Avrupa Merkez Bankası gündeminde dijital Euro (CBDC) var – Hardware Plus

Avrupa Merkez Bankası gündeminde dijital Euro (CBDC) var – Hardware Plus

Avrupa Merkez Bankası da yenilik çağının gereksinimlerini ele almaya başladı.

Avrupa Merkez Bankası CBDC raporu ve ayrıca detayları

Bir süredir dijital bir finansal birimi ihracı konusuna yoğunlaşan Avrupa Merkez Bankası kim finansal biriminin kişiye özel para sistemine ne tip bir yankı olabileceğini değerlendiriyor.

CBDC yaratımı ve ayrıca kim uygulamanın arkaplanını aydınlatan bir dedikodu yayınlandı. Otantik halini görebilirsiniz.

Söylenti, dijital bir finansal biriminin gelişebilmesi için hali hazırda var olan Eurosystem’in para ve ayrıca hukuksal düzenlemelerine uyması gerektiğini bizlere açıklıyor. Birbiriyle tutarlılık içerisinde aktif geçebildiği takdirde CBDC’nin Eurosystem’in hedeflerini kesinlikle yönde etkileyebileceği düşünülüyor.

Başına alanda etkisini hissettiğimiz COVID-19 pandemisi alışkanlıklarımızı tümüyle değiştirdi ve ayrıca kim değiştir kendini ödemeler alanında da gösterdi. Kredi paralara olasılık enfeksiyon gözüyle bakıyor ve ayrıca ödemelerimizi başarılabilir olduğunca temassız yapmaya özen gösteriyoruz. Avrupa Merkez Bankası da CBDC değerlendirmesinde kim değişime muazzam olanaklar verdi ve ayrıca raporuna ekledi.

Yine raporda belirtilen birtakım hususlar var. Rapora bağlı olarak dijital finansal Euro Bölgesi’nin tamamında erişilebilir sahip olmalı ve ayrıca para benzeri işlevlere yaratıcı sahip olmalı. Eurosystem’e bağış sağlayarak yetki alanı hariç da erişime imkan tanımalı. Kim taze finansal birimi insanlara kendini benimsetebilmeli ve ayrıca güvendirebilmeli.

Toplum kendini dijitale adapte etmeye çalışırken gündemimiz {artık} kim yeniliklerle daha istisnai olarak telaşlı gidiyor ve ayrıca devletler politikalarını oluştururken teknolojiyi önemli alacaklar.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa Merkez Bankası gündeminde dijital Euro (CBDC) var – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply