En iyi 5nm işlemci hangisinde? classicultimaterock

En iyi 5nm işlemci hangisinde? classicultimaterock

5nm yaratma sürecine dayanan en toparla cep telefonu işlemcileri  bölgesel zamanda duyuran Apple, Huawei ve ayrıca Qualcomm, kim işlemcilerin sadece nasıl bir etkinlik göstereceği aracılığıyla endişeli bilgiler veriyor. Peki bölgesel zamanda gördüğümüz kim  işlemcilerden hangisi daha sert?


İlginizi çekebilir; Samsung Galaxy S21, Snapdragon 888 aracılığıyla Geekbench’te saygı duyulan!


5nm yaratma sürecine kurucu en sert işlemci hangisi?

Apple, Huawei ve ayrıca Qualcomm, 5nm yaratma sürecine dayanan işlemcilerini bölgesel zamanda bizlere tanıttı. Kim 3 işlemci de güç verimliliğini artırırken performanstan verim vermemeyi vaat ediyor. Üreticisi öğrenimi ileri duran kim işlemcilerin araçlar ileri ne seç artılar sağlayacağını bölgesel zamanda göreceğiz.

5nm yaratma sürecine dayalı olan kim işlemciler orta pratikte önemli farklar bulunmakta. Apple’ın A14 işlemcisi Firestorm ve ayrıca Icestorm adı aşağıda kişiye özel ısmarlama önemli ve ayrıca çok küçük CPU çekirdeklerini sunuyor. Snapdragon 888 Cortex-X1 ve ayrıca Cortex-A78’den faydalanırken Huawei toparla yaratılış Cortex-A77’yi kullanıyor.

Apple, sayısız nesildir garip merkez performansı olarak Android rakiplerine e karşı liderliğini sürdürmeyi başarmıştı. A14, A13’e bağlı olarak %21’lik etkinlik artışına kurucu. Qualcomm tarafında ise Snapdragon 865’e bağlı olarak %25 CPU artışına kurucu olan Snapdragon 888, mimarinin performansa etkisini gözler önüne seriyor. Huawei tarafında ise Kirin 9000 serisinin, Qualcomm’un yaşlı işlemcisinin Plus versiyonuna bağlı olarak %10 daha iyi çalıştığı şarj etmek ediliyor. Bütün kim bunu göz önünde bulundurarak oranlara bile Apple, garip merkez performansında yarışı önde götürüyor. 2021 yılı için baktığımızda Android cihazların onayla kalacağı aşikar. Fakat kurumsal çeşitli merkez performansına geldiğinde, Qualcomm ve ayrıca Huawei çiplerinde olarak kullanılmak için üretildi 3 kümeli bir araya getirmek anlaşma gücünü artıracağa gibi görünür. Ancak net testler ortaya çıkmasa ne olursa olsun elimizdeki verilere bağlı olarak, önemli ölçüde güç verimliliği ve ayrıca elektrik pili ömrü konularında rakiplerine bağlı olarak fayda sağlaması bekleniyor.

5nm

Cep telefonu oyunculuğun yaygınlaşmasıyla birbirleriyle şirketler, GPU tarafına da gereken değer vermeleri gerektiğini anladılar. Apple’ın kişiye özel tahminleri A13’e bağlı olarak resim anlamında %8’lik bir büyümek olduğu doğru. Qualcomm tarafında ise %35 resim performansı artırışı vaat ediliyor. Huawei tarafında ise Snapdragon 865 Plus’a bağlı olarak %52’lik bir büyümek olduğu söyleniyor yine de kim sonuçlar dürüst gerçek değerlendirme testleri olmadan havada kalıyor niyet etmek uygunsuz olmaz.

 

5G’de hangisi daha iyi?

5g

İnternet tarafında yapılan yenilikler, amiral gemisi olarak tabir ettiğimiz araçlar için muazzam bir yüzleşme alanı. Apple A14 işlemcisinde, 5G bağlantısı için dış bir modeme güveniyor. Rakipleri ise karışım bir modeme kurucu. Snapdragon 888‘in içindeki Snapdragon X60 modem ise 5G Voice-over-NR (VoNR) özelliklerini sunuyor. Daha uzun hızlar için 6 GHz 6 ve ayrıca mmWave teknolojilerinde artırılmış hizmet sağlayıcı birleştirme özelliğine kurucu. Benzer şekilde FDD-TDD azaltmak 6GHz hizmet sağlayıcı parti, 5G çeşitli SIM ve ayrıca son zamanlarda, çok daha hızlı ve ayrıca daha düzgün mmWave anten bileşenleri için geliştirmek sağlıyor.Apple 5nm işlemcisinde komplikasyon 5G olunca rakiplerinin gerisinde kalıyor. Kesinlikle burda Apple şirketinin 5G pazarına girmede rakiplerinden 1 on yıl geride kaldığı gerçeğini de belirtmemiz gerekir.

Toparlamak gerekirse, 5nm’ye değiştir geçmek yılki 7nm işlemcilere bağlı olarak özellikle güç ve ayrıca yerleşim bölgesi iyileştirmeleri anlamına gelmiyor. Transistör yoğunluğundaki büyümek hantal merkez tasarımlarıyla işlemci performansının artmasına faydalı oluşum. 5nm yaratma teknolojisine kurucu A14, Snapdragon 888 ve ayrıca Kirin 9000 serisi toparla teknolojiye kurucu özellikleriyle cihazlara enerji katıyor. Apple, garip merkez performansı başta aslında olmak üzere CPU ve ayrıca GPU tarafındaki liderliğini oyalanmak ettiriyor. Hem Huawei hem de Qualcomm ise önemli ölçüde resim tarafına yaptıkları yatırımla aradaki farkı kapatabileceklerini bize gösteriyorlar.  Snapdragon 888 modelinin kullanımı yaygınlaştıkça etkinlik anlamında daha verimli bir şeyler söylememiz başarılabilir kesinlikle olacak. Yine de elimizdeki veriler işlemcinin liderliğe oynayabileceğini söylüyor.

 

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

İzliyorsun: En iyi 5nm işlemci hangisinde? classicultimaterock

Manuel: classicultimaterock.com

Kategoriler: talimatlar

Leave a Reply