Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor ! – Hardware Plus

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor ! – Hardware Plus

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor. 2019 da başlayan çalışmalara bağlı olarak Avrupa Uzay Ajansı yörüngede keşfedildi cansız uyduları bir kez daha dünyaya göndermesi için bir pençe geliştiriyor.


İlginizi çekebilir: Microsoft, SpaceX aracılığıyla girişim ortaklığı yapıyor.


Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor !

Zaten Insan’nın yörüngesinde tahmini 2.800 satış elemanı Küresel Konumlama Sistemi bulunmaktadır. Bunu söyledikten sonra kim vücut uzay çöplüğünle karşılaştırıldığında hemen hemen bir hiçtir.

Bilimsel araştırma adamları gezegenimizin kabaca tahmini 3.000 cansız uydunun dolaştığını spekülasyon ediyor bunu söyledikten sonra kim uyduların çoğu garip dağınıklık halinde bulunmamaktadır. Çok çok küçük meteoritlerin yankı aracılığıyla parçalanmış 900 birçok bin parçanın medeniyet yörüngesinde döndüğü düşünülmektedir.

 

Bilimsel araştırma adamları yanı sıra mühendisler türünün tek örneği prosedür önerisi geliştirdiler. Avrupa Uzay Ajansı sıradışı çözümlerden birini uygulamanın başlaaşamalarında. Ancak gelişim aşamasında olan sentetik pençe sayesinde yakıtı bitmiş uyduları yanı sıra 900 birçok bin Küresel Konumlama Sistemi parçasını dünyaya yönlendirmeyi planlıyorlar. Insan atmosferinde yanarak yok olması planlanan kim uydular çeşitli diğer uydulara yara vermesinin önüne geçilmesi amaçlanıyor.

2019 da tasarlanan kim gündem çerçevesinde İsviçre merkezli CleanSpace şirketi üstesinden gelmek yapan ESA önümüzdeki on yıl itibari aracılığıyla projenin canlı geçmesini amaçlıyor. Şimdiden 86 bin Euro fon ayıran Avrupa Uzay Ajansı 2025 itibari aracılığıyla aslen fırlatmayı gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

Pençe’nin aslen yanı sıra öncelikli amacı VESPA (Vega İkincil Sıkıntı Adaptörü)’nü dünyaya onayla gönder. Ölçüm olarak çok küçük bir uyduya her bit olarak olan kim adaptör 112 kg ağırlığında yanı sıra artırmak tehlikesi aracılığıyla çeşitli diğer uydulara yara verme niteliğinden ötürü en öldürücü uzay çöplerinden bir birey olarak nitelendiriliyor. 2013 yılında gönderilen roketten ayrılan kim adaptör simge durumuna küçült yörüngede bulunmasından ötürü sayısız ile bağlantı uydusuna yara verme potansiyelini içeriyor.

Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe

 

Uzay çöplüğünü temizleme görevini tamamen Avrupa Uzay Ajansı üstlenmiyor; Aynı anda NASA’nın uzay çöplüğünü temizleme konusunda İnternet geliştirdiği biliniyor. Yapılan hesaplamalara bağlı olarak uzay çöplerinin %40’ı Çin vasıtasıyla, %27,5’ABD vasıtasıyla yanı sıra %25,5’Rusya vasıtasıyla bırakılmış. Radar larla yerini belirlemek edilebilecek boyuttaki tahmini 12 birçok bin devasa dağınıklık tekrar tekrar gözden geçirmek aşağıda tutuluyor.


İlginizi çekebilir: SpaceX, insanlı aslen uzay aracını uygun şekilde fırlattı!


Hızlı kılavuz: Cnet

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa Uzay Ajansı uzaya dev pençe gönderiyor ! – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply