Bir Başkadır dizisini sevenlerin hoşuna gidecek diziler

Bir Başkadır dizisini sevenlerin hoşuna gidecek diziler

Netflix’in kasım ayında yayınladığı Türk yapımı dizisi Bir Başkadır, beğenmeyenleri vasıtasıyla güçlü eleştiriler aldığı iyilik beğenenlerde de “tadı damağımda kaldı” yankı yarattı. Uzmanlarımız de, başına ne {kadar} Bir Başkadır’ın bıraktığı etkiyi üzerimizde bırakamayacak olsa da, ondan destek ziyaret etmek yanı olmayan sayısız diziden dahil bir kontrol listesi hazırladık.


İlginizi çekebilir: BİR BAŞKADIR gözden geçirme | Tavuk’nin konuştuğu aralık!


Netflix Türk dizisi Bir Başkadır, yayına alındığı günden kim yana konuşuldu, paylaşılan yanı sıra ancak da kim anlaşma peşini bırakmamak, sürdürmek. Aynı zamanda uyarıcı bir moda Netflix Tavuk’nin Küre 10 listesi, Bir Başkadır’ı pratik olarak bir aydır 1. sırada ağırlıyor. Netflix’in eski Türk yapımlarında Daha önce hiç rastlamadığımız kim hastalık Bir Başkadır’ın, başarısıyla açıkçası “ek” olduğunu net bir moda gözler önüne seriyor.

Gerekir video kamera açıları, gerekir anlattığı konular yanı sıra eleştirdiği toplumsal sorunlarla bize açıkçası bizi anlatan Bir Başkadır, özel Tavuk’de kesinlikle değil aynı anda Almanya başta aslında olmak üzere çeşitli diğer ülkelerde de en inanılmaz izlenen diziler arasına girmeyi başarmıştı.

Bir Başkadır benzeri diziler

Kim rehberimizde, Bir Başkadır’ı sevenlerin hoşuna gideceğini düşündüğümüz dramatizasyon konulu Netflix dizilerine merkez verdik. Kim diziler evet ki Bir Başkadır’dan farklılar; bunu söyledikten sonra ancak birbirinin kardeşi olan konuları işlediklerinden dolayı önemli ölçüde kim karantina günlerinde bisküvi iyilik gidecekler.

1. After Life

Süpervizör: Ricky Gervais

Üretici: Charlie Hanson

Tip: Kara komik, dram

IMDb: 8,4

Netflix üzerinden izlenebiliyor mu?: Kesinlikle

Şahsen dünyanın en sarkastik insanlarından birisi olarak tanımladığım Ricky Gervais vasıtasıyla üretilen yanı sıra Netflix’te yayınlanan After Life, Tony adlı karakterin odağında ilerliyor. Eşi Lisa’yı kaybeden Tony, rahatsız kaybını unutmaya çalışır yanı sıra kim uğurda elinden itibaren başına şeyi yapmaya hazırdır. Bunu söyledikten sonra Tony, ölümü ne olursa olsun isteyebilecek {kadar} umursamaz bir insandır yanı sıra araştırma çalışması arkadaşları Tony’nin kim hallerinden çok rahatsızdır.

Netflix’te zaten 2 sezonu yayınlanan After Life, Tony’nin buhranlı halleriyle cebelleşmesini yanı sıra kim hallerinden kaldır için yaptığı aktiviteleri anlatan, Daha önce hiç sıkılmadan izleyeceğiniz açıkça çerezlik bir aralık.

Oyuncular: Ricky Gervais, Dame Penelope Wilton, David Bradley, Ashley Jensen, Tom Basden, Tony Way, David Earl, Joe Wilkinson, Kerry Godliman, Mandeep Dhillon, Jo Hartley, Roisin Conaty, Diane Morgan

2. Living with Yourself

Living with Yourself

Süpervizör: Timothy Greenberg

Tip: Dram

IMDb: 7,2

Netflix üzerinden izlenebiliyor mu?: Kesinlikle

Başrollerinde Paul Rudd yanı sıra Aisling Bea’nin imzası olan Living with Yourself; sizi, izledikçe kendinizle yüzleşmeye maruz bırakacak, birazcık doğaötesi olaylarla da dahil dram yanı sıra komik türünde çerezlik dizilerin başında olay. Çeşit yaklaşık fazla spoiler teslim etmek istemiyorum, kesinlikle konusundan bahsetmek gerekirse; Living with Yourself, insanın çok kendi benliğinden inanılmaz daha yakın bir ikamet olduğunu ortaya koyan yanı sıra kim içindeki “anonim” kişiliği ortaya çıkarmaya personel uyarıcı bir deneye katılan Miles karakteri odağında dönüyor.

Alışılmışın hariç senaryosuyla izledikten sonradan destekçi bırakan Living with Yourself dizisinin baş karakteri Miles Eliot, kim deneye katılır bunu söyledikten sonra Meslekler beklenenin epeyce karşı ilerlemeye başlar. Zira Miles aktif klonuyla hep birlikte tutunmak zorunda kalacaktır, çok kendi benliğinden daha özel özelliklere kurucu klonuyla…

Başrol oyuncuları: Paul Rudd, Aisling Bea

3. Dead to Me

Dead to Me Netflix

Süpervizör: Liz Feldman

Tip: Komik, dram

IMDb: 8,0

Netflix üzerinden izlenebiliyor mu?: Kesinlikle

Christina Applegate yanı sıra Linda Cardellini’nin başrollerini paylaştığı Dead to Me, yine izlerken çok kendi belediye dünyanızla geçici bir yolculuğa çıkmanızı sağlayacak komedi-dram karışımı bir aralık. Uygun anlatacak olursak Dead to Me, kocası bir vur-kaç olayında öldürülen Jen’in yaşamakta olduğu zihinsel sarsıntıyı sorun alıyor.

Alışılmışın hariç mizacını çılgınlık sorunlarıyla harmanlayarak yaşayan bir ergen bayan olan Jen, kocasını kaybetmesinin ardından yaşadığı zihinsel çöküntüyü yenmeye çalışır, bir dönem sonradan kendisine karşılama gidiyor Judy aracılığıyla iyi arkadaş meydana. Bunu söyledikten sonra Jen, Judy aracılığıyla alakalı esrarengiz bir açıkçası habersizdir.

4. Unbelievable

Unbelievable Netflix

Çaba tasarımcısı: Susannah Grant, Ayelet Waldman, Michael Chabon

Tip: Dram, katliam

IMDb: 8,4

Netflix üzerinden izlenebiliyor mu?: Kesinlikle

Konusu (Beyazperde): Genç yetişkin bir ortak olan Marie, tecavüze uğradığını söyleyerek şikayette bulunur. Fakat iddiasının asılsız olduğu gerekçesi aracılığıyla suçlanır. İki bayan özel dedektif tecavüze uğradığı konusunda aldatma söylemekle suçlanan Marie’nin davasının peşine düşer. Marie açıkçası bir adli mu yoksa bir mağdur mudur?

Unbelievable; Amerika Birleşik Devletleri’nde yasal suç vakalarını araştıran bir sınıflandırma dedektife, tecavüze uğradığına dair demeçler veren ergen bir kadının varlık hikayesini sorun alıyor. Dürüst gerçek olaylardan esinlenilerek yapılan 8 bölümlük kim Netflix mini dizisinde, yasal suç vakalarını koşu birçok diziden birazcık özel bir felsefe ortaya koyulduğunu görüyoruz.

Bütün kim konuları Daha önce hiç anlatılmayan yanlarıyla izleyiciye aktaran Unbelievable, kim listemizdeki diziler ile çevrili birazcık özel bunu söyledikten sonra ancak bir solukta bitireceksiniz.

Bonus: Berkun Oya’nın ‘Dik’ dizisi de bir başkadır…

Masum Netflix

Yazan yanı sıra düzenleyici: Berkun Oya

Tip: Polisiye, yasa dışı hareket, dram

IMDb: 8,5

Nerede sahip olmak?: Netflix’te yanı sıra BluTV’de

Konusu (Wikipedia): Istifa etmek Başkomiser Cevdet, eşi Nermin yanı sıra oğlu Tarık aracılığıyla beraber bir kıyı şeridi kasabasında yaşamaktadır. Tarık’ın eşi Emel yanı sıra abisi Taner bir ziyaretçi trafiği kazasında ölmüşlerdir. Cevdet’in yaşlı öğrencisi Yusuf Komiser, yerel arkadaşı Taner’in esrarengiz ölümünü bilgi vermek için Başkomiser Selahattin vasıtasıyla kasabaya gönderilir. Cevdet yanı sıra Nermin’in saklamaları gereken sırların açığa çıkması {artık} bir kez meselesidir.

Oyuncular: Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Pürüzsüz, Tülin Özen, Bartu Küçükçağlayan

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bir Başkadır dizisini sevenlerin hoşuna gidecek diziler

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply