Avrupa Komisyonu’ndan Google’a 5 milyar dolar ceza!

Avrupa Komisyonu’ndan Google’a 5 milyar dolar sonuç!

Android çalışma sisteminde Google servislerini zorunlu kılması nedeniyle Avrupa Komisyonu’ndan daha erken sonuç hinterlandı Google, kim keşif rekor bir sonuç aracılığıyla e karşı karşıya kaldı. Android platformunu kullanan markalara Google Avcılık Motoru, Google Haritalar yanı sıra Google Play Store servislerini kullanmaya zorlaması sebebiyle 4,3 milyar Euro sonuç hinterlandı Google, dolar bazında dolu 5 milyar dolar sonuç almış oldu.

Google rekabeti engelliyor!

Avrupa Komisyonu Komiseri Mergrethe Vestager vasıtasıyla detaylı kararda Google’ın Android çalışma sistemini kullanan markalara Google servislerini zorlaması sebebiyle kim cezayı verdiğini açıkladı. Android sistemini kullanan bütün telefonlarda bildiğiniz iyilik Google Play Store, Google Haritalar yanı sıra Google Avcılık Motoru önyüklü olarak olay. Root yetkisi hariç temiz şansınız olmayan söyle konusu uygulamaları da beklenen olarak meydan okuyucu uygulamalar aracılığıyla değiştirilemiyor olması kim kararın en devasa etmeni olarak gösteriliyor.

90 tarih zaman dilimi

Bunlara ek olarak Vestager’in açıklamasında Google’a 90 günlük kayıt bir zaman dilimi tanındığını yanı sıra kim zaman dilimi içerisinde yaptırımların yerine getirilmemesi halinde Google’ın önemli firması olan Alphabet’e günlük kayıt cirosunun %5’i oranında da hatta daha fazla sonuç uygulayacağını belirtiyor. Bunu söyledikten sonra Google 90 tarih içerisinde kim sorunu çözmesi halinde cezayı ödemek durumunda da kalmayacak.

Google’dan uçak sebep olmak

Google’dan ilgilendirmek kabaca itibaren sebep olmak ise şu stil; “Android herhangi bir birey için ekstra seçim yarattı, çok çok daha az kesinlikle değil. Şiddetli bir ekolojik topluluk, hemen inovasyon yanı sıra daha fakir fiyatlar güçlü rekabetin simgesel özellikleridir. Ödeme’un kararını temyize götüreceğiz.”

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa Komisyonu’ndan Google’a 5 milyar dolar ceza!

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply