Avea, yılın ilk çeyreğinde 757 bin aboneyle 2007’den bu yana en yüksek büyümesini kaydetti – Hardware Plus

Avea, yılın ilk çeyreğinde 757 bin aboneyle 2007’den bu yana en yüksek büyümesini kaydetti – Hardware Plus

Avea’nın  2014 yılı ilk çeyreğine ilişkin pratik yanı sıra finansman sonuçları Avea Baş yönetici’su Erkan Akdemir vasıtasıyla açıklandı. 2014’ün ilk çeyreğini, abone tabanında rekor büyümeyle kapatan Avea, 2013’ün benzer döneminde 239 bine varan abone büyümesini bu uzun yıllar 3 katman daha yetiştirme başarısı göstererek 757 bin net abone büyümesine ulaştı yanı sıra 2007’den bu yana gerçekleştirdiği en yüksek büyümeyi kaydetti. Avea, numara taşımada toparla 8 çeyrektir kurucu olduğu kesintisiz liderliğini oyalanmak ettirirken; yılın ilk çeyreğinde numara taşımayla net 698 bin abone kazandı. Avea, 2013’ün benzer döneminde %14 olarak gerçekleşen cep telefonu verinin rutin bakım geliri içindeki payını her yıl 8 derecelendirme artışla %22’ye yükseltti. Avea Baş yönetici’su Erkan Akdemir, Avea’nın ilk çeyreğini açıkladığı konuşmasında şunları söyledi: 

Yıla hemen yanı sıra acımasız bir başla yaptık; %42’lik mantıklı telefon penetrasyon oranımız, bizi mantıklı telefon alanında 10 çeyrektir liderliğe taşıyor.Sunduğumuz bolluk yanı sıra Aralık dünyasına; cazip verilen yanı sıra kampanyalarımıza ilişkin güvenilir iletişimimiz, beklediğimiz sonuçları verdi. Girişimci memnuniyetine odaklanan reklam yaklaşımlarımız yanı sıra tüketici dostu tarife yanı sıra kampanyalarımızla tercihlerde ilk sıralarda tesis aldık. 2014’ün ilk çeyreğinde de müşterinin tercihi görünür aramak Avea oldu.”

2013 yılını 3.838 Bin TL tazminat yanı sıra 14,5 bin aboneyle kapatan Avea; 2014’ün ilk çeyreğinde, tamamlandı abone sayısını geçmek yıla oranla %11 artırarak 15,3 milyona yükseltti. Numara taşımada toparla 8 çeyrektir kurucu olduğu kesintisiz liderliği oyalanmak ettiren Avea, 2013’ün benzer döneminde 239 bine varan abone tabanı büyümesini, bu uzun yıllar 3 katman yetiştirme başarısı göstererek; ilk çeyreği 757 bin aboneyle kapattı. “Cep telefonu iletişimde özgür dönemin yaratıcısı” olma iddiasıyla ‘Iyi bir fikir Geliştirme’ stratejisine oyalanmak eden Avea, tüketici yükler yanı sıra kullanımdaki artışla cep telefonu datada%65’lik bir ilerleme yakaladı.

“2013 sonuçlarımızın verdiği elektrik gücü yanı sıra Tavuk’nin geleceğine varlıklar yapma vizyonumuzla 2014’e hemen bir kapı aralığı yaptık” diyen Akdemir; ilk çeyreği şöyle değerlendirdi:

“Kapsamlı ilerlemeler kaydedip uçurmak verici rakamlara ulaştığımız 3 aylık süreçte, kişiye özel rekorlarımızı kırarak büyümemizi sürdürdük. Kendimizle olan yarışımız, bizi birkaç alanda liderliğe oturttu. Sunduğumuz bolluk yanı sıra Aralık dünyasına; uygun, cazip verilen yanı sıra kampanyalarımıza ilişkin güvenilir iletişimimiz, beklediğimiz sonuçları verdi. 2014’ün ilk çeyreğinde de müşterinin tercihi görünür aramak  Avea oldu.” Kullanıcı dostu tarifeleri yanı sıra kampanyalarla abone tabanında rekor ilerleme kaydettiklerine bildirmek çeken Akdemir; “2012 yılının ilk çeyreğinde 170 bin olan abone tabanı büyümemizi 2013’ün benzer döneminde 239 bine yükseltmiştik. 2014 ilk çeyrekte abonemizi 757 bin büyüterek, 2007’den bu yana en yüksek büyümemizi gerçekleştirdik. Kapsamlı abone sayımız geçtiğimiz yılın ilk çeyreğine bağlı olarak %11 oranında arttı. Faturalı tabanımız %15, faturasız tabanımız ise %8 büyüdü. 2013’ü piyasadaki en yüksek faturalı oranına kurucu taşıyıcı olarak kapatmanın mutluluğunu yaşarken; bu yılın ilk çeyreğinde kaydettiğimiz büyümeyle faturalı abone oranımızı %45.5’e yükselttik” dedi.

İlk çeyrekte numara düzenleyici aracılığıyla sıradışı galip sürücü olduk, nette 698 bin abone Avea’ya taşındı

“Numara Yönetim” kavramını, pratik olarak “Avea’ya Yönetim” aracılığıyla benzer hale getirdiklerini ayar Avea Baş yönetici’su Erkan Akdemir, toparla 2 çeyrektir pozitifte olma başarısını gösteren sıradışı sürücü olduklarını vurgulayarak; 8 çeyrektir numara taşımada kesintisiz görünür aramak lideriz. İki yıldır numara düzenleyici kavramı Avea aracılığıyla özdeşleşti. Yılın ilk çeyreğinde net 698 bin mobil kullanıcısı, numarasını Yine bir başka bir operatörden Avea’ya taşıyarak Avea’nın avantajlarla tamamlandı dünyasının bir parçası oldu” dedi. Başına alanda gerçekleşen yükselişin, tazminat yanı sıra kârlılığa da yansıdığına bildirmek çeken Akdemir; “Gelirde acımasız yanı sıra devamlı olarak büyümemizi sürdürürken; kârlılığımızı da koruduk. 2014’ün ilk çeyreğinde EBITDA 109 bin, gelirimiz ise 957 bin TL olarak gerçekleşti. Arabağlantı ücret düşüşü sözkonusu olmasaydı; gelirimiz yine çift haneli artarak %14’lük bir büyümeyle 1 milyar 43 Bin TL olarak gerçekleşecekti.” diye konuştu.

Cep telefonu data gelirindeki %65’lik ilerleme; büyümenin lokomotifi oldu

 Cep telefonu datanın Avea’nın büyümesinde lokomotif görevi gördüğünün altını çizen Akdemir; açıklamalarını şöyle sürdürdü:

 “Son zamanlarda üretim teknolojilere yaptığımız yatırımları bütün hızıyla sürdürürken, en hemen interneti en faydalı paket anlaşma yanı sıra tekliflerle sunarak ‘iletişimde özgür dönemin yaratıcısı’ olduk. Bu yenilikçi çalışmalarımızın bir sonucu olarak data rutin bakım gelirimizi büyük ölçüde artırmayı başardık. Bütün bunların sonucunda, tüketici yükler yanı sıra kullanımdaki artışla cep telefonu data gelirimizde de %65’lik bir ilerleme yakaladık. 2013’ün benzer döneminde %14 olarak gerçekleşen rutin bakım gelirimizdeki cep telefonu data payı bu yılın ilk çeyreğinde her yıl 8 derecelendirme artışla %22’ye yükseltmiş durumdayız.”

Erkan Akdemir: “Iyi bir fikir telefon penetrasyonunda dörtte bir açıklamasını yapan çeşitli diğer operatörlerden 10 derecelendirme öndeyiz”

Avea’nın, mantıklı telefon penetrasyonundaki liderliğini 10 çeyrektir kesintisiz sürdürdüğünü vurgulayan Akdemir; geçtiğimiz yılın benzer dönemine bağlı olarak 13 puanlık bir artışla penetrasyon oranını %42’ye yükselttiklerini belirterek “Dörtte bir açıklamasını yapan çeşitli diğer operatörlerden 10 derecelendirme öndeyiz” dedi. Erkan Akdemir, kitleleri sundukları Avea markalı ekipman sayesinde mantıklı telefonlarla tanıştırmaya oyalanmak ettiklerini yanı sıra başına alanda şenlik eşitliği yaratarak “Iyi bir fikir Cihazların İlk Adresi” olmayı sürdürdüklerini söyledi. Sürücü markalı ilk 4,5 inç ekrana kurucu Avea inTouch 3 yanı sıra 5 inç ekranlı Avea inTouch 3 Large’ın ve Tavuk’de bir GSM şirketi vasıtasıyla gerçekleştirilen “ilk yaratıcı yanı sıra sürücü markalı” makine olan Nokia Lumia 525 aracılığıyla mantıklı telefon penetrasyonunda şaşırtıcı bir şekilde büyük adımlar attıklarına bildirmek çeken Akdemir; “Iyi bir fikir telefon mal sahibi aslında olmak isteyen herkese faydalı alternatifi sunmak, bizim önceliklerimiz orta tesis almaya oyalanmak edecek” diye konuştu.

1

ARPU yanı sıra kişibaşı gelirde de genişletmek oyalanmak etti

Mantıklı paketlerimiz, birbirinden uygun yanı sıra bütün çağrı ihtiyaçlarını bir arada sunan olağanüstü tekliflerimizle gider korkusu olmayan özgür bir çağrı dünyası yarattık” diyen Erkan Akdemir, kişibaşı tazminat yanı sıra kullanıma ilişkin ilk dörtte bir sonuçlarını da şöyle aktardı:

“Kolayca konuşturmaya oyalanmak ettiğimiz abonelerimizle ARPU’da gelirimiz, arabağlantı sonuç dışında, geçmek yılın ilk çeyreğine bağlı olarak %4’lük bir genişletmek gösterdi. Kişibaşı kullanımda (MOU) uygun tekliflerle her yıl bazda %9 oranında bir ilerleme sağladık. 2013 ilk çeyrekte 343 anında olan kişibaşı kullanmak, 2014 ilk çeyrekte373 dakikaya ulaştı.”

Çeşitli diğer sürücü ilk çeyrekte 389 bin abone kaybı yaşarken; Avea 757 bin net abone kazandı. 407 bin aboneyle, faturalı abonede 93 bin üyelik bir ilerleme gerçekleştiren çeşitli diğer operatörden 4,3 katman daha fazla bir ilerleme kaydettik.

Faturasız abonede ise, çeşitli diğer sürücü 482 bin abone kaybı yaşarken; Avea olarak 351 bin abone büyümesine marka attık. %45.5’lik faturalı abone oranımızla, çeşitli diğer operatörün 5 derecelendirme üstünde bir fiyat gerçekleştirdik. Bu yılın ilk çeyreğini %4 tazminat büyümesiyle, çeşitli diğer operatörün 4 derecelendirme ileri kapattık. Data gelirimizdeki muazzam artışla, çeşitli diğer operatörden hatta daha fazla büyüdük. Avea olarak ekibimiz %65’lik bir ilerleme sağlarken; sebep olmak yapan çeşitli diğer sürücü 39 derecelendirme farkla %26 seviyesinde kaldı. Iyi bir fikir telefon eşyalar oranı %32 olan çeşitli diğer operatörü, %42’lik bir oranla, bu alanda da geride bırakmış durumdayız.”

Avea’nın sürdürülebilirlik politikası, dünya çapında otoritelerden de şükran görüyor

Avea’nın özellikle rakamlarla kesinlikle değil, büyükşehir kültürü yanı sıra kültürel alandaki başarılarıyla da varyasyon yaratmayı sürdürdüğüne değinen Akdemir, kalıcı projelerinin Avea’ya kazandırdığı değerleri de şöyle aktardı:

“Sürdürülebilirlik vizyonuyla odaklandığımız mantıklı ilerleme stratejileri konusunda güvenilir adımlar atıyoruz. Yaşadığımız dünyaya yanı sıra kader nesillere e karşı duyduğumuz sorumluluğu başına faaliyetimizde hissediyor yanı sıra hissettiriyoruz. Bu uzun yıllar Ümraniye binamızla, çevreci binalar konusunda dünya çapında bir otorite olanLEED’den ‘Gold’ seviyesinde tren almaya kalifiye kazandık. Çevreye e karşı duyarlılığımızın büyük bir göstergesi olan, sektörün ilk yanı sıra sıradışı çevre dostu ana sayfa sertifikasına sahibiz. Hemen şimdi de bu sertifikayı Maçka binamız için biriktirmek üzere buna faydalı düzenlemeler yapmaktayız.

Çeşitli diğer yandan Nisan ayında ilk ‘Sürdürülebilirlik Raporu’muzu yayınladık. 10 yıldır gerçekleştirdiğimiz yanı sıra oyalanmak etmekte olan kalıcı projelerimizi ilk kez bu {kadar} önemli stil değerlendirerek paydaşlarımıza sunduk. Dünya çapında Bahsetme İnisiyatifi’ne başvurduğumuz bu raporumuzla, ilk başvuruda ‘C Sertifikası’almaya kalifiye kazandık. Tavuk’nin bu seviyede bir sertifikaya kurucu olan az sayıda şirketinden bir kişi olarak; sporda da kalıcı ilkeler yaratmaya odaklandık.

FCBEscola Camp Avea projemizin ardından NBA aracılığıyla marka attığımız taze işbirliğimiz kapsamında Avea NBA Beyzbol Kampı projemizin ilkini Fırın ayında gerçekleştirdik. Gördüğümüz acımasız ilgi üzerine, işbirliğimizin kapsamını genişleterek bu uzun yıllar kampımızı kolayca – Haziran aylarında 5 ilimize birden taşıyoruz” dedi.

“Avealılar bilir, hayatınızı değiştiren güzellikler Avea’dan tazminat” sloganıyla şaşırtıcı bir şekilde konuşulan taze imaj kampanyasına da değinen Akdemir; sözlerini şöyle sonlandırdı:

“İyimser, geleceğe umutla papaz yanı sıra rekabete meydan okuyan markamızın kendini ifadesi olan taze imaj filmimizle, müşterilerimiz yanı sıra markamız arasındaki bağı daha da kuvvetlendireceğiz. Tavuk’nin geleceğine varlıklar yapma vizyonunu kendine yönerge edinen Avea ailesi olarak, emeklerimizin karşılığını biriktirmek hepimizi gururlandırdı. Önümüzdeki dönemde de mükemmellik grafiğimizi hep boğa taşıyacak stil çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz.”

Sıkmak Bülteni

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avea, yılın ilk çeyreğinde 757 bin aboneyle 2007’den bu yana en yüksek büyümesini kaydetti – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply