Cevizli Rendelenmiş Ayva Reçeli Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Cevizli Rendelenmiş Ayva Reçeli Yapılışı :

Cevizli ayva reçeli yapımı için, yüzde elli kilo ayvanın kabuğunu soyup, rendeleyin. Daha bundan sonra ile çevrili boy kapsamlı bir saksı içinde rendeden geçirilmiş ayvayı yanı sıra rendeledikten bundan sonra olmaya devam etmek parçasını kuzu. Bu parçanın içinde ayvanın çekirdekleri olduğundan dolayı reçele farklı renkler vermesi için gereklidir. Ardından üstüne 2 su bardağı su ekleyip, ayvalar yumuşayana {kadar} pişirin.

Daha bundan sonra yumuşayan ayvaların üstüne 2 – 2 buçuk su bardağı parçacık glikoz ilave edin. Glikoz miktarını damak tadınıza bağlı olarak arttırıp azaltabilirsiniz. Genel olarak ayva reçeli yaparken, ayva miktarı {kadar} glikoz kullanılır. Orta Yüksek sıcaklık üstünde koyu bir kıvam alana {kadar} kaynatın. Yaklaşık 40-45 dk {kadar} kaynatın.

Portakal Reçeli Nasıl Yapılır? Portakal Reçeli Nasıl Yapılır?

Reçelin kıvamını bilmek için bir kaşık kadarını bir tabağa koyup, buzdolabına kuzu. 2-3 dk beklemeye alın. Çıkardığınızda koyu bir kıvama ulaşmış ise reçel olmuş anlama gelir. Eğer gerçekten sulu ise nispeten daha kaynatmaya Devam et edin.

Reçelin kıvamı istenilen koyuluğa geldi ise (ne gerçekten sulu {ne de} gerçekten koyu olmalı) ocaktan tapınak şakak .. mabet. Üstüne 1 su bardağı dövülmüş ceviz ilave edin. Damak keyfinize bağlı olarak ceviz miktarını arttırıp, azaltabilirsiniz. Cevizli ayva reçelini güzelce karıştırın.

Ayva Reçelini Seviyorsanız Bu Tarif Favoriniz OLur : Cevizli Ayva Reçeli

Hazırladığınız cevizli rendeden geçirilmiş ayva reçelini soğumasını bekleyin. Daha bundan sonra sağlama edebilirsiniz.

Ayva Reçelinin Glikoz Oranı Ne Olmalıdır?

Ayva yanı sıra glikoz ölçüsü genel anlamda bire birdir. 1 kilo ayvaya 1 kilo glikoz eklenmiş olur. Daha hoş bir reçel seviyorsanız 1 kilo ayvaya 1 buçuk kilo glikoz de ekleyebilirsiniz.

Ayva Reçeli Hangi Ayvadan Yapılmalıdır?

Bir gerçekten ayva türü olmasına ne olursa olsun reçel gerçekleştirmek için en faydalı olanları sulu yanı sıra mayhoş ayvalardır. Ekmek ayvası olarak tanınan ayva türleri reçel yapımına en faydalı ayva türüdür.

Daha fazla gör:  Muzlu Puding Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Cevizli Ayva Reçeli Nasıl Bir Reçeldir?

Cevizli ayva reçeli, ayva reçelinin ceviz taneleriyle daha da bir lezzetlendirilmiş halidir. Tatlı, mayhoş yanı sıra cevizden gelen gevrek bir lezzeti vardır.

Cevizli Rendelenmiş Ayva Reçeli Kaç Dakikada Hazırlanır? Kaç Kişiliktir?

Bu tarifi hazır için toplamda 50 dk gerekmektedir. Bu sürenin 5 dksı hazırlık çalışması, 45 dksı da pişirme süresidir. Tarifte vermiş olduğumuz malzemeler 1 ile çevrili boy konteyner cevizli rendeden geçirilmiş ayva reçeli içindir.

 Afiyet olsun.

Bu Tariflere de Göz Atmak İster misiniz?Gönderiyi görüyorsun: Cevizli Rendelenmiş Ayva Reçeli Tarifi, Nasıl Yapılır? (Resimli)

Kaynak:https://classicultimaterock.com

Kategori: yemek tarifi

Leave a Reply