Azerbaycan, kripto paralardan elde edilen gelirleri vergilendirecek

Azerbaycan, kripto paralardan elde edilen gelirleri vergilendirecek

Azerbaycan Vergi yükümlülüğü Bakanlığı’ndan zirve düzey bir yetkiliye bağlı olarak, Azerbaycan’da kripto paralardan elde edilen kazanç ve ayrıca kazançlar {artık} vergilendirilecek.

İlginizi çekebilir: Sakarya Üniversitesi’nde kripto finansman madenciliği iddiası

Kazanç ve ayrıca kârlar vergilendirecek

Azerbaycan‘da yapılacak olan kim sınırlama, hem yerel hem de özel kazançlardaki kârlara teşvik etmek edecek. Kripto paralar konusunda son zamanlarda muhafazakâr bir perspektif sergileyen kırsal, kim vergilendirme aracılığıyla tutumunu değiştirmiş kesinlikle olacak.

Bakü’de düzenlenen Ödünç verme ve ayrıca Varlıklar Forumu‘nda konuşan Vergi yükümlülüğü Politikaları ve ayrıca Anahtar Veri Dairesi Devlet Başkanı Temsilci Nidjat Imanov, “Kripto paralı işlemlerden elde edilen kazanç vergilendirilecek. Kim, tüzel kişiler için kurumlar vergisi ve ayrıca millet için özel vergi anlamına olay.” dedi.

Azerbaycan Kripto paralar ve ayrıca Blockchain

Kripto finansman birimi değiş tokuş hacmi Azerbaycan’da da büyüyor ve ayrıca devlet kripto paraları vergilendirme aracılığıyla bütçe planı gelirlerini artırmayı düşünüyor. Petrol, benzin ve ayrıca çeşitli diğer integral fonlar açısından müreffeh olan Avrasya ülkesi, kripto paralara e karşı geleneksel bir perspektif sergiliyordu.

Azerbaycan çok kendi Blockchain simge durumuna küçült yapısını kuracak

Ülkede, kripto finansman sektörünün temsilcileri “Kripto Para yönetimi Birimi Piyasaları ve ayrıca Blockchain Teknolojileri Çalışma ve ayrıca Yeniden modelleme Çekirdek” adında taze bir şirket kurdu. Kim derneğin önemli faaliyeti kurs çalışmaları üstlenmek, saygın teklifler hazırlık ve ayrıca ziyaret hizmetleri sunmak. Şirket, bunlara ek olarak yerel alanlarda ve ayrıca parasal sektöründe Blockchain teknolojisinin kullanılmasına geliştirmek verecek ve ayrıca ICO’lar ile finanse edilen projeleri destekleyecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Azerbaycan, kripto paralardan elde edilen gelirleri vergilendirecek

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply