Avrupa Akıllı Telefon Pazarının Liderleri Belli Oldu! – Hardware Plus

Avrupa Akıllı Telefon Pazarının Liderleri Belli Oldu! – Hardware Plus

Counterpoint Technology analistlerinin Avrupa’daki pratik telefon satışlarına ilişkin toparla verileri ortaya sonuç. Karşılıklı rapora bağlı olarak 2021 yılında pratik telefon pazarı toparlanma evresini sanal olarak atlattı. Geçtiğimiz yılın sonuçta pratik telefon sevkiyatında kapsamlı oranda genişletmek gerçekleşti. Bunu söyledikten sonra buna bile çeyrek dörtte bir, 2021 yılı içerisindeki sönük başarıyla geçti dönemlerden bir birey oldu.


İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy S22 Promosyon Videosu ve ayrıca Reklam Görselleri Sızdırıldı!


Avrupa pratik telefon pazarının lideri bu oldu?

Geçtiğimiz yılın çeyrek dörtte bir sonuçlarına bağlı olarak Samsung, %33’lük sanayi payı ve ayrıca her yıl %11’lik geliştirme oranıyla Avrupa pratik telefon pazarında yenilikçi oldu. İkinci sırada ise %32’lik sanayi payı aracılığıyla Apple sahip olmak. Kurumsal, geçtiğimiz yılın toparla çeyreğinde %30 oranında sanayi payına sahipti. 3 üncü sırada, toparla 3 seneye damgasını vuran Xiaomi bulunmakta. Hizmet sağlayıcı, 2020’nin çeyrek çeyreğine bağlı olarak %2 sanayi payı kaybetmesine karşın %13 aracılığıyla sıralamada merkez alıyor. Oppo, %7’lik sanayi payı aracılığıyla çeyrek olurken Realme, %2’lik sanayi payı aracılığıyla 5. oldu. Avrupa pratik telefon pazarının en istisnai olarak gelişmekte şirketi ise %2’lik sanayi payı aracılığıyla Vivo oldu. Hem Avrupa hem de Çin pazarında geliştirme gösteren taşıyıcı, 2020 yılı toparla çeyreğine bağlı olarak %176’lık geliştirme elde etmek etti.

2021 yılını bir bütün bütün olarak ele aldığımızda pratik telefon pazarı %8 oranında büyüdü. En devasa pratik telefon üretici, %32’lik sanayi payı aracılığıyla Samsung oldu. Apple ise %4’lük genişletmek aracılığıyla %26 oranına ulaştı ve ayrıca anında sırada yerini aldı. 3 üncü ise %20’lik sanayi payı aracılığıyla Xiaomi oldu. Xiaomi’nin ardından Oppo %8, Realme %2 ve ayrıca Vivo %1 sanayi payı aracılığıyla olay. Counterpoint Technology analistlerine bağlı olarak Avrupa pratik telefon pazarı, eski seneye bağlı olarak kapsamlı bir geliştirme elde etmek etti. Bunu söyledikten sonra COVID-19 nedeniyle 2020’de her yıl satışlar %14 oranında düşmüştü. Böylece pratik telefon pazarı ancak geniş kapsamlı öncesi seviyelerinin istisnai olarak aşağıda.

Akıllı telefon

Counterpoint analisti Jan Stryjak’a bağlı olarak kim uzun yıllar raporlarda uyar edilmesi gereken en kapsamlı tespit Huawei. Şirketin satışları 2021’de Avrupa pazarında sanal olarak %90 oranında kayıp. Kurumsal, %1’den az sanayi payı aracılığıyla 8. sırada merkez aldı. Bununla birbirleriyle 2021 yılı, Huawei için Avrupa’da çok önemli ölçüde geçse de çeşitli diğer Çinli firmalar için olağanüstü geçti. İlk 5G iPhone’un piyasaya sürülmesi aracılığıyla Apple, 2021 yılına %34’lük sanayi payı aracılığıyla başlamıştı. Şubat ayında ise Samsung, Galaxy S21 serisini piyasaya sürdü ve ayrıca liderliği Apple’ın elinden aldı. Hemen şimdi ise Samsung’un, seneye hevesli başlayan Apple baştan Galaxy S22 serisi aracılığıyla neler yapacağını merakla bekliyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa Akıllı Telefon Pazarının Liderleri Belli Oldu! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply