Bitcoin Taproot Yükseltmesi Başarıyla Yayınlandı! – Hardware Plus

Bitcoin Taproot Yükseltmesi Başarıyla Yayınlandı! – Hardware Plus

Bitcoin’i daha özelleştirilmiş, dikkatle yanı sıra ölçeklenebilir hale getirmeyi amaçlayan yüksek zamandır sözde Bitcoin Taproot softfork kaçınılmaz olarak etkinleştirildi.

Bitcoin ağı, en belirlenen yükseltmesi olarak bu akşam geçmiş yazdı Taproot, 14 Kasım 2021 Pazar yeri günü Bitcoin tuğla zinciri 709.632. bloğa ulaştığında gerçekleşti.

Taproot’un Lightning Network yanı sıra Segregated Witness (SegWit) yükseltmelerinden sonradan Ağustos 2017’den kim yana ağdaki aslen muazzam güncelleme olduğu bak önüne alındığında, alışkanlık Bitcoin için bir kilometre taşı. SegWit yanı sıra Lightning Network, işlemleri çok daha hızlı yanı sıra daha ucuz hale getirmeye odaklanırken, Taproot ölçeklenebilirliği iyileştirmekten yanı sıra ücretleri düşürmekten inanılmaz daha fazlasını getiriyor. Daha geçmiş yazımızda da belirttiğimiz iyilik, en sonuçlandırmak güncelleme protokolün gizliliğini yanı sıra güvenliğini artırmayı amaçlıyor.

Taproot, basitliği, verimliliği yanı sıra güvenliği artırırken İnternet üzerindeki bazı yükleri alt için Schnorr Signatures’ı getiriyor. Bir seçim imzayı tuhaf bir imzada özetlemek için bir tip önemli önemli oluşturuyor. Kim, bir dizi marka bir dizi kapı aralığı işlemlerini (UTXI) inanılmaz daha basit, çok daha hızlı yanı sıra daha ucuza gerçekleştirmeyi uygulanabilir kılıyor.

Bunlara ek olarak Taproot, Merkelized Abstract Syntax Tree (MAST) konseptiyle Bitcoin’in betik dilini geliştirmeyi amaçlıyor. Kim, ağdaki bilge anlaşma yeteneklerinin kapısını açarak daha da fazla benimsenmeye imkan sunuyor. 

Bitcoin geliştiricisi Hampus Sjöberg vasıtasıyla koordineli güncelleme için özelleştirilmiş bir web İnternet sitesi olan Taproot.watch’a bağlı olarak, “(MAST), yatırım yaparken sıkı sözleşmenin gergin kısımlarını ortaya çıkararak bilge sözleşmelerin daha tam olarak yanı sıra özelleştirilmiş olmasına faydalı muhtemelen.”

Geliştirmek, bunu söyledikten sonra 12 Haziran’da Bitcoin madencilik düğümleri (node) ile çevrili %90’lık bir düşünce ve duygular birliğine varıldıktan sonradan aksiyona geçirildi. Taproot, aslen olarak Bitcoin’in önde itibaren geliştiricilerinden Greg Maxwell vasıtasıyla 2018 yılında ortaya atılmıştı.

Yüksek yaş sonradan ağa itibaren Taproot aracılığıyla beraber Bitcoin yanı sıra Bitcoin ağında nelerin yaşanacağını hep beraber göreceğiz. Yenilikçi kripto para yönetimi birimi haftanın sonuçlandırmak gününde gazetecilik boyunca 63,896 dolardan devam ediyor görüyor.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Bitcoin Taproot Yükseltmesi Başarıyla Yayınlandı! – Hardware Plus

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply