Barlarda Her Yıl 138 Bin Cep Telefonu ve Dizüstü Bilgisayar Unutuluyor – Hardware Plus

Barlarda Her Yıl 138 Bin Cep Telefonu ve Dizüstü Bilgisayar Unutuluyor – Hardware Plus

Antivirüs yazılım programı kuruluşu ESET’in İngiltere’de yaptığı araştırmaya bağlı olarak kulüp ve pub’larda yıllık 138 1000 mobil ve dizüstü bilgisayar sistemi unutuluyor. Unutulan kim cihazların %64’ünde her türlü bir koruma koruması bulunmuyor. ESET, bundan sonra uyarıyor: “Cihazları bu bulduysa, içindeki bilgiler Kendi eline geçmiş tarih muhtemelen.”

ESET, kaç fasulye telefon ve bacak üstü bilgisayarın kaybolduğunu keşfetmek için İngiltere’de keşfedildi 600 kulüp ve pub aracılığıyla hep birlikte çalıştı. Analiz sonuçlarına bağlı olarak İngiltere’de her yıl ortak başına barda 12 adet üreticisi unutuluyor. Aşağıda gerçekten iyi (PL) haber şu; araştırmaya katılan barların %83’ü cihazların dürüst gerçek sahiplerine ulaştırılması için ellerinden geleni yapıyorlar.

Çok dürüst gerçek sahibine bir kez daha ulaşıyor ama…

ESET Gözetim Uzmanı Mark James, “Önemli ölçüde işten çıktıktan daha sonra yanlarında bilgisayarları aracılığıyla sosyalleşmeye gidenler, kim cihazları açıkça gittikleri yerlerde unutabiliyorlar. Böylece taşıdığımız bacak üstü bilgisayar sistemi veya cüzdan telefonları önemli ölçüde de finans kurumu hesapları aracılığıyla ilişkili kırılabilir bilgiler içeriyorlarsa, korunmaları çok önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak kim şartlarda cihazların uygunsuz ellere geçmesi şaşırtıcı bir şekilde devasa cesaret taşımaktadır” diye konuştu. Çalışmadan çıkan bir çeşitli diğer sonuca bağlı olarak; keşfedildi cihazların %61’i dürüst gerçek sahiplerine, %18’i ise polise almak edilmiş.

Arada ne oldu?

Mark James, sanal üreticisi kullanıcılarını uyarıyor: “Çalışmamızdan çıkan sonuca bağlı olarak cihazların birçoğunun asıl sahiplerine tavsiye dönmesi şaşırtıcı bir şekilde çarpıcı bir haberdir. Fakat ekipman tavsiye dönmeden geçmişte kimlerin eline geçip hangi bilgilerin dışarıya sızmış oalbileceğini kullanıcıların kendilerine sormaları gerek. Bu arada ‘cihazım büyük ölçüde niyetli birinin eline geçerse eğer, beni ezici durumda bırakacak başına hangi bir şahsi veya uzman bir veriye ulaşabilir mi? Eğer cevabınız kesinlikle ise, ki ben öyle olacağını düşünüyorum, cihazlarınızın güvenliği sizin önceliğiniz olmalıdır”.

Yine bir başka ne unutuluyor?

Sonuçta ankete katılan kişilere geçtiğimiz uzun yıllar barda unuttulan en değişik objenin ne olduğu soruldu. Cevaplar şöyle oldu: Birinin külleri, küçük olan, önyükleme, bitki, devasa bir {at} yetkililer.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Barlarda Her Yıl 138 Bin Cep Telefonu ve Dizüstü Bilgisayar Unutuluyor – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply