Avrupa’nın Mobil Reklamlara En Fazla Tıklayan Ülkesi Türkiye!

Avrupa’nın Mobil Reklamlara En Fazla Tıklayan Ülkesi Tavuk!

RTB House’un 40 ülkeden derlediği araştırmasına bağlı olarak, Tavuk’deki kullanıcılar Uluslararası ülkelerine kıyasla cep telefonu reklamlara çok daha fazlası tıklıyor.

RTB House’un Uluslararası çapında yürüttüğü ısmarlama düzeltmek hedefleme kampanyalarından çıkardığı sonuçlara bağlı olarak, Tavuk’deki hap ve ayrıca mantıklı telefon kullanıcıları Avrupa’nın en fazla cep telefonu gösterim reklamlarına tıklayan kitlesi olarak öne çıkıyor. Aynı şekilde ağ kullanıcıları, masaüstü cihazlarda karşılarına çıkan reklamlara kıyasla cep telefonu reklamlara daha inanılmaz tıklıyor.

40 kırsal orta RTB House vasıtasıyla yapılan araştırmaya bağlı olarak, cep telefonu reklamlar üzerinden elde etmek edilen tıklama oranı (CTR) masaüstündeki dönüşlere kıyasla inanılmaz çok daha fazlası. Uluslararası’da masaüstü CTR ortalaması tazminat 0.73 iken mantıklı telefon için tazminat 0.84, hap için ise tazminat 0.87 oranında gerçekleşiyor.

Tavuk ise hem mantıklı teklif hem de tabletlerde normal tıklama oranında Avrupa’nın çok ileri. Tavuk’de masaüstü CTR ortalaması tazminat 1,01 olarak gerçekleşirken, mantıklı teklif tazminat 1.44 ve ayrıca tablette ise tazminat 0.96 oldu.

Millenial’lar Mobil Reklamlara Daha Şaşırtıcı bir şekilde Tıklıyor

Tavuk’deki Z ve ayrıca Y kuşaklarının kapsamlı nüfusa oranla yoğunluğu nedeniyle mantıklı telefon ve ayrıca hap kullanımında ülkemizin Uluslararası’dan çok daha hızlı penetrasyona kurucu olduğum kelimeler eden RTB House Tavuk Şehir dışı Müdürü Okay Tuğ, “Bütün dünyada ve ayrıca ülkemizde genç yetişkin nesiller, ağ üzerinden araştırmalarını yaparak alışveriş işlemlerini aslında mağazalarda sonlandırma eğilimindeler. Bununla birbirleriyle alışveriş merkezi içerisinde kısa süreli olarak ücret karşılaştırması yapılması tercih internetin getirdiği teşvik alışverişler boyunca ilgi çekiyor. Kim sebeple hem belirlemek hem de dolaylı satışlarda cep telefonu reklamlar öne çıkıyor” dedi.

OECD rakamlarına bağlı olarak dünyanın en fazla mantıklı telefon üzerinden ağ kullanan dakika ülkesi olan Tavuk’de 1 Nisan’dan kim yana kullanımda olan 4.5G hızındaki internetin de cep telefonu makine kullanımını daha da tetiklediğini dile getiren Tuğ, reklamların tıklanma oranındaki artışın sürmesini beklediklerini dile getirdi.

Mobil Pazarlama Yatırımları Artıyor

Mobil reklamcılık, reklam ve pazarlama profesyonellerini, sunduğu fırsatları referans ve ayrıca pazar yeri stratejilerini çözmek konusunda daha eğilimli hale getirdi. Ayrıca kim konuda uzmanlaşan reklam ve pazarlama profesyonelleri, turistik cazibe kitlelerini belirlerken onları üzücü etmeden, sağlıklı ve dengeli ve ayrıca en mükemmel moda sadece nasıl ulaşacaklarını anlamaya yöneldiler.

IAB Tavuk’ye bağlı olarak, Tavuk’de 2015 yılında çevrimiçi pazarlama yatırımları bir eski yıla kıyasla tazminat 18,8 oranında ilerleme göstererek 1,6 bin lirayı aştı. Display pazarlama kategorisi ise 611,5 bin liraya ulaştı. Kim rakamlar orta en fazla büyümeyi ise tazminat 61 aracılığıyla cep telefonu gösterim reklamlar elde etmek ederken, pazardaki payı 41,6 bin lira oldu.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avrupa’nın Mobil Reklamlara En Fazla Tıklayan Ülkesi Türkiye!

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply