Dijital müzik platformlarında çok sayıda ırkçı içerik tespit edildi

Dijital müzik platformlarında çok sayıda ırkçı içerik tespit edildi

İngiltere’de yürütülmekte olan bir araştırma, çevrimiçi müzik platformlarının (Apple Music, Spotify, YouTube Music, Deezer tercih) ırkçı, antisemitik yanı sıra homofobik içerikler bulundurduğunu ortaya çıkardı.


İlginizi çekebilir: Google Ortak {artık} Spotify podcast’lerini Nest hoparlörlerinizde çalabilir


Dijital müzik platformları eğim göstermeye başladı

İngiltere’de çevrimiçi müzik servislerinin şarkıcılara adil yerleşim yapıp yapmadığı aracılığıyla gergin bir araştırma başlatılmıştı. Analiz oyalanmak ederken, çevrimiçi müzik servislerinde çok sayıda ırkçı içeriğin bulunduğu tespit edildi. İngiltere’nin ülke çapında kurulum organı BBC vasıtasıyla araştırma aracılığıyla gergin içeriğe ulaşıldı. BBC, Adolf Hitler’in konuşmalarından alıntılar yanı sıra beyaz renkli ırkın üstünlüğünü şarj etmek edenler vasıtasıyla olarak kullanılmak için üretildi ‘white power’ sloganı tercih çok sayıda ırkçı anahtar kelime ilgili müzik örnekleri tespit edildiğini bildirdi.

BBC’nin aktardığı bilgilere bağlı olarak, çevrimiçi müzik servisleri eyalet konusu içerikleri platformlarından ortadan kaldır için birkaç adımlar atmaya başlamış durumdalar. Apple Music, şu önemli {kadar} tespit ettiği eyalet konusu şarkıları erişime kapattı yanı sıra destek kalanını da araştırmaya koyuldu. Apple Music vasıtasıyla BBC’ye yapılan açıklamada, müzik şirketlerinin yanı sıra izin vermek sahiplerinin eyalet konusu türde içerik yayınlamasını yasaklayan acımasız bir yönetmeliğin uygulamaya konulduğunu bildirdi.

spotify
Spotify, bir gruba ya da bireye e karşı nefreti/şiddeti belli ki savunan ya da şiddetle tavsiye ederim eden içerikleri yasakladıklarını ayar bir belgeler yayınladı. Tedarikçi, çare politikasını mola eden içeriği tespit eden kontrol teknolojilerini tekrar tekrar olarak geliştirdiklerini, iyileştirdiklerini yanı sıra uygulamaya konulduğunu açıkladı.

youtube music
YouTube Music
de eyalet konusu içeriklerin düşün edilemez olduğunu, yenilikçi ifadenin sınırı aştığı noktaları kategorize yanı sıra açıklığa kavuşturmak için birkaç kurallar tamamen dönüştürmek hesap çok çalıştıklarını belirtti.

deezer
Deezer
vasıtasıyla kamuoyuna her türlü bir açıklamada bulunulmadı fakat eyalet konusu içerikleri araştırmakta olduklarına bir teknik bilgi Deezer vasıtasıyla BBC’ye sunuldu.

BBC, eyalet konusu içeriklerin tamamının tespit edilmesinin sinir bozucu bir yöntem olduğunu belirtmekle beraber; konuda hiçbir uzmanlıkları bulunmayan muhabirlerinin rağmen bir esinti asgari 20 şarkıyı bulabildiğini aktardı.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: Dijital müzik platformlarında çok sayıda ırkçı içerik tespit edildi

Genel bakış: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply