Batarya kapasitesi için umut verici gelişme! – Hardware Plus

Batarya kapasitesi için umut verici bina! – Hardware Plus

Batarya kapasitesi, taşınabilen elektronik aletler cihazların en gerekli ihtiyaçlarından bir kişi olsa da günümüzde ancak açıkça anlamı aracılığıyla çözülebilmiş bir ilgilendirmek kesinlikle değil. Kim bağlamda yıllardır ileri çalışılan batarya aracılığıyla ima etmek ikilisi, bilimsel araştırma insanlarının da odağı halinde.

İlginizi çekebilir: Samsung Galaxy A70s, TENAA raporlarında görüldü!

Purdue Üniversitesi analiz ekibi, bataryaların ima etmek hızı ve ayrıca birlikte çalışmak ömrü aracılığıyla stresli istatistikler yapıyor. Analiz ekibi, yaptıkları taze bir araştırmada bilge telefonların bataryaları konusunda devrimsel taze bir metot ortaya çıkardı. Buna bağlı olarak, nanochain aracılığıyla telefonların ima etmek kapasitesini arttırmak başarılabilir muhtemelen.

Günümüzde bilge telefonların birçoğunda lityum-iyon bataryalar kullanılıyor. Bataryanın ima etmek kapasitesi ise, depolayabileceği lityum iyonlarının sayısına bağlantılı kılıf. İyonları tutması için bataryalarda, küçük ve ayrıca kabul edilebilir bir ilaç olan grafit kullanılıyor. Yine de kim maddenin fazla iyon tutamıyor oluşu ve ayrıca bilge telefonların giderek daha fazla gelişmesi, uzmanları batarya teknolojileri yaklaşık taze arayışlara yönlendiriyor.

Batarya

Purdue Üniversitesi analiz ekibi üyesi Kayla Wiles kim konuda açıklamalarda hediye. Antimon adı bunu göz önünde bulundurarak ve ayrıca sembolü Sb olan elementi kullandıklarını ayar özel dedektif, nanochain adında bir yenilik geliştirdiklerini anahtar kelime etti. Atom numarası 51 olan Antimon elementi elektrot tasarımı için faydalı hale getirilebiliyor.

Antimon ismindeki bir element, Lityum İyon ve ayrıca Grafit pillerden istisnai olarak daha detaylı etkinlik gösteriyor. Özdeş kapasiteye yaratıcı nanochain pillerin 30 dakikada doldurulabildiğini ve ayrıca 100 sarj/balgam söktürücü döngüsünde de elektrik pili sağlığının diğerlerine bağlı olarak çok çok daha az uzlaşma gördüğünü açıklayan araştırmacılar kim konuda çalışmalarına ısrar etmeye devam et edeceklerini belirtti.

Batarya

Geleneksel olarak batarya kapasitesini arttırmak için eşdeğer malzemeler kullanıldı yine de kim malzemeler 3 kata {kadar} genişleyebildiğinden dolayı patlayabilecekleri için öldürücü olarak olarak görmek edildi. Şimdilik kim malzemelerin an telefonlarımızda kullanılacağı bilinmese de uzun değil batarya performansları konusunda kötü gelişmeler yaşanacağı kambur ediliyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Batarya kapasitesi için umut verici gelişme! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply