Batarya ömrünü uzatmak için neler yapmalıyız? – Hardware Plus

Batarya ömrünü uzatmak için neler yapmalıyız? – Hardware Plus

Bilge telefonlarla hep birlikte kültürel medya kullanımının da artması, cep telefonu cihazlarımızın şarjlarının son derece anlık sürede bitmesine sebep kaza. Tekrar tekrar hak talepleri de bataryaların ömrünü kısaltıyor. Peki bataryalı olarak kullandığımız elektronik aletler cihazlarımızın batarya ömrünü uzatmak için neler yapmalıyız?

44 yıldır Tavuk’nin güç çözümleri markasıolarak çare veren Tunçmatik’in Kontrol Kurulu Devlet Başkanı’ı Mehmet Özer, konuyla endişeli öğüt vermek veriyor;

Cihazın Otantik Ima etmek Aletini Kullanın

Bataryanın kalıcı olmasında kullanılmış şarjaletinin sonuç gerçekten önemli.  Otantik olmayan bir suçlamak aleti kullanıldığında cihazın pili daha çabuk ölür. Telefonunuzun otantik suçlamak aletinin bozulması durumunda, şüphesiz yine cihazın kişiye özel otantik suçlamak aleti alınması önerilir. Aksi takdirde makine yaralamak veya incitmek görür. Ima etmek aletleri birbirine benzese de, son derece kuvvet olmadıkça benzersiz birmodelin suçlamak cihazı kullanılmamalıdır. Bunu göz önünde bulundurarak bunların güçleri kontrast gösterebilir.

Şarjın Mükemmel Bitmesini Sağlayın ve ayrıca Açıkça Kapsamlı Bataryayı Şarjda Bekletmeyin

Şüphesiz cihazınızın şarjı kusursuz bittiğinde şarja takın. Cihazınızı ‘batarya kırılgan’ uyarısı verdiğinde şarja takmanız, bataryanızın ömrünü uzatacaktır. Bununla hep birlikte %100 kapsamlı bataryanızı şarjda bırakmayın. Rutin olarak karanlık yatarken şarja takılan elektronik aletler araçlar için budurum son derece tehlikelidir.

Ima etmek İşlemi Yarıda Kesilirse

Cihazınız şarjdayken elektrik gücü kesilir veya acil durum bir işiniz çıkıp bataryanız açıkça dolmadan şarjdan kurulum zorunda kalırsanız,suçlamak kusursuz bitene {kadar} cihazı kullanmaya ısrar al. Şarjı kusursuz bitmemiş cihazı bir kez daha suçlamak etmeye kalkmak bataryanın ömrünü kısaltacaktır.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Batarya ömrünü uzatmak için neler yapmalıyız? – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply