Avustralya Merkez Bankası, CBDC Araştırma Ekibi İçin Bir İş İlanı Yayınladı – Hardware Plus

Avustralya Merkez Bankası, CBDC Araştırma Ekibi İçin Bir İş İlanı Yayınladı – Hardware Plus

Avustralya Merkez Bankası, CBDC (kuruluş bankası çevrimiçi finansman birimi) çalışma ekibindeki bir bakış açısı için kurumsal ilanı yayınladı. Pozisyona başvuracak vatandaş, “Avustralya’nın bir CBDC’ye ihtiyacı olup olmadığını yanı sıra eğer varsa, tam olarak nasıl tasarlanabileceği yanı sıra ne tercih yararları veya zararları olacağı” konularında çalışma yapan ekibe katılacak.

Kim kurumsal ilanı, ülkenin bir çevrimiçi finansman piyasaya sürme fikrine seksi baktığını gösteriyor. Bankacılık şirketi, CBDC’ler kabaca çalışma yürüttüğünü açıkladı bunu söyledikten sonra ancak CBDC’lerin piyasaya sürülmesinin hayati olup olmadığı konusunda düşünce ayrılıkları yaşanıyor. Çeşitli diğer taraftan şehir dışı, bir CBDC’nin piyasaya sürülmesi durumunda uygulanacak en mükemmel yöneten yaklaşımı araştırdığını da açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde küresel Ödemeler Bankası (BIS) CBDC’lerin sınırlama ötesi kullanımlarını değerlendirme etmek için Avustralya Merkez Bankası’nın da entegre olduğu bir varyasyon kuruluş bankasıyla kurumsal birliğini yaptığını duyurmuştu.

Tavuk’de TCMB’nın önderliğinde Aselsan, Havelsan yanı sıra TUBİTAK-BİLGEM tercih kurumlarla ortaklaşa çalışarak Çevrimiçi Türk Lirası için harekete geçti. Tavuk kim konuda düşünce ispat çalşımalarını da tamamlayarak birinci faz aşamasına geçtiğini bu gece Twitter’dan kamuoyuna duyurdu yanı sıra özveriyle çalışmalırına ısrar etmeye devam et ettiklerinin mesajını verdi. Fakat çevrimiçi parayı tedavüle momentum konusunda çok şehir dışı tercih tedirgin olduklarının da altını çizdi.

Eskiden Çin, Güneye doğru Kore, Kanada, Rusya, İspanya, Fransa, İsveç, Nijerya,  Uluslararası Merkez Bankası yanı sıra Estonya’da da CBDC çalışmaları yürütüldüğünü sizlerle paylaşmıştık.

CBDC ( Merkez Bankası Çevrimiçi Finans Birimi ) Nedir ?

CBDC’ler, bir devletin fiat finansman biriminin çevrimiçi versiyonlarıdır. 

Pozitif bir itibari finansman birimiyle 1:1 oranında sabitlenen ele alındı ​​ paralara benzerler . Bu nedenle stable coinlere benzerler. Yine de Tether (USDT) tercih stable coinler, kuruluş bankası vasıtasıyla bunu göz önünde bulundurarak fonlar ya da fonlar eşdeğerlerini elinde tutan kişiselleştirilmiş kuruluşlar vasıtasıyla yönetilir . Kim varlıkları, stable coinlerinin fiat finansman birimlerinin doğru değerini yansıtabilmesi için tutuyorlar.

küresel Finans Fonu (IMF) , CBDC’lerin özelliklerini aşağıdaki tercih belirtiyor:

  • Çevrimiçi formda,
  • Bir ülkenin kuruluş bankası vasıtasıyla bunu göz önünde bulundurarak,
  • Saygın bir fon olarak seçenek etmesi demek paralara Merkez Bankası Çevrimiçi Finans Birimi (CBDC) denir.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Avustralya Merkez Bankası, CBDC Araştırma Ekibi İçin Bir İş İlanı Yayınladı – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply