Bir Çalışan Google’a Gizliliği İhlal Etme Davası Açıyor

Bir Çalışan Google’a Gizliliği İhlal Etme Davası Açıyor

Google’da varlık yöneticisi pozisyonunda olan bir katip şirketi California Personel haklarını karşı çıkmak ettiği gerekçesiyle mahkemeye verdi.

Çalışan dün gece itibariyle Google’ı sağlayıcı çalışanlarını gözetlemeye yarayan gösteriler kullanmaya zorladığından dolayı yükseklik mahkemeye başvurdu. Hizmet sağlayıcı politikasına bağlı olarak katip bilgileri güvenlik ve güvenlik kuvvetlerine sızdırılabiliyor. Çok kendi avukatları sihirbaz olsa sağlayıcı içi konuşmalar yasa dışı faaliyet şüphesi kapsamında raporlanabiliyor.

Hizmet sağlayıcı politikalarında inanılmaz şekilde huzursuz maddeler sahip olmak. Mesela işçiler kapsamlı bir Silikon Vadisi şirketin çalışmanın tam olarak nasıl bir nokta olduğunu anlatan okul kitabı yazamıyor. Kim kişisel gizlilik politikalarının amacı güvenlik ve güvenlik birimlerine sızdırmayı önlemek yerine çalışanların savunmasız bilgileri basına sızdırmasını önlemek olması gerekiyor. Dosya takımı şirketin kurucusu hesap açılmış bulunmakta. Bunu söyledikten sonra kim ismin Sergey Brin mi yoksa Larry Page mi olduğu bilinmeyen.

Hizmet sağlayıcı 12 özel suçlamayla e karşı karşıya. Eğer etik olmayan bulunursa başına bir şarj etmek için 100 para finansal cezasına çarptırılabilir. Şirketin 61.000’den fazla çalışanı bulunuyor. Eğer yapıldığı olarak görüntüle edilen ihlaller disiplin ödemelerinden başarılı 1 uzun yıllar içerisinde tekrarlanırsa finansal cezası Bir çift katına çıkıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bir Çalışan Google’a Gizliliği İhlal Etme Davası Açıyor

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply