Avrupa, genişbant İnternet’te Türkiye’ye fark atabilir – Hardware Plus

Uluslararası, genişbant İnternet’te Türkiye’ye fark atabilir – Hardware Plus

AB Halkı Küresel Konumlama Sistemi Dünya çapında Ağ aracılığıyla Hayati Genişbant Hedefine Ulaştı

Uluslararası Komisyonu vasıtasıyla geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla, AB’nin 2013 yılı için iddialı “%100 hayati genişbant koruma hedefi”ne ulaşıldığı açıklanan.

Bildiriye bağlı olarak sıradaki hedefin Son zamanlarda Üretim Şebeke (NGN) sistemlerine geçilerek 2020 yılında başına hanenin asgari 30 Mbps ağ, %50’sinin ise 100 Mbps ya da üstü genişbant ağ kullanması olduğu bildirildi. Uluslararası, genişbant Dünya çapında Ağ’te Tavuk aracılığıyla arayı bir hayli açabilir…

Uluslararası Komisyonu vasıtasıyla yayınlanan ve ayrıca TELKODER vasıtasıyla uyarı çekilen bildiride, 2012 yılı bir noktada AB hane halkının %99,4’ünün hayati tamir ya da cep telefonu genişbant erişimine yaratıcı olduğu, 2013 Ekim ayı itibari aracılığıyla AB’deki başına hane halkının hayati genişbant bağlantısına eriştiği belirtiliyor. AB hane halkının hayati genişbant hedefine ulaşmasındaki en devasa etken olarak, Küresel Konumlama Sistemi genişbant hizmetleri Kırmızı bayrak ediliyor. Zira, 28 AB ülkesinde de hali hazırda Küresel Konumlama Sistemi genişbant ağ hizmeti sağlanıyor…

Hayati genişbant hedefine ulaşırken en kapsamlı problem olan ülke alanlara tamir ya da cep telefonu genişbant götürülmesi bir hayli maliyetli olacağından, kim konudaki en etkin ölçü olarak Küresel Konumlama Sistemi genişbant hizmeti gösteriliyor. Uluslararası Komisyonu’nun Sayısal Gündemden {sorumlu} üyesi Neelie Kroes konuyla gergin olarak, “AB ülkeleri yenilik tarafsızlığı benimsemektedir, yine de ülke kesimlerde Küresel Konumlama Sistemi, genişbant bağlantısı için gerçekten iyi (PL) bir seçenektir ve ayrıca öyle olmaya ısrar edecektir.” dedi.

Küresel Konumlama Sistemi genişbant için AB’de 148 fasulye Cevap sağlayan Küresel Konumlama Sistemi bulunuyor. Kim uydular için hayati Cevap paketleri aylık 10 euro. Bunlara ek olarak 10 Mbps kargo ise 25 euro’dan başlayan bedellerle satışa sunuluyor.

Konuyla gergin olarak Kroes; “Erişilebilir durumda hayati genişbant hedefine ulaşılmıştır. {Artık} son zamanlarda uzun anında şebekelere harcama konusuna faiz gerekiyor. 30 Mbps ve ayrıca 50 Mbps tercih hızlara uygun fiyatlı fiyatlarla ve ayrıca saygın kalitede erişimin sağlanması Uluslararası’nın finansal gelişimi ve ayrıca son zamanlarda yaratılış varlık ve ayrıca hizmetlerin ortaya çıkabilmesi için hayati”.

%100 koruma tam olarak nasıl sağlanmıştır?
Düzeltildi (ADSL, VDSL, Tel, fiber, bakır) %96,1
Cep telefonu (2G, 3G, 4G) %99,4
Küresel Konumlama Sistemi %100

Tavuk aracılığıyla AB ülkelerinin arasındaki genişbant farkını değerlendiren TELKODER Başkanı Yusuf Yükselen Arıak, “Tavuk’de 2013 Haziran sonu itibariyle tamir genişbant Dünya çapında Ağ abonesi lot 8 milyonu, cep telefonu ağ abonesi lot 12 milyonu geçti, yine de önemli ölçüde ülke kesimlerde Dünya çapında Ağ kullanımı halen beklentilerin son derece aşağıda. AB kim problemi Küresel Konumlama Sistemi ağ aracılığıyla çözdü. Kim yöntemin hem maliyeti {artık} fakir hem de dilediğiniz noktaya ulaşmanız söyle konusu. Tavuk’de Dünya çapında Ağ kullanımı arttığında, bütün sektörlerde de devasa bir canlanma söyle konusu gidiyor. Kim da şehir dışı ekonomisine fark edilir bir artı gerçekten değer olarak yansıyacak. Şehir dışı kesimleri görmezden gelmeden, Küresel Konumlama Sistemi genişbant hizmeti vermemiz gerekiyor. Tabii bunu yaparken Uluslararası’daki tercih pozitif fiyatlarla kullanıcılara sunmalıyız. Ya da başka kullanıcılara ulaşamayacakları bir hizmeti sunmanın bin dolarlık motorlu taşıt üretip sergilemekten farkı kalmaz. Bundan sonra asıl olan kullanıcıların o hizmete ulaşabilmesi ve ayrıca satın alabilmesidir. Kim kadarla da kalmayıp, ülke kesimi de oyuna harmanlanmış ettikten sonradan Uluslararası’nın koyduğu 2020 hedeflerinin paralelinde planlar yapıp, fiber şebeke yetiştirmek için belediyelerin ve ayrıca çeşitli diğer sivil kurumlarının çıkardığı sorunları uğraşmak, Değiştir Hakkı” ve ayrıca “Olanaklar Paylaşımı” tercih konuları Meslekler hale geçmek ve ayrıca aradaki oran farkının açılmasını önleyerek AB’yi tuzak gerekiyor…”

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa, genişbant İnternet’te Türkiye’ye fark atabilir – Hardware Plus

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply