Avustralya, Bitcoin’de vergi toplayan dolandırıcılar için halkı uyardı – Hardware Plus

Avustralya, Bitcoin’de vergi toplayan dolandırıcılar için halkı uyardı – Hardware Plus

Avustralya‘nın temsilci vergi dairesi, vergi ödemeleri için Bitcoin seç kripto paralar gereklilik eden yanı sıra vergi mükellefleri olduğunu şarj etmek eden dolandırıcılar için kamuoyunu uyardı.

Bitcoin’den vergi almaya çalışıyorlar

Avustralya Vergi Dairesi (ATO)’nin kimliğine bürünerek, kripto paralarda tartışmalı olmayan kurbanlardan sahte vergi borcu ödenmesi istiyorlar.  Avustralya Vergi Dairesi’nin yaptığı açıklamaya bağlı olarak dolandırıcılar şuanda özel 50.000 Avustralya Doları değerinde Bitcoin’i aldılar.

Sahtekârlık artıyor

Önemli ölçüde 2017’de kripto finansman birimlerinin popülaritesinin büyümesi dolandırıcıların kripto paralara yönelmesinde en önemli etken oldu. Dijital bir ortamda çalıştığı için çalınan paraların onayla ödenme imkânı da bulunmuyor.

Kripto paralar aracılığıyla gergin dolandırıcılık vakaları yükseliyor. ATO vergi mükelleflerinin 3 üncü taraf finans kurumu hesaplarına yönetmek finansman yatırma, yüz ödemeli Visa kartları yanı sıra iTunes’deki ödemeler normalde görülen sahtekârlık yöntemlerine giriyor. Kim konularda dolandırıcılığa e karşı bilgili olmalarını hatırlattı. Avustralyalılar, önemli ölçüde 2017 yılında kim dolandırıcılıklarla 2,4 bin Avustralya Doları’nı kaybettiler.

Bir yıldan fazla bir zaman dilimi daha önce Kanada polisi karşılaştırılabilir nedenler için kamuoyunu uyardı. Büyükşehir çalışanı olduğunu şarj etmek eden sahtekarların, Bitcoin vergi mükelleflerinden vergi ödemelerini istediğini duyurdu. Halkı daha bilgili olmaya çağırdılar.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avustralya, Bitcoin’de vergi toplayan dolandırıcılar için halkı uyardı – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply