Avrupa Yatırım Bankası, tahvil satışı için blockchain teknolojisinden yararlanacak!

Avrupa Yatırım Bankası, tahvil satışı için blockchain teknolojisinden yararlanacak!

Avrupa Yatırım Bankası (EIB), tahvil satışı için blockchain teknolojisini kullanmayı planlıyor. Avrupa Birliği’nin (AB) varlıklar kolu, çevrimiçi dizüstü bilgisayar teknolojisini yoluyla tahvil ihraçlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Avrupa Yatırım Bankası (EIB) tahvil satışı için blockchain kullanmayı düşünüyor. Yapılan duyuruda şunlar söyleniyor:

“Avrupa Birliği’nin varlıklar kolu Goldman Sachs Group Inc., Banco Santander SA ve ayrıca Societe Generale AG’yi, blockchain kullanılarak kaydedilecek ve ayrıca kapatılacak olan, euro cinsinden muhtemelen bir çevrimiçi tahvil araştırmaları için işe aldı.”

Avrupa Yatırım Bankası, bölgenin kredi geçmişi finansman piyasasında farklı yeniliklere gitti. Dünya çapında bankalar, bono ihracında blockchain teknolojisinin gücünü tekrar tekrar olarak değerlendirme ediyor.

Tayland Yer Bankası, Eylül 2020’de devlet tahvili tasarrufu ihracı için blockchain destekli bir çerçeve başlattı. Güdü yatırımcının Satın alma deneyimini iyileştirmek, işlevsel verimliliği oluşturmak ve ayrıca operasyonların genel olarak maliyetini azaltmaktı.

Daha sonradan, Varyasyon ayında, UnionBank of the Philippines ve ayrıca Standard Chartered (StanChart), blockchain destekli bir perakende tahvil ihracı için önemli olan bir kavram kanıtı oluşturdu.

EIB blockchain teknolojisi aracılığıyla bağını etkin bir moda geliştirmeye ve ayrıca oyalanmak ederken, Avrupa Yer Bankası Başkanı Christine Lagarde geçtiğimiz günlerde çevrimiçi euro aracılığıyla endişeli konuştu. Lagarde, çevrimiçi bir euronun ihracı için daha çalışma ve ayrıca yargı verme aşamasında olunduğunu ve ayrıca yargı verilse de bunun asgari 4 on yıl içerisinde geliştirilebileceğini belirtti.

Avrupa, blockchain ve ayrıca kripto alanında devasa bir görev üstlenmeyi hedefliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa Yatırım Bankası, tahvil satışı için blockchain teknolojisinden yararlanacak!

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply