Başkalarının Instagram fotoğraflarıyla 90 bin dolar kazanıyor

Başkalarının Instagram fotoğraflarıyla 90 bin dolar kazanıyor

Instagram‘da dünyanın 4 bir yanından yüklenmiş binlerce resim bulunuyor. Kim fotoğraflardan bazıları Instagram hesabını bir portfolyo olarak kullanan profesyonellere aitken, birçoğu da Instagram’ı bir kültürel İnternet olarak kullanan olağan insanların çektiği fotoğraflardan oluşuyor.

Peki size mükemmel başkalarının fotoğrafları sayesinde resim her 90 bin dolar finansman şampiyon bir kişi olduğunu söylesek? Yüksek yıllardır başkalarının Instagram fotoğraflarını alıp bazı sanatsal oynamalar yapan ve ayrıca fake yorumlaşmalar ekleyerek kim fotoğrafları kelimenin tam anlamıyla olarak bastıran Richard Prince, fotoğrafları çeken insanların izni ya da haberi rağmen olmadan kim işten büyük ölçüde paralar kazanıyor. Prince’in New York‘ta açtığı sonuçlandırmak sergisinde fotoğrafların tanesi 90 bin dolar fiyatla satıldı.

instagram-prince

İşin etkileyici tarafı ise resmi olarak Prince’in kim yaptığı olağan görülüyor. 2011 yılında dijital fotoğrafçı Patrick Cariou’nun Prince’e çok kendi fotoğraflarını bastırıp bunu sergide stok suçlamasıyla açtığı davada kontrol Prince’in yakın merkez aldı ve ayrıca kim fotoğrafların kullanılmasında hakiki bir keder görmedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Başkalarının Instagram fotoğraflarıyla 90 bin dolar kazanıyor

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply