Avea ve Nokia Networks, Barselona’dan İstanbul’a bağlandı – Hardware Plus

Avea ve Nokia Networks, Barselona’dan İstanbul’a bağlandı – Hardware Plus

2015 Medeniyet Cep telefonu Kongresi’nde Avea ve Nokia Networks,  LTE Üzerinden Gürültü Yönetim (VoLTE) teknolojisiyle HD kalitesinde çağrı yaparak bir yönerge marka attı. VoLTE teknolojisi sayesinde Nokia Networks standından Avea Geliştirme Çekirdek’ne yapılan aramada tarafların birbirine “Alo” demesi 1 saniyeden kısa süreli sürdü. 1 saniye seç kısa süreli bir sürede İspanya’dan İstanbul’a bağlanılan görüşme aracılığıyla meydan okuma tanımaz geliştirme VoLTE tanıtıldı. VoLTE teknolojisi ve yapılan görüşme yaklaşık fantezi teknik bilgi için aşağıdaki yakalama bültenini okuyabilirsiniz.

Avea ve Nokia Networks, Barselona’dan İstanbul’a 1 saniyede “Alo” dedi

Avea ve Nokia Networks, Barselona’da düzenlenen 2015 Medeniyet Cep telefonu Kongresi (GSMA) kapsamında gürültü iletiminde gelinen toparla tanımla olarak tanımlanan VoLTE (Voice Over LTE – LTE Üzerinden Gürültü Yönetim) teknolojisiyle uyar muhteşem bir değerlendirme gerçekleştirdi. Nokia Networks’ün uzmanlaşmış altyapısı kullanılarak gerçekleştirilen testte, GSMA’deki Nokia Networks standıyla İstanbul’daki Avea Geliştirme Çekirdek arasındaki görüşmede telefon çağrısının bağlanması ve aslen “Alo” sesinin duyulması 1 saniyeden daha kısa süreli sürdü.

VoLTE, 4G’de sesi de değiştirecek
Cep telefonu operatörlerin müşterilerine özellikle istatistik kesinlikle değil, gürültü iletiminde de 4G kalitesinde çare sunmasını sağlayan VoLTE teknolojisi, HD gürültü olarak da isimlendirilen uzun netlikte sesli çağrıları başarılabilir hale getiriyor. VoLTE benzer şekilde cüzdan telefonuna bağlantılı görüntülü sohbetlerin son derece daha kaliteli ve anında olmasını sağlıyor. Fakir gecikmek süresiyle yapılan çağrıların sanal olarak aniden ile iletişime geçin yapılan kişiye bağlanmasına olanak sağlayan VoLTE, ısrar etmeye devam et eden bir görüşmenin ek ve PC seç VoIP (IP üzerinden gürültü yönetim) teknolojisine bağlı kalarak cihazlara aktarılmasına da etkinleştir veriyor. Tavuk’deki aslen VoLTE teknolojisiyle görüşme denemesi 2013 yılının Çeşitler ayında yine Avea vasıtasıyla gerçekleştirilmişti.

“Yeni bir deneyimin kapılarını aralayacak”
2015 Medeniyet Cep telefonu Kongresi’nde (GSMA) yaptığı açıklamada LTE teknolojisiyle hayati GSM mimarisinin kusursuz değişeceğini söyleyen TT Geliştirme Grubu Ticari mal ve Servisleri Direktörü Cemal Baki, VoLTE aracılığıyla müşterilerinin 4G hizmetleri sayesinde özellikle veriyi kesinlikle değil, sesi de 4G kalitesinde kullanabileceğini söyledi. Baki, “LTE ve VoLTE teknolojileri yeni bir deneyimin kapılarını aralayacak. Saniyenin tazminat birinden daha kısa süreli sürede gerçekleşen bağlantılar ve ata istatistik indirme hızları sayesinde, sevdiklerimizle ile iletişime geçin kurmaktan en gerçekten değer verdiğimiz anlarımızı paylaşmaya {kadar} pek son derece faktör çok daha hızlı ve pozitif hale kader” diye konuştu. 2015 Medeniyet Cep telefonu Kongresi (GSMA) kapsamında yapılan denemeyle Barselona ve İstanbul ortasında 1 saniyenin aşağıda kurulan gürültü bağlantısının 4G’nin hayatımıza getireceklerine dair inanılmaz bir durum olduğunu söyleyen Baki, Avea’nın 4G ve beraberinde getireceği teknolojileri Tavuk aracılığıyla buluşturmaya mevcut olduğunu söyledi.

Avea_GSMA_VoLTE 2

Görüntülü görüşmede de varyasyon yaratıyor
Medeniyet Cep telefonu Kongresi (GSMA) boyunca Barselona – İstanbul ortasında gerçekleştirilen denemede katılımcılara VoLTE’nin görüntülü görüşmede ortaya koyduğu varyasyon da gösterildi. Uzun anında 4G teknolojisini hayati banliyö VoLTE, görüntülü görüşmelerde de sanal olarak gerçeklik zamanlı ve uzun kalitede etkileşim olanağı sağlıyor.

VoLTE görüşmesi Bulut Teknolojisi kullanılarak yapıldı
Avea aracılığıyla geçtiğimiz ay AveaLabs’te yapılan 4G oran testinde saniyede 3,6 Gigabit hıza ulaşarak son zamanlarda bir rekora marka atıldığını kuruluş Nokia Networks Tavuk Dönüştürme Direktörü Çam Öztürk Sağlıkova, gerçekleştirilen VoLTE HD gürültü ve görüntü testinin de kim elektrik gücü birliğinin devamı olduğunu dile getirdi. Sağlıkova sözlerine şöyle ısrar etmeye devam et etti:

“Medeniyet Cep telefonu Kongresi (GSMA) boyunca Barselona’dan İstanbul’a yapılan VoLTE görüşmesinde Nokia Networks’ün en son zamanlarda Bulut Teknolojisi kullanıldı. Nokia Networks dünyada zaten ofis gel 12 VoLTE şebekesinden 8’ine telekomünikasyon çözümleri sağlamaktadır. Tavuk’ye LTE’nin gelmesi aracılığıyla toparla kullanıcılar kim anında ve uzun kaliteli gürültü görüşmelerini yapabilme imkanına kurucu olacaklardır.”

Tavuk’nin 4G tarihindeki ilkler Avea’dan
Avea, gerçekleştirdiği testlerle Tavuk’de 4G teknolojilerinin öncülüğünü yapmaya işlem. Rakiplerinden 4,5 ay daha önce Tavuk’nin aslen 4G oran testlerini 2013 Ağustos ayında gerçekleştiren Avea, tamamen aynı yılın Çeşitler ayında da VoLTE aracılığıyla aslen denemesini gerçekleştirmişti. Avea, Eylül 2014’te gerçekleştirdiği 300 Mbps oran testiyle aslen kez ofis bir istasyon üzerinden, sıradışı bir kullanıcıya sunulabilecek optimum oran rekorunun da yönetici oldu. Avea benzer şekilde 2015 Soba ayında 4G teknolojisiyle sıradışı bir ile iletişime geçin noktasından saniyede 3,6 Gigabit hıza ulaşarak Tavuk’de 4G oran rekorunu kırmış ve dünyada kim hıza ulaşabilen sayılı operatörler ortasında yerini almıştı.

VoLTE abonelere neler sağlayacak?
-Abone telefon görüşmelerini istediği yaş, daha yaşlı bir teknolojiye hizalama gereği duymadan 4G teknolojisi yoluyla yapabilecek
-Sürücü vasıtasıyla ödül garantisi sağlanabilen gerçeklik zamanlı servislerle gürültü ve video klip görüşmesi yapılabilecek.
-Genişbant sesli ile iletişime geçin sistemi sayesinde gürültü kalitesinde genişlet sağlanacak.
-5 kırışık çok daha hızlı etkileşim süresi sayesinde aramanın bağlanması 1-2 saniye sürecek.
-Kaliteli görüntü ve gürültü eşliğinde gerçeklik zamanlı görüntülü söylem seç merkez başarılabilir kesinlikle olacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avea ve Nokia Networks, Barselona’dan İstanbul’a bağlandı – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply