Bilgisayar sevkiyatları, bileşen sıkıntısına rağmen artış gösterdi!

Bilgisayar sevkiyatları, bileşen sıkıntısına rağmen artış gösterdi!

International Data Corporation (IDC) vasıtasıyla derlenen istatistik, yılın başlangıçta çeyreğinde kişisel bilgisayar arzının arttığını gösteriyor. Bununla birbirleriyle, bileşen sıkıntısına rağmen kişisel bilgisayar sevkiyatları da hızlı arttı. Veriler, masaüstü bilgisayarları, sayısız sınıflardaki dizüstü bilgisayarları ve ayrıca şirket istasyonlarını içeriyor. X86 mimarisine kurucu olan tabletler ve ayrıca sunucular kim raporda tesis almıyor.


İlginizi çekebilir: Xiaomi ve ayrıca Oppo, kişiye özel 5G işlemcilerini hızlı tanıtacak!


Bilgisayar sevkiyatları, ortak rapora bağlı olarak sadece nasıl bir resim çiziyor?

Soba ayından mart ayına {kadar} olan dönemde, medeniyet genelinde 83.98 bin masaüstü kişisel bilgisayar satışı gerçekleşti. Kim veriler, eski yıla kıyasla dramatik artış olduğunu gösteriyor. 2020 yılının başlangıçta çeyreğinde 53.12 bin adet masaüstü kişisel bilgisayar satıldı. Buradan ayrılmak çıkacak olursak kim on yıl, eski yıla oranla kişisel bilgisayar satışlarında %55.2 artış erişilebilir. IDC’nin Cep telefonu Üreticisi Analiz Müdürü Jitesh Ubrani, büyük açıklamalar yaptı. Ubrani, “Geçtiğimiz on yıl yetiştirilemeyen sevkiyatlar, kim yılın başlangıçta çeyreğinde gerçekleşti. Aynı şekilde salgının getirdiği ödeme talepler de dönüştürme hacmini arttırmaya oyalanmak etti.” dedi. Aynı şekilde Ubrani, “Salgınla birbirleriyle başlayan, olağan dönüştürme fiyatlarının artışına sebep olmak olan bileşen kıtlığı ve ayrıca lojistik kriz peşini bırakmamak, sürdürmek.” uyarısını yaptı.

Analistler, pazarın beklenmedik bir şekilde büyüdüğünü belirtiyor. Bununla birbirleriyle, elektronik aletler bileşenlerin yetersizliği ve ayrıca teklif zincirlerindeki aksama peşini bırakmamak, sürdürmek. Kim tablonun ortaya çıkması, uzaktan eğitimin yaygınlaşması ve ayrıca uzaktan analiz olanaklarının arttırılması aracılığıyla açıklanmakta.

Bilgisayar sevkiyatları

Önde itibaren tedarikçiler sıralamasında başlangıçta sırada, dünya çapında kişisel bilgisayar endüstrisinin sanal olarak dörtte birini doğrudan eden Lenovo sahip olmak. Lenovo‘nun pazar yeri hacmi yılın başlangıçta çeyreğinde %24.3 oldu. Ardından %22.9 aracılığıyla dakika sırada HP bulunmakta. 3 üncü sırada ise dizüstü bilgisayarlarda göster kalitesiyle öne çıkan ve ayrıca %15.4 pazar yeri hacmine kurucu olan Dell olay. Dörtte bir ve ayrıca 5. sırada ise %8 ve ayrıca %7 oranlarla Apple aracılığıyla Acer sahip olmak. Bu nedenle çeşitli diğer bütün markalar, pazarın çeşitli diğer %22.5′lik oranını somutlaştırmak ediyor.

Bilgisayar sevkiyatları

Teklif sıkıntısı gelecekte çözüme kavuşacak mı?

IDC‘nin Cep telefonu Üreticisi Analiz Birincil Temsilci Ryan Reith, “2021’e girerken bilgisayarların şirket, kurs ve ayrıca genel olarak kiralama oranı arttı. Yarı iletken alanında oyalanmak eden teklif sıkıntısı, satıcıların envanterini yeniden inşa doldurma ihtimalini azaltıyor. Aynı şekilde müşterilerin siparişlere ulaşması da sinir bozucu bir hale olay. PC tarafında köklü bir değişimin gerçekleştiğine inanıyoruz. Kim da önümüzdeki yıllarda daha tamamen bir sonuçla bizleri karşılayacak. İş, kurs ve ayrıca tüketicinin demek daha inanılmaz gereksinim oluşturması dengeyi bozdu. Çeşitli şehir dışı salgından daha sonra açılmış olsa da yarı iletken sıkıntısı ancak peşini bırakmamak, sürdürmek. Bileşen kıtlığı, 2021’in kapsamlı çoğunluğunda uzun ihtimalle argüman konusu olmaya oyalanmak edecek. Yine de daha büyük olan şüphe, kişisel bilgisayar talebinin 2-3 on yıl içerisinde hangi yöne evrileceğidir.” açıklamasını yaptı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bilgisayar sevkiyatları, bileşen sıkıntısına rağmen artış gösterdi!

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply