Bataryalar 10 kat daha güçlü olacak ! – Hardware Plus

Bataryalar 10 kat daha güçlü olacak ! – Hardware Plus

Bataryalar 10 kat daha güçlü olacak . Bir analiz ekibi, toparla teknolojiye bağlı olarak; 5 ila 10 kat daha fazla hinterlandı elektrik yoğunluğuna kurucu çok yönlü, yeniden inşa ima etmek edilebilir; gümüş oksit-çinko elektrik pili geliştirdi. Pilin üretiminin de basit olduğunu belirttiler.


İlginizi çekebilir: iOS 14.2’nin elektrik pili tüketimiyle başı dertte!


Bataryalar 10 kat daha güçlü olacak !

Son zamanlarda geliştirilen gümüş oksit-çinko piller; lityum ion pillere bağlı olarak 10 kat daha fazla elektronu tutma kapasitesi olduğu detaylı. Son zamanlarda çok yönlü ekranlar aracılığıyla de bağlı kalarak olduğu belirtilen bataryalar birkaç açıdan çok yönlü maddeden yapıldığı belirtiliyor. California San Diego Üniversitesi yanı sıra California merkezli ZPower şirketindeki araştırmacılardan dahil ekip, bulgularını Joule dergisinin 7 Çeşitler sayısında detaylandırdı.

Lu Yin, “Pillerimiz, piller kabaca tasarlanması gereken elektronikler yerine; elektronikler kabaca tasarlanabilir” dedi. Epeyce beyin karışıklığını önlemek için kolay erişilebilir elektrik pili teknolojisinde lityum çevresini saran elektronlar olanaklar almakta iken taze bileşikte elektronların çevresini gümüş oksit-çinko aracılığıyla sararak inanılmaz daha fazla elektronu dikte altına tutması sağlanacaktır. Kim son teknoloji pilin alansal kapasitesi, yatak odası sıcaklığında santimetre kare her 50 mili amperdir – kim, genellikle bir Lityum iyon pilin hinterlandı kapasitesinden 10-20 kat daha fazladır.

Yin, “Kim Çeşitlilik bir alansal potansiyel daha geçmişte Daha önce hiç ödünç almak edilmedi”. “Yanı sıra gelişme yöntemimiz mali yanı sıra ölçeklenebilir.” dedi. Son zamanlarda elektrik pili, aslında piyasada keşfedildi çok yönlü pillerin her türlü birinden daha uzun kapasiteye kurucu. Bunun nedeni, pilin inanılmaz daha fakir bir empedansa kurucu olmasıdır (bir güç devresinin ya da cihazın seçim akıma e karşı direnci). Empedans ne {kadar} düşükse, uzun gelgit boşalmasına e karşı elektrik pili performansı o {kadar} iyidir.

Jonathan Scharf “5G yanı sıra Nesnelerin İnterneti (IoT) pazarı hızlı büyüdükçe, uzun akımlı kablosuz cihazlarda iş ürünlerden daha gerçekten iyi (PL) etkinlik gösteren kim elektrik pili; bireysel elektroniği için taze yaratılış elektrik kaynağı olarak çeşitli diğer teknolojilere önemli meydan okuyucu olacak” dedi.

Bataryanın birlikte çalışmak alanları !

Telefon yanı sıra dizüstü kişisel bilgisayar dünyasında elektrik pili ömrü başına ne {kadar} kapsamlı olsa da; modern zaman teknolojileri aracılığıyla yeter elektrik pili ömrünü karşılayabiliyoruz. Yine de ilgilendirmek elektrikli yöntemler (PL) yanı sıra yükselen araçlara gelindiğinde halen inanılmaz kısıtlı elektrik pili kapasitelerinin olduğunu görüyoruz. Kim elektrik pili teknolojisi aracılığıyla birbirleriyle SUV sürüm araçların sıradışı dolum aracılığıyla 1000 km menzile ulaşması bekleniyor.

Ying Shirley Meng, “Gerekli yoğunlaşmak noktamız hem elektrik pili performansını hem de gelişme sürecini iyileştirmekti. Son zamanlarda pili güçlendirmek için araştırmacılar, ZPower’ın tescilli bir katot tasarımı yanı sıra kimyasını kullandılar. Wang yanı sıra ekibi, üretilebilir, gerilebilir sensörler yanı sıra gerilebilir piller konusundaki uzmanlıklarına katkıda hediye. Pilin eşsiz elektrik yoğunluğu, gümüş oksit-çinko (AgO-Zn) kimyasından kaynaklanmaktadır. Birçok iş çok yönlü elektrik pili, bir Ag2O-Zn kimyası kullanır. Dolayısıyla, sık kısıtlı çevrim ömürlerine yanı sıra fakir kapasiteye sahiptirler. AgO yaygın istikrarsız olarak düşün edilir. Yine de ZPower’ın AgO katot malzemesi, AgO’nun elektrokimyasal kararlılığını yanı sıra iletkenliğini iyileştirmek için tescilli bir üst oksit kaplamaya dayanır.” dedi.


İlginizi çekebilir: 120 Hz göster tazeleme hızı bataryanızın düşmanı mı? 


Manuel: Scitechdaily

(*10*)Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bataryalar 10 kat daha güçlü olacak ! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply