Bir Geliştirici, Winamp’a Dayalı Fiziksel Bir MP3 Oynatıcı İnşa Etti – Hardware Plus

Bir Programcı, Winamp’a Dayalı Fiziksel Bir MP3 Oynatıcı İnşa Etti – Hardware Plus

Hatırlayanlar için Winamp medya oynatıcı, 1997’de piyasaya sürülmesinden sonradan yaygın bilinen hale itibaren zamansız bir uygulamadır. Rutin, Spotify yanı sıra Apple Music seç kolay erişilebilir popüler müzik hareket platformlarına kıyasla inanılmaz izole edilip saklanmış özelliklerle gelse de, biraz kendini sevdirmişti. Hemen şimdi, bir programcı, kesinlikle Winamp‘a dayalı MP3 çalar yaptı.

Aynı anda fark edilir kaynaklı bileşenler şirketi Adafruit‘in bir parçası olan Tim C adlı bir programcı, Adafruit PyPortal adlı bir DIY cihazı yoluyla Winamp tabanlı bir MP3 oynatıcı yaptı.

Projesinin bir parçası olarak Tim C, bir PyPortal cihazını bütün tercih şarkılarınızı çalabilen yanı sıra bir Facebook mühendisi vasıtasıyla yaratılan Winamp Skin Museum‘daki ikonik tüketici yapımı Winamp dışarıda görünümlerini destekleyen bir Winamp MP3 çalara dönüştürdü.

Tam olarak nasıl Çalışıyor?

Strateji özelliklere servet olursak, makine sıradan MP3 çalar seç kesinlikle değil. Bütün müziklerinizi PyPortal Winamp MP3 oynatıcıya aktarmak için, şarkıları bir SD karta kopyalamak yanı sıra cihaza takmak gerekiyor. Aynı şekilde, oynatıcıda seslendirmek yanı sıra müzisyen adlarının tam olarak görünmesini isteniyorsa, bunları dikkatle geri yükleme adlandırmak gerekiyor.

Winamp MP3 çalar aynı anda çalma listelerini de okuyabilir. Yine de, bunları cihaza aktarmadan daha önce manuel olarak artırmak yanı sıra .json dosyaları olarak yapılandırmak gerekiyor. Aynı şekilde, PyPortal cihazında oynatmak istenecek “playlist.json” olarak geri yükleme adlandırarak birden fazla çalma listesi oluşturabilir yanı sıra bunlar ortasında değiştirmek yapabilir.

Kontrollere gelince, Winamp MP3 çaların savaş ettiği merkez burasıdır. Winamp dışarıda görünümleri, Ayrıca hayati olanlar rağmen, çeşitli değişiklik yanı sıra ekolayzır kaydırıcıya yaratıcı olsa da, bunların tümü PyPortal Winamp MP3 oynatıcıda mantıklı değildir. Tamamen bir şarkıyı çalmanızı ya da duraklatmanızı sağlayan yükseklik segment yanı sıra başarılı ya da eski şarkıya geçmenizi sağlayan simge durumuna küçült segment işlevseldir. Tim C‘nin kelimenin tam anlamıyla Winamp MP3 oynatıcının çalışmasını anlattığı aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Aynı şekilde, kişiye özel Winamp MP3 çaları artırmak isteyenler için, geliştiricinin çaba için ihtiyac olan bütün talimatları yanı sıra bileşenleri sunduğu Adafruit web sitesine bakış atabilirler.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bir Geliştirici, Winamp’a Dayalı Fiziksel Bir MP3 Oynatıcı İnşa Etti – Hardware Plus

Hızlı kılavuz: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply