ettiği sürücü’ olarak kim çalışmalarının karşılığını yine aldı” dedi.

Erkan Akdemir açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Telekomünikasyon sektörünün en ergen, en bildirmek baştan çıkarıcı ‘Maraton’ koşucusuyuz. Taze projelere yanı sıra şampiyonluklara odaklanmış olarak heyecanla koşmaya oyalanmak ediyoruz. Müşterilerimiz için daima daha iyiyi sunma yaklaşımımız bize mükemmellik grafiğimizde hep daha uzun noktalara ulaşma motivasyonu sağlıyor. Attığımız adımlar bizi çeşitli alanda kesintisiz liderliğe taşırken; aynı anda son zamanlarda başarılara ulaşmanın da yolunu açıyor. Avea, sert büyümesini yılın tavsiye kalanında yanı sıra önümüzdeki dönemlerde de kademeli olarak biçimde oyalanmak ettirecek.”

Toparla 4 yılda EBITDA’da komisyon 109 geliştirme
Başına alanda gerçekleşen yükselişin, maaş yanı sıra kârlılığa da yansıdığına bildirmek çeken Akdemir; “Ihtiyatlı Geliştirme stratejimizin bir sonucu olarak kaydettiğimiz sert büyümeyle, EBITDA’mızı toparla 4 yılda komisyon 109 artışla 149 Bin TL’ye yükselttik. Ayrıca kapsamlı gelirde de 2010’dan kim yana komisyon 64’lük bir uzatmak kaydettik. Kim yılın 2. çeyreğinde 1.056 Bin TL maaş elde etmek ettik. Aramak iletişim oran düşüşü işaret etmek konusu olmasaydı, gelirimiz yine çift haneli artarak komisyon 14’lük bir büyümeyle 1 milyar 149 Bin TL olarak gerçekleşecekti” dedi.

Kullanıcı dostu tarife yanı sıra kampanyalarla, yılın aslen yarısının bir noktada da abone tabanındaki büyümede oran kesmediklerini kuruluş Akdemir; “2013 yılının 2. çeyreğinde 161 bine varan abone özel büyümesini, tahmin edilen 3 kırışık iyileştirme başarısı gösterdik. 2014’ün 2. çeyreğini 493 birçok bin aboneyle kapattık. Başına kesimin ihtiyaçlarına yönelik sunduğumuz tekliflerle, aboneler kim çeyrekte yine Avea’yı özlemek etti. Kazanılan 493 birçok bin aboneyle birbirleriyle; kim yılın aslen 6 ayının bir noktada doğru 1,3 bin abone Avea çatısı altındaki yerini aldı. Kim sonuçlarla şirketimiz 2007’den kim yana, en uzun aslen yarıyıl abone büyümesini gerçekleştirmiş oldu” diye konuştu.

Avea Baş yönetici’su Erkan Akdemir

Avea, faturalı yanı sıra faturasız pazarda en hemen artan sürücü!
Avea, toparla 4 yılda faturalı yanı sıra faturasız pazarda fantastik bir geliştirme performansı ortaya koydu. 2010 yılında 4.4 bin olan faturalı abone sayısını komisyon 62’lik bir büyümeyle 2014’ün aslen yarısında 7,2 milyona yükseltti. Dolayısıyla Avea, faturalı abone oranını komisyon 46’ya çıkartarak “pazarın en sert abone yapısına kurucu operatörü” unvanını korudu.

Avea, küçülen faturasız pazarda da sık sık büyüyerek, etkileyici bir mükemmellik gösterdi. Sektörde %8 küçülen faturasız abone sanayi payını 5 derecelendirme artıran Avea, toparla 4 yılda komisyon 22 geliştirme gerçekleştirdi.

Başarıyla geçti yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak komisyon 10 geliştirme gösteren faturasız abone lot ise 8,6 milyona ulaşan Avea, “hem kapsamlı hem de faturalı yanı sıra faturasız pazarda en hemen artan sürücü” oldu.

Numara taşımada 9 çeyrektir akla aslen itibaren Avea
Avea Baş yönetici’su Erkan Akdemir, numara düzenleyici denildiğinde akla itibaren aslen adresin Avea olduğuna bildirmek çekerek; “Kim yılın 2. çeyreğinde numara taşımayla kazandığımız net 384 birçok bin aboneyle birbirleriyle, aralıksız doğru 9 çeyrektir numara taşımanın lideriyiz. Yılın başından kim yana numarasını Avea’ya taşıyan 1,1 bin aboneyle, aslen 6 ayda numara taşımada pozitifte kalıyorum ‘garip sürücü’ olduk. Kim yüksek soluklu mükemmellik zevk tablomuzu yansıtıyor” dedi.

Avea’nın cep telefonu data geliri toparla 4 yılda 12 kırışık arttı
Cep telefonu datanın Avea’nın büyümesinde yanı sıra data gelirlerinde lokomotif rolü üstlenmeye oyalanmak ettiğinin altını çizen Akdemir, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “’İletişimde özgür dönemin yaratıcısı’ olarak, son zamanlarda yaratılış geliştirme yatırımlarımızla güçlendirdiğimiz altyapımızla en hemen interneti, en faydalı anlaştık mı yanı sıra tekliflerle sunmaya oyalanmak ettik. 2010’dan kim yana cep telefonu data gelirimizi 12 katına çıkartarak; cep telefonu datanın kapsamlı bakım geliri içindeki payını komisyon 3’den komisyon 23’e yükselttik. Tüketici lot yanı sıra kullanımdaki artışa paralel olarak cep telefonu data gelirimiz 2014’ün 2. çeyreğinde başarıyla geçti yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak komisyon 75’lik bir geliştirme kaydetti yanı sıra 231 bin TL’ye ulaştı. Kim alanda aldığımız sonuçlarla 3 çeyrektir sanayi liderliğimizi sürdürüyoruz.”

Avea olarak mantıklı makine eşyalar oranını da yılın 2. çeyreğinde geçtiğimiz yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak her yıl 15 derecelendirme artırdıklarını anahtar kelime eden Akdemir; “Kim alandaki liderliğimizi kesintisiz olarak 12’inci çeyreğe taşımanın yanı sıra önemli ölçüde farklarla sürdürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. 2011’de komisyon 15’lerde olan mantıklı telefon eşyalar oranını 2014 aslen yarısında komisyon 47’ye çıkartmayı başardık. Sektörümüzün geleceğinin cep telefonu data yanı sıra mantıklı telefonlar üzerinden şekilleneceğini düşünürsek; kim sonuçlar, ne {kadar} tam olarak yanı sıra emin adımlar attığımızı ortaya koyuyor” dedi.

Kişibaşı gürültü kullanımında uzatmak sürüyor
Gider korkusu olmayan özgür bir çağrı dünyasında, milyonlarca kullanıcının bütün çağrı ihtiyaçlarını dost hedefiyle yoluna oyalanmak eden Avea’nın, faydalı paketlerin yakın birbirinden arzu edilen yanı sıra dikkate değer teklifler sunduğunun altını çizen Erkan Akdemir, vatandaş başı kullanıma ilişkin 2. çeyrek sonuçlarını şöyle aktardı: “İletişimde özgür dönemin yaratıcısı olarak, vatandaş başı kullanımda (MOU) arzu edilen tekliflerle her yıl bazda komisyon 10 oranında bir geliştirme sağladık. 2013 2. çeyreğinde 378 anında olan vatandaş başı birlikte çalışmak ise; kim yılın tamamen aynı döneminde 417 dakikaya ulaştı.”

Cazibe: En harika yatırımcı deneyimini sunmak
Avea’nın sık sık yükselişte olan mükemmellik grafiğinin temelinde yatan en muazzam kriterin, yatırımcı memnuniyeti alanında muazzam bir titizlik yanı sıra mükemmeliyetçilik anlayışıyla sürdürülen veri olduğuna bildirmek çeken Akdemir; “en harika yatırımcı deneyimini sunma” hedefiyle yaptıkları yatırımlarla elde etmek edilen kazanımlar için şunları söyledi: “Seçenek verdiğimiz başına alanda olduğu iyilik, müşterilerimizle birebir temas noktamız olan Iletişim Merkezlerimiz yanı sıra buna bağlantılı bütün kanallardaki çalışmalarımızı genellikle genellikle değerlendirmekteyiz. Kim yılın 2. çeyreğinde kim alandaki çalışmalarımızı değerlendirdiğimizde, yatırımcı bilgi endeksinde geçtiğimiz yılın tamamen aynı dönemine bağlı olarak komisyon 19 oranında bir gelişim gösterdik. Iletişim cevaplama sürelerimizde ise komisyon 6’lık bir hızlanma işaret etmek konusu. Müşteriye değiştir süresinde komisyon 11, kültürel medya üzerinden müşterilerimize tavsiye değiştir süresinde ise komisyon 7 oranında bir hızlanma sağladık.”

Erkan Akdemir, yatırımcı memnuniyeti alanında sundukları hizmetlerle BTK Seçenek Kalitesi yönetmeliği kriterlerinde komisyon 100 mükemmellik gösterdiklerini belirterek, “Geçtiğimiz uzun yıllar aldığımız ödüllere ayrıca, kim sene 8. Stevie Awards’ta ‘Yılın Kapitalist Hizmetleri Lideri’ kategorisinde Gümüş Stevie Ödülü’nü aldık. Avea Kapitalist Hizmetleri ise ‘Yılın Kapitalist Hizmetleri Çekirdek’ kategorisinde Bronz Stevie Ödülü’nün yönetici oldu. Kapitalist yönetimi süreçlerini tamamen dönüştürmek bölüm yaptığımız çalışmalarla, özellikle müşterilerimizin güvenini pekiştirmekle kalmıyor; benzersiz kuruluşların değerlendirmeleriyle aldığımız ödüllerle, alandaki ayrıcalığımızı da ortaya koymaktan sevinç ve mutluluk duyuyoruz” dedi.

GSM dışı faydalarla, Avealılar’a yılın aslen yarısında doğru 10 bin TL ödül sağladık
Kapitalist memnuniyetini geliştirmek için özellikle şanslı yük yanı sıra cazip teklifler sunmakla kalmadıklarını kuruluş Erkan Akdemir; “Etiket ortaklıklarımız kapsamında, GSM dışı fırsatlarla da müşterilerimize birbirinden benzersiz alanlarda ödül sağlamaya oyalanmak ediyoruz. ‘Avea aracılığıyla nerede olursa olsun kazanabileceklerini’ bilen müşterilerimiz, kim yılın aslen yarısında kendi başlarına için 67 benzersiz marka adı aracılığıyla 20 benzersiz sektörde canlı geçirdiğimiz 177 kampanyamızdan yararlandılar. Kim kampanyalarımız sonucunda teklif kapsamlı ödül ise; 10 bin TL olarak gerçekleşti” diyerek sözlerini tamamladı.

*Numara düzenleyici rakamları BTK ana istatistik tabanı kaynaklıdır.

Avea’nın 2014 – 2. Çeyrek Dönemi Rakamları
Dolu maaş 1.056 bin TL
Abone her tartışma süresi 417dakika
Abone başı aylık maaş (ARPU) 21.7 TL
Abone lot 15.8 bin
Ihtiyatlı telefon penetrasyonu komisyon 47
Numara taşımada net yatırımcı kazanımı 384 birçok bin
Net abone tabanı büyümesi 493 birçok bin

Avea’nın bulmak vermediği liderlikleri
Dolu Abone Büyümesi 12 Çeyrek
Faturasız Abone Büyümesi 14 Çeyrek
Faturalı abone büyümesi 3 Çeyrek
Faturalı Abone Oranı 26 Çeyrek
Ihtiyatlı Üreticisi Penetrasyon Oranı 12 Çeyrek
Numara Düzenleyici 9 Çeyrek
Data Ücret Büyümesi 3 Çeyrek

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avea 2014 yılı 2. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply