Bataryasız Cihazlar için yeni teknoloji! – Hardware Plus

Bataryasız Cihazlar için yeni yenilik! – Hardware Plus

Bataryasız giyilebilir ekipman teknolojisi önemli ölçüde Sağlık alanında kullanılmış ve ayrıca yüksek dönem suçlama edilmeden çalışması gereken ekipman  ve ayrıca sensörler için yeni bir kaldırım açabilir.


İlginizi çekebilir:Apple Watch kordonu elektrik pili işlevi görebilir!


Bataryasız Giyilebilir Cihazlar

Penn State ve ayrıca Minjiang Üniversitesi liderliğindeki dünya çapında bir analiz ekibi, bir süredir giyilebilir cihazlarda kullanılmak üzere insanlar nefesi ve ayrıca hareketinden elektrik enerjisi toplayabilen gerilime dayalı bir düzeni ileri çalışıyorlardı. Analiz ekibi sonuçlarını mahalle zamanda Nano Energy’de yayınladı. Penn State’in Tasarım Bilimi ve ayrıca Özellikleri Bölümü’nden Prof.Cheng teknolojileri aracılığıyla stresli uzmanlık verdi.

Analiz grubu giyilebilir cihazlarda sonuçlandırmak gelişmelerin daha inanılmaz cihazlardaki sensörleri yenileme eğiliminde olduklarına bildirmek çekti. Giyilebilir cihazlarımıza enerji teklif için kim cihazları sürekli bir bataryayla birleştirmemiz gerekiyor. Yine de bataryaların kapasiteleri izole edilip saklanmış. Cihazların üretiminde mikro çok kapasitörler kullanıldı. Inanılmaz kapasitörler aracılığıyla ekipman ve ayrıca üzerindeki sensörlere elektrik pili ihtiyacı olmadan kişiye özel kendine enerji servis yeteneği kazandırılabilecegi saptandı. Araştırmacılar  sisteme yönler hareketi güç enerjisine dönüştüren yeni bir yenilik olan triboelektrik nanojeneratör  birleştirmek ettiler. Kim karışım aracılığıyla kişiye özel kendine katip bir düzeni yaratılmış oldu. Cheng, “Triboelektrik nanojeneratöre dayanan kim kablosuz suçlama modülüne yaratıcı olduğumuzda, dirseğinizi bükmek ya da nefes alma büyüsü alıp teklif iyilik harekete dayalı elektrik enerjisi toplayabiliriz mikro çok kapasitörleri iddia için kim günlük kayıt insanlar hareketlerini kullanabiliyoruz. Kim birleştirmek sistemi grafen bazlı bir gerinim sensörüyle birleştirerek, elektrik enerjisi depolayan ve ayrıca triboelektrik nanojeneratörler vasıtasıyla yüklenen mikro-çok kapasitör dizilerinin sensöre enerji sağlayabildiğini söyledi ve ayrıca kim sistemin giyilebilir cihazlara enerji servis potansiyelini sahip olmak” dedi.

 

Mikro çok kapasitörler nedir ?

Pillere bir olasılık olan mikro çok kapasitörler, giyilebilir cihazlarda lityum iyon pilleri tamamlayabilen ya da bir dereceye kadar yerini alabilen elektrik enerjisi depolama alanı cihazlarıdır. Mikro çok kapasitörler çok küçük yapıya, uzun enerji yoğunluğuna ve ayrıca aniden suçlama olma ve ayrıca boşaltma özelliğine sahiptir. Cheng ve ayrıca ekibi giyilebilir cihazlarda mikro çok kapasitörlerin kullanımını dönüştürmek için olasılık ekipman mimarilerini ve ayrıca asimilasyon süreçleri üzerine yaptıkları çalışmalarda yeni bir altyapı geliştirdiler. Mikro-süperkapasitör hücrelerinin bir {ada}-web bağlantısı yerleşiminde düzenlenmesinin, mikro-süperkapasitörlerin (adaların) deformasyonunu azaltırken, konfigürasyonun köprülerde esneme ve ayrıca bükülmesine için mümkün kılmak verdiği sonucuna ulaştılar. Cheng, “Hücreleri bağlarken bir {ada} köprüsü tasarımı aracılığıyla, mikro çok kapasitör dizileri hatta daha fazla gerilebilirlik ve ayrıca özgürlük gösterdi sonucuna ulaştık . Kim sistemin destek dönüşümlü olarak % 100’e {kadar} gerilmesine olanak tanıyor. dedi.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bataryasız Cihazlar için yeni teknoloji! – Hardware Plus

Rehber: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply