Banggood üzerinden gümrük vergisi iade alma rehberi

Banggood üzerinden gümrük vergisi iade alma rehberi

Banggood üzerinden yaptığınız alışverişlere ödediğiniz gümrük vergisi ve ayrıca gümrük gösteri ücreti iyilik herhangi bir tane daha vergiyi, sitenin sunduğu bir seçenek sayesinde iade alabilirsiniz. Bütün detaylarıyla hazırladığımız kim rehberde, yapmanız gerekenleri anlatıyoruz.


İlginizi çekebilir: Yurtdışı satın alma rehberi 2019 – Gelir vergisi ve ayrıca çeşitli diğer konular


Geçmek yıldan gerçeği nedeniyle uygulanan gümrük vergisi, yurt dışından satın alma yapma devrini çoğunluğu ikamet için bitirdi ya da zorlaştırdı. Alışverişlere çıkan ve ayrıca kimi dönem ürünün kişiye özel fiyatından daha pahalıya itibaren bir tane daha vergiler, insanları yurt dışından satın alma yapma fikrinden caydırıyor. İşte bütün kim zorlukların orta, adeta sizi deli kumlardan güzel sulara atlatacak bir satın alma internet sitesi; Banggood.

Banggood, satın aldığınız ürünlere ödediğiniz kapsamlı vergileri mükemmel iade etmesiyle, kendisini çeşitli diğer yurt dışı satın alma sitelerinden ayırıyor. Ekibimiz ise, kim siteden yaptığınız alışverişlerde ödediğiniz vergileri tavsiye alabilmenize pratik kesinlikle olacak devasa bir hızlı kılavuz hazırladık.

Başına şeyden daha önce bilmeniz gereken inanılmaz büyük bir netleştirmek sahip olmak; Tarife Sigortası. Banggood esasen gelir vergisi iade etme özelliğini, kullanıcılara Tariff Insurance (Tarife Sigortası) adı aşağıda bir tane daha bir ücretle satıyor. Böylece gelir vergisi iadesi alabilmek için kim sigortayı satın alma esnasında yaptırmış olmalısınız. Eğer Tariff Insurance seçeneğini işaretlemeden satın alma verdiyseniz ancak Banggood gümrük vergisini size iade etmiyor.

Banggood üzerinden gelir vergisi iadesi alma süreci

İlgili gereksinimi karşılıyorsanız, Banggood’la iletişime geçerek iade sürecini başlatalım. Bilgisayarınızdan ya da ihtiyatlı telefonunuzdan bir ağ tarayıcısı açıp, buradaki link üzerinden sitenin ile iletişime geçin formuna ulaşmanız gerekiyor. Kim formda yaptığınız seçimlerin büyük olduğunu hatırlatalım. Tarife Sigortası aracılığıyla gergin iletişime geçeceğiniz için, Question Type” kısmındaki ayarları da özellikle; Order&Tax – Insurances – Tariff Insurance kesinlikle olacak stil yapılandırmalısınız.

vergi geri alma

Ardından “Order number” kısmına satın alma numaranızı (navlun gözlemlemek numaranızı kesinlikle değil), “Your Message” kısmına ise gelir vergisi iadesi topla istediğinizi yazmanız gerekiyor. İngilizce yazmanızda ikramiye sahip olmak. Her türlü bir yorumlama uygulamasından yararlanarak şu cümleyi yazabilirsiniz: “Ürünüm için gümrük vergisi ödedim ve ayrıca iade ihtiyaç ediyorum. Kim konuda pratik olmanızı yalvarmak ederim.”

Sonrasında ise “Image” kısmına, size itibaren navlun paketindeki kapsamlı gelir vergisi ücretinin yazdığı kısmın fotoğrafını çekip yüklemeniz gerekiyor. Paketteki gümrük gösteri ücreti, izlenim vergisi, gümrük vergisi iyilik kısımların tamamının görünmesinin büyük olduğunu ekleyelim.

Gümrük vergisi iade

 

“Email” kısmını ise değiştirmenize gerekir yok, kesinlikle orada yazan mail adresinizin şifresini hatırladığınızdan ve ayrıca içini açıp itibaren mailleri görebildiğinizden emin olun. Bunu göz önünde bulundurarak Banggood sizinle kim mail adresi üzerinden iletişime geçecek. Bütün alanları doldurduktan bundan sonra “Submit” butonuna basarak mailinizi gönderebilirsiniz.

Banggood’dan kader maillere sadece nasıl reaksiyon vermeliyiz?

Kim aşamadan bundan sonra Banggood, 24 izle içine size mail kullanarak yanıt veriyor. Gönderdikleri mailde hızlı, sizden gümrük müdürlüğünün verdiği makbuzu kendilerine göndermeniz isteniyor. Kim makbuzu topla için PTT şubesine ya da bir tane daha bir yere gitmenize gerekir yok; gerçeği nedeniyle makbuzun kendisine gerekir yok.

Kendi yerine PTT’nin gönderi gözlemlemek sayfasına içeri gir ve ayrıca siparişinize ait navlun gözlemlemek numarasını ekleyerek, teklif verilere ulaşın. Kim sayfanın azalma kısmında olanaklar yerleşim bölgesi “YAZDIR” özelliğinden rehberlik alarak, gördüğünüz navlun süreci aracılığıyla alakalı verileri PDF olarak telefonunuza ya da bilgisayarınıza kaydetmeniz gerekiyor. İşte Banggood’a kim belgeyi göndereceğiz.

Banggood

Kaydettiğiniz kim PDF dosyası aracılığıyla birbirleriyle navlun paketinin fotoğrafını, Banggood vasıtasıyla size gönderilen maili yanıtlayarak yollamanız gerekiyor. Yollarken şu cümleyi de ekleyebilirsiniz: “Gümrük müdürlüğü bana kim belgeleri verdi. Cevabınızı en anlık sürede bekliyorum.”

Maili yolladıktan anlık bir zaman dilimi bundan sonra yine Banggood size dönüştürmek yapacak. Itibaren dönüştürmek mailinde hızlı; ödediğiniz gelir vergisi tutarının 3 kurumsal günü içerisinde iade edileceği, bunu söyledikten sonra bankanıza bağlantılı olarak kim işlemin 7-14 tarih sürebileceği yazıyor. Eğer haftasonu arası kim işlemi yaptıysanız, kartınızın profil sayfası özetine tam hafta içi yansıyabilir.

Banggood

Aynı şekilde iadenin, ödediğiniz verginin toplamını kapsadığını ekleyelim. Profil özetinizi belirlemek ettiğinizde aslında bunu göreceksiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Banggood üzerinden gümrük vergisi iade alma rehberi

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply