BAE’deki Carrefour blockchain teknolojisini kullanacak – Hardware Plus

BAE’deki Carrefour blockchain teknolojisini kullanacak – Hardware Plus

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) Carrefour müşterilerinin Satın alma deneyiminin, blockchain teknolojisi sayesinde satın almayı düşündükleri ürünlerin menşe yerini bağlı kalarak edebilecek bir konumda olacakları için artırılması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Avustralya, Singapur aracılığıyla kısıtlama ötesi ticareti dönüştürmek için blockchain kullanacak

Carrefour franchise işi mal sahibi Majid El koymak Futtaim yanı sıra IBM arasındaki işbirliğinin, müşterilerin toplam memnuniyet düzeylerini artırması bekleniyor bunu göz önünde bulundurarak IBM, blockchain tabanlı bir ‘Food Trust’ çözümü sağlayacak. Carrefour müşterileri, bilge telefonlarını aracılığıyla yeni kümes hayvanları ya da sebzelerin kökenini genel bir değerlendirme aracılığıyla izleyebilecekler. Benzer şekilde beslenme yanı sıra sıcaklık seviyesi verileri, helal yanı sıra hijyen sertifikaları yanı sıra yaratma süreci iyilik ürünün geçmişi, blockchain tabanlı sisteme kombine edilecek.

“Carrefour’un yeni tavuğu iyilik ürünlerde QR kodunu taramak için bilge telefonlarını aracılığıyla, müşteriler çiftlikten alışveriş merkezi raflarına {kadar} eyleme geçirilebilir yemekler vermek zinciri verilerine hızlı bir şekilde erişebilecekler.”

İnsanlar sık sık olarak rahatsız tüketiciliği savunuyorlar bunu göz önünde bulundurarak ne yedikleri veya içtikleri konusundaki ayrıntıya uyarı ediyorlar. Ayrıca kim uyarı {artık} günümüzde son derece çok daha fazlası. Örneğin, yiyeceklerinin tam olarak nasıl yetiştirildiğini yanı sıra kökenini, dürüst yanı sıra kalıcı stil üretilip üretilmediğini öğrenmek…

IBM Food Trust, yemekler vermek zincirindeki zorlukları düzeltme için blockchain aracılığıyla kim hedefin gerçekleştirilmesini dönüştürmek için başlangıçta olarak Ağustos 2017’de 10 Vakıf üyesi vasıtasıyla başlatıldı. IBM Food Trust, işlemleri doğrulanabilir bir stil kaydetmek için çekirdek olmayan defterleri kullanır.

İşbirliğine dayalı bir tuğla zinciri ağı ile, öğe menşei, nakliye yanı sıra ekipman iyilik anahtar bilgiler etkin bir stil günlüğe kaydedilebilir. Gerçekten değer zincirindeki izinli katılımcılar yanı sıra nihayetinde müşteriler vasıtasıyla derhal mevcut.

Ülkemizde de geçtiğimiz aylarda Migros müşterilerine blockchain teknolojisi aracılığıyla tamamen aynı hizmeti sunmaya başlamıştı.

 

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: BAE’deki Carrefour blockchain teknolojisini kullanacak – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply