Bahamalar “Sand Dollar”ı piyasaya sürdü – Hardware Plus

Bahamalar “Sand Dollar”ı piyasaya sürdü – Hardware Plus

Bahamalar Kuruluş Bankası, CBDC’nin {artık} Bahamalar’daki bütün vatandaşların kullanımına belirgin olduğunu yanı sıra dünyanın aslen devlet destekli çevrimiçi finansman birimi Sand Dollar‘ı duyurdu.

Bahamalar Sand Dollar’ı piyasaya sürerek eleme süreci aşamasının geçmiş bir CBDC’yi yasal olarak serbest bırakan dünyadaki aslen şehir dışı oldu.

İlginizi çekebilir: İspanya Kuruluş Bankası da CBDC furyasına katılıyor

Bahamalar, tahmin edilen olarak 400.000 kişiye düz sahipliği yapıyor yanı sıra 700 mercan adasına serpin durumda. Çevrimiçi bir paranın gelişimi zar zor nüfuslu takımadalarda finansman işbirliği için bir temel ihtiyaç teşkil ediyordu.

Dünyanın aslen CBDC’si Bahamalar sakinleri için Sand Dollar projesinin Facebook hesabından yapılan bildirmek aracılığıyla birbirleriyle kullanılabilir oldu.

Sand Dollar sitesindeki bilgilere bağlı olarak Bahamalar’da yaşayan dünya CBDC’yi takımadalar üzerindeki her türlü bir perakendeci aracılığıyla, cep telefonu cihazlarında Kuruluş Bankası onaylı bir e-Cep tarafından pozitif bir devam ediyor ücreti aracılığıyla ikame edebilirler.
Bahamalar vatandaşlarının tahmin edilen %90′ı 2017’den bunu göz önünde bulundurarak mobil kullandığından dolayı, Sand Dollar transferleri ihtiyatlı telefonlar ile yapılacak.

Kuruluş Bankası Sand Dollar’ın piyasaya sürülmesi için devam ediyor sağlayıcısı NZIA ilçe birbirleriyle çalıştı.

Sand Dollar projesi tam olarak nasıl ortaya sonuç?

Bahamalar CBDC projesi aslen olarak Haziran 2018′de Bahamalar Kuruluş Bankası vasıtasıyla açıklandı. CBDC gereksiniminin en önemli sebebi takımadalarda bulundu daha çok küçük yanı sıra uzaktan kumanda adaların parasal hizmetlerinden mahrum kalmasıydı.

Kuruluş Bankası eSolutions Ana Temsilci Chaozhen Chen şunları söyledi:

Daha uzaktan kumanda adalardaki çeşitli sakinin çevrimiçi havale ya da parasal altyapısına erişimi yok. Egemen bir ülke olarak ihtiyacımız olan kişisel özellik için çabayı yanı sıra çözümü özelleştirmek zorunda kaldık.

Sand Dollar pilotu geçmek on yıl Bahamalar hükümeti vasıtasıyla başlatıldı yanı sıra çevrimiçi finansman, kapsamlı nüfusu 25.000’den az olan Exuma yanı sıra Abaco adalarında denendi.

Kampanya etkili olarak karşılandı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bahamalar “Sand Dollar”ı piyasaya sürdü – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply