Avrupa Merkez Bankası dijital euro ile ilgili konuştu!

Avrupa Merkez Bankası dijital euro ile ilgili konuştu!

Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) dijital euro ile ilgili büyük açıklamalar geldi. ECB, dijital paranın uygulanmasını sağlayacak “analiz aşamasını” onayladı. Bunlara ek olarak dijital euronun Bitcoin’den daha topluluk dostu olacağını söyledi.

Avrupa Merkez Bankası dijital bir finansman üzerine bir süredir araştırma çalışması yanı sıra analiz yürütüyor. Taze yapılan açıklamaya bağlı olarak ECB dijital finansman biriminin uygulanmasını sağlayacak olan analiz aşamasını onayladı. Yapılan açıklamada bir müteakip aşamanın 24 ay süreceği yanı sıra bölüm ile ilgili asma kilit konuların ele alınacağı özetlenen. Dijital euronun fonlar paranın yerini almayacağı, fonlar parayı maç bir nitelikte olacağı da önemli ölçüde vurgulandı. ECB’nin web İnternet sitesi dijital euronun fiziki banknotlar seç olacağını fakat bunların dijitalleşmiş halleri olacağını söylüyor.

Avrupa Merkez Bankası vasıtasıyla dijital euro benimsenir yanı sıra şehirlerde denemeler başlarsa, Çin’in uyguladığı stratejiler uyumlu edilebilir. ABD yanı sıra İngiltere’de de dijital finansman araştırmaları sürüyor.

Dijital euronun hemen yanı sıra hızlı kullanımı olan özelliklere kurucu olması üzerine şiddetli istatistikler sürüyor. ECB başkanı Lagarde için ise dijital euronun en büyük tarafı Bitcoin yanı sıra çeşitli diğer kripto paralara seçim sunacak olması. Christine Lagarde şu ifadeleri kullandı:

 “Dijital euro hakkındaki raporumuzu yayınladığımızdan kim yana 9 ay geçti. O dönem, hatta daha fazla çalışma gerçekleştirdik, vatandaşlardan yanı sıra profesyonellerden girdi aradık yanı sıra deneme verici sonuçlarla bazı deneyler yaptık. Bütün bütün bunlar bizi vitesi yükseltmeye yanı sıra dijital euro projesini başlatma kararı vermeye yöneltti”

Avrupa Merkez Bankası, çalışmaların başladığı günden gelen yapılan şiddetli araştırma çalışması yanı sıra deneylerin sonuçlarında dijital euronun kripto paralara bağlı olarak daha aşağı elektrik gücü kullanacağını yanı sıra topluluk dostu olacağını hedeflediklerini söyledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa Merkez Bankası dijital euro ile ilgili konuştu!

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply